Skocz do zawartości

Papier + Depron


VJ_Adams

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam lepszy pomysl na to. Mianowicie kupilem zielona tasme scotcha. Plany wycinam z nadmiarem ok.3mm i naklejam dookola ta tasma. Potem bardzo ostrym nozem wycinam plany i voila- gotowe czesci depronowe mamy. Tak wycinalem wszystkie modele, ktorymi startowalem w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem na zagranicznych forach papier (plany) na depron przyklejają klejem w sprayu marki 3M (klej ma w nazwie coś z liczbą 77)

To jest klej dla artystów, plastyków - do robienia dekoracji sklepowych. Odchodzi ponoć od depronu z papierem i nie zostawia śladów.

Do kupienia w stanach. Nie wiem jak z wysyłką, bo puszka ze sprayem to potencjalny ładunek wybuchowy, więc może poczta lotnicza nie przyjmować.

 

Ja ostatnio widziałem jakiś klej w sprayu (nie wiem czy o takich właśnie właściwościach) w Leroy Merlin, ale puszka kosztowała coś ze 20-30 zł więc stwierdziłem, że na razie nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka ta taśma... Ale taka np. do wykładzin podłogowych jest za ciężka (jeśli miałaby latać), a przy odrywaniu niszczy powierzchnię depronu (jeśli ma być odrywana), trudno się ją tnie (obkleja nożyczki) itepe.

No chyba żeby kawałeczkami taśmy przykleić plany do depronu (fakt, tak też sam robiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dwustronna taśma klejąca schnie 0 minut, i wcale nie jest jej tak trudo oderwać. Wprawdzie podczas oklejania razem z taśmą zrywana też jest spiekana powierzchnia depronu, ale i tak każdy okleja swoje modele (a nawet jeśli nie to i tak taki depron na wytrzymałości nie traci - poprostu jest matowy a nie błyszczący).

 

Dodam jeszcze, że nie neguję żadnych innych metod wycinania planów ale pragnę podkreślić jeszcze raz zaletę taśmy: podczas zrywania taśmy nie tracimy wytrzymałości materiału (a bynejmniej ja nie zauważyłem) a uzyskujemy spadek masy (na dobrą sprawę też go nie zauważyłem), natomiast w przypadku kleju wzrasta masa (też nieznacznie, ale zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem na zagranicznych forach papier (plany) na depron przyklejają klejem w sprayu marki 3M (klej ma w nazwie coś z liczbą 77)

To jest klej dla artystów, plastyków - do robienia dekoracji sklepowych. Odchodzi ponoć od depronu z papierem i nie zostawia śladów.

Do kupienia w stanach. Nie wiem jak z wysyłką, bo puszka ze sprayem to potencjalny ładunek wybuchowy, więc może poczta lotnicza nie przyjmować.

 

Ja ostatnio widziałem jakiś klej w sprayu (nie wiem czy o takich właśnie właściwościach) w Leroy Merlin, ale puszka kosztowała coś ze 20-30 zł więc stwierdziłem, że na razie nie kupię.

 

to ten klej, może też nazywać się VELPON, puszka powinna kosztować max. 30zł ale wystarcza na kilka m2 (3-4, zależnie jak się używa).

jeśli się go da na jedną powierzchnię to da się potem odlepić (taki niby hint jak coś się nie uda), jeśli na obie jest nie do oderwania. Do nabycia w marketach z papierem, sklepach dla plastyków itp.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.