Skocz do zawartości

Strefa TSA (Pytanie o jej aktywność)


przemotco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna zainteresowałem się modelami latającymi a mianowicie dronami, mam zamiar kupić kiedyś DJI Phantom 3 Pro, na razie do nauki latania kupię jakiś model do 200 - 300 zł, tylko przed kupnem mam pytanie, bo nie wiem czy opłacało by mi się zainteresować dronami (w moim miejscu zamieszkania) - w załączniku jest mapka w której widać strefę 07C.

 

Mam pytanie o strefy TSA, ja znajduje się dokładnie w TSA-07C, wiem że jest to strefa czasowo wydzielona, czytałem też że jest głównie przez wojsko rezerwowana, sprawdzałem na mapce jest ona aktywna w określonych godzinach.

 

Moje pytanie polega na tym czy te strefy są aktywne każdego dnia ?, czy zdarzają się dni w których mógłbym latać "w ciągu całego dnia" ?, te strefy są rezerwowane na jakiś określony okres np. tydzień ?, czy cały rok są aktywne ?.

 

Proszę też o wyjaśnienie  tych zapisków:

 

AUP 09:30 - 11:00, from GND to F245, (EPKS, F16);

AUP 11:00 - 15:00, from A035 to F245, (EPKS, F16);

 

wiem że są tam godziny w których jest aktywna strefa, a F16 - kojarzy mi jedynie z samolotami, znalazłem trochę informacji w internecie, ale dalej nie za bardzo rozumiem tych zapisków  :mellow:

 

Pozdrawiam.

post-19628-0-52196300-1478785104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

AUP 09:30 - 11:00, from GND to F245, (EPKS, F16);

AUP 11:00 - 15:00, from A035 to F245, (EPKS, F16);

 

Info 1 z AUP to przedział czasowy wydzielony dla strefy od ziemi (GND) do poziomu 245 dodajesz dwa zera i masz wysokość w ft (stopy)

Info 2 podobnie tylko że od strefy a035 to poziomu jak wyzej epks, pewnie f16 ćwiczą.

Mapy nie patrzylem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, już mi się to rozjaśniło  :)

 

Wiem teraz że jak jest GND to strefa obowiązuje od ziemi

a jak jest A035 ? (patrzyłem że to 3500 stóp), to wtedy mogę latać do określonej wysokości, czy muszę czekać aż dana strefa przestanie być aktywna ?.

 

I moje główne pytanie czy strefy TSA są (mogą być) aktywne każdego dnia ?.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, już mi się to rozjaśniło  :)

 

Wiem teraz że jak jest GND to strefa obowiązuje od ziemi

a jak jest A035 ? (patrzyłem że to 3500 stóp), to wtedy mogę latać do określonej wysokości, czy muszę czekać aż dana strefa przestanie być aktywna ?.

 

I moje główne pytanie czy strefy TSA są (mogą być) aktywne każdego dnia ?.

 

Pozdrawiam.

 

Polecam DroneRadar do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.