Skocz do zawartości

Osprzęt do RWD 5


VJ_Adams

Rekomendowane odpowiedzi

W takim układzie jak tu możesz potrzebować jeszcze przekładni - bo silnik 400 nie pociągnie potrzebnego dla RWD śmigła zamontowanego bezpośrednio na osi. Jeśli nie kupiłeś jeszcze tego wyposażenia to postaw zdecydowanie na silnik bezszczotkowy bo to zupełnie inna sprawa. I inna kultura pracy. Jeśli koniecznie chcesz ten silnik szczotkowy to 400-ka bierze jakieś 4-5 A max więc praktycznie każdy regulator da radę. Ja używałem 20A E-sky'a i bardzo dobrze się sprawdzał. Niemniej ja polecam zdecydowanie BEZSZCZOTKĘ

 

P.S. Ten pakiet to jest 3s jeśli dobrze widzę czyli 11,1V,a ten silnik jest na 7,2V i z tego co wiem jego max napięcie to jest 8,4V więc nie wiem czy te 11,1V go nie "zabije" - na pewno będzie się grzał.

 

P.S2. Podaj pojemność tego pakietu bo na zdjęciu nie widać i trudno coś powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dodaj sobie awatar!

 

Po drugie, mój post jest pytaniem czy takie wyposażenie jak na obrazku jest odpowiednie, i co kto radzi. A nie to że ktoś ma inne wyposażenie i muszę się do niego dostosować. :|

 

Tak to rozumiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vj_adams brakuje ci regulatora i przekładni do silnika czyli czeka cię wydatek.

Jak już to kupisz , zmontujesz i zaczniesz latać to okaże się że po 1 czy 2 locie silnik będzie się nadawał w kubeł bo jest na znacznie niższe napięcie niż masz pakiet.

Zatem zaraz będziesz potrzebował innego silnika lub mniejszego akumulatora.

 

Jak już to spasujesz i zaczniesz latać i coś się nauczysz to po 5 glebach twój RWD nie będzie się już nadawał do niczego i zbudujesz nowy lepszy model. Okaże się wtedy że twój silnik i przekładnia w którą musisz jeszcze zainwestować nie nadają się do nowego modelu i do każdego następnego.

 

Teraz najważniejsze:

 

KUP SILNIK BEZSZCZOTKOWY I REGULATOR DO NIEGO. Każdy ci to radzi a ty swoje. Chłopie my latamy i nie wkręcamy cię tylko dobrze radzimy. Wyjdzie cię taniej niż brnąć w ten napęd szczotkowy

 

Wyłuszczę ci dlaczego:

- silnik 3f jest sprawniejszy tzn bierze mniej prądu przy tej samej mocy na wale a więc dłużej polatasz na tej samej baterii. mało tego , wysoka sprawność jest w szerokim zakresie prędkości obrotowej

- silnik 3f się nie zużywa tak jak szczotka bo nie ma komutatora i nic się nie ściera

- silnik 3f jest lżejszy i mniejszy

- silnik 3f obecnie jest bardzo tani

- regulatory 3f są chyba teraz tańsze niż szczotkowe

na pewno jeszcze o czymś zapomniałem.

 

Oczywiście zrobisz tak jak będziesz uważał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpisać obiema rącami pod tym co napisał przedmówca. Ceny takiego napędu są aktualnie śmiesznie niskie! Jeżeli zależy Ci na niskich kosztach to poproś kogoś kto Ci zamówi któryś z zestawów i po sprawie:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=Towerpro+Combos&idCategory=179&ParentCat=192

Może silnik nie jest najlepszy, ale na pewno lepszy od szczotkowego. Cena ze ściągnięciem do Polski to między 40 a 55 zł! Czyli znacznie taniej niż regulator do szczotki. Sam posiadam regulator Mag8 i osobiście go polecam. Później śmiało możesz kupować inne silniki które będą współpracować z tym regulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiuj pozadznie linka

 

Unfortunately it looks like you have tried to view a page that doesnt exist anymore (old link), or you have typed in the wrong address into your address bar.

Please go to www.hobbycity.com homepage.

An email has already been sent to the website admin to check on this issue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4853&Product_Name=TowerPro_BM2408-21T_/_18A_BEC_/_9x3.8_Prop_Combo

 

Ja takie dwa zamowilem kilka dni temu, powinno byc do rwd jak ulal.

3s:

9X3.8 630g 17A gets a bit hot in the air

8X3.8 650g 16A

 

Ponadto... warto tez pakiet zapasowy kupic jak juz robisz tam zakupy. 20zl i masz drugi pakiet do rwd :)

 

pozdrawiam

diem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.