Skocz do zawartości

Knuffel


Rekomendowane odpowiedzi

No więc zaczęło się od tego że miałem kilka miesięcy przerwy od modelarstwa i nic do lotów na hali. Od początku wiedziałem że chcę Knuffla zbudować bo słyszałem że dość fajnie lata.

Kupując dwa kawałki depronu postanowiłem też zakupić jeden 6mm EPP i właśnie w większości z tego materiału powstał modelik. Zabrakło jedynie na poziomą płytkę kadłuba i to właśnie ona okazała się najsłabsza, ale o tym później.

 

Wyposażenie zostało przełożone z SAU 34 mk2.

 

Zaczęło się tak:

1.jpg

 

Potem dalej szło

2.jpg

 

Zawiasy dyskietkowe wklejane na CA

3.jpg

 

Dźwignie z laminowanej balsy (sklejki cieniutkiej nie było)

4.jpg

 

5.jpg

 

Łoże to samo co i dźwignie tylko że epp za łożem :D

6.jpg

 

A tak w całości

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

Waga do lotu 180g z aku, wiem ciężko, można lżej ale to epp, nie zależało mi aż tak bardzo na wadze, następny będzie full depron. Mimo wagi model bardzo ładnie lata, fajnie się prowadzi, robi zawisy i pięknie kręci beczki.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zrobiłem knuffla ostatnio, waga 140g z 460pakietem, fakt beczki kreci szybko ale lepiej mi się lata clikiem, bo jest hm jakby to ująć, bardziej precyzyjny wolniejszy, no a knuffel to sie można nieźle powygłupiać. mam filmiki z lataniu po domu to może jakiś film zmontuje i wrzucę :twisted:

P1070341.jpg

Beznazwy2.jpg

P1070340.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.