Skocz do zawartości

Śmigła do Corsair FW-748


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem z allegro model samolotu Corsair FW-748 i podczas jego oblatywania a raczej próby wzbicia się w powietrze straciłem 2 śmigła w następstwie kretów (start z ręki- brak twardego podłoża)

Zostało mi jeszcze jedno z zestawu ale obawiam się, że to mi nie starczy po tym co przeczytałem na forach odnośnie tego modelu i nauki latania na nim.

 

Więc tutaj mam do was pytanie. Czy moglibyście mi doradzić jakie śmigło (śmigła) będą odpowiednie do tego samolotu? Na allegro znalazłem identyczny odpowiednik lecz 10zł za sztukę a prawdopodobnie taka sama słaba wytrzymałość jak te z zestawu. Mogę śmiało dopłacić jeśli będę miał pewność, że kupię śmigło dużo mocniejsze.

Ew prosił bym wtajemniczyć mnie które z tańszych śmigieł będą odpowiednie. Wówczas zakupił bym kilka sztuk :)

 

 

Jeszcze jedna sprawa. Po złożeniu do kupy czuję, że model ma ogromnie ciężki przód. Czy wsadzenie bateri na spód skrzydła na wysokości lotek poprawi trochę sterowność tym modelem?

 

Pozdrawiam

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podajesz linka do opisu modelu. Nie wiadomo, jaki tam jest napęd, więc skąd ma być wiadomo, jakie śmigło potrzebujesz?

Śmigło charakteryzują dwa parametry: średnica i skok. Może na Twoim śmigle są jakieś napisy (to mogą być te dwie wielkości)?

Pewnie w opisie budowy / składania modelu masz oznaczone umiejscowienie środka ciężkości. Jeśli tego brak, to rozmieść osprzęt tak, aby SC wypadał mniej-więcej na 1/3 cięciwy płata przy kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu do kupy czuję, że model ma ogromnie ciężki przód. Czy wsadzenie bateri na spód skrzydła na wysokości lotek poprawi trochę sterowność tym modelem?

 

Wbrew pozorom ciężki przód lepszy niż ciężka :ass:

 

cobra, już powiedział, ja może dodam ''prościej'' - palce pod skrzydlo w 1/3 jego odleglosci on natarcia do lotek - jak model leci bardzo na tył - pakiet w przód, jak model leci bardzo na przód - pakiet w tył. Jak model lekko leci na przód - zostaw.

 

WG Allegro to jakis silnik klasy 380 - tak więc stawiam na 6x3 śmiglo GWS. Albo 7x4 max wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od. Sorry. Mój błąd. Już daję.

 

http://www.allegro.pl/item412503373_samolot_corsair_f4u_pirate_4_ch_prop_promocja_.html

 

Na śmigle nie ma żadnych napisów czy cyferek.

Wiem tylko, że ma ono 23cm długości.

 

Przy umiejscowieniu aku w miejcu do tego wyznaczonym przez producenta dupa nic nie waży a przód aż się prosi by go odciązyć (na moje oko). Za chwilę sprawdzę jak się ma teraz przy moim ułożeniu środek ciężkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze, że łamiesz śmigła, a nie cały model :D

Do takiego modelu wystarczą śmigła GWSa - rozmiar taki, jak był w komplecie.

Żeby zminimalizować łamanie śmigiełek zamontuj je z użyciem takiego wynalazku: prop saver

Tylko warto uciąć oś silnika (albo ją cofnąć), bo na fotce mocowanie jest niecałkiem poprawnie pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa toż to jest genialny wynalazek jak domniemam :D To coś jest przykręcone do osi a do tego przypięte gumeczkami śmigło?

 

Co do wymiarów śmigła to tak jak już powiedziałem- wiem że ma 23cm dlugości ale nie wiem jaki skok.

 

Przy moim umiejscowieniu pakietu środek ciężkości wypada dokładnie na środku skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło to zapewne GWS 9x4.7 ( http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=91 ) ew. 9x7

 

(start z ręki- brak twardego podłoża)

I bardzo dobrze! Start z ziemi jest trudniejszy. Przy starcie z ręki trzeba pamiętać o zdecydowanym, silnym ale płynnym wyrzucie. Nie przeginać z kątem wyrzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw znalazłem to:

•Main wing area: 13.5 d㎡

•Wingspan: 890mm(35’’)

•Length: 680mm(26.77’’)

•Main wing area: 13.5 d㎡

•Main wing loading weight: 31g/ d㎡

•Flight weight: 420g

•Battery: 9.6V/650mAH

•Motor: 370A motor with gear-box (GWS/EPS 370 M0.4x74T - M0.4*14T)

•FM 4-channal proportional radio control

•Radio control distance: 300m

Jeżeli masz taki zestaw silnik/baterie/przekładnia zglądamy tu:

http://www.gws.com.tw/english/product/powersystem/eps350c.htm

i odnajdujemy zestaw napędowy z taką przekładnią (5,3:1 czyli GW/EPS-350C-CS)

Śmigła o średnicy podobnej do Twojej to 9050 i 9070 (czyli 9x5 i 9x7).

Kup oba i dodatkowo 1060 (10x6), potem sprawdź z którym model lata najlepiej :)

 

Co do położenia SC - położeniem pakietu ustaw dokładnie wg instrukcji, ewentualnie z niewielką odchyłką do przodu - model jest wtedy bardziej samostateczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzę czy u mnie w mieście mają któreś z tych śmigieł.

 

A ten mały wynalazek na gumkę spróbuję zrobić z pozostałości po śmigle :)

 

A i jeszcze jedno. Przy wyrzucie mam lotki zostawić w spokoju i dopiero po chwili poderwać w górę czy lepiej od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem ale to już tak jak by nowy wątek :)

 

Czy serwa, regulator, odbiornik i silnik z corsair'a będą odpowiednie do tego pipera?? Głównie zastanawia mnie czy silnik nie będzie zbyt ciężki?

 

Nie chcę rozpitolić tak ładnego samolotu więc potrenował bym na wszędzie wychwalanym Piperku.

 

ołołoł... miał być link a wcieło :F

 

http://cyber-fly.pl/produkt-795.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ogólnie piszesz. Modeli Pipera jest bardzo dużo o wielkościach sięgających nawet powyżej 2m. Można się tylko domyślać, że mogło by ci chodzić np. o model z cyber-fly wykonany z epp. Staraj się podawać zawsze trochę więcej szczegółów lub linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elelmenty z twojego Corsaira bedą bardzo dobrze pasować do Pipera z Cyber Fly, zresztą do tego typu modeli można stosować dość szeroki wachlarz wyposażenia.

 

Polecam tego Pipera do nauki i dobrze myślisz aby zostawić model z Allegro i zacząć latać na trenerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.