Skocz do zawartości

elektryfikacja modelu SZD-30 Pirat - zdjęcia z lotu ptaka


kuba r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu wziąłem od kolegi kadłub modelu Pirata od Blejzyka, dorobiłem do niego konstrukcyjne płaty i wykończyłem całość dodając dodatkowo lotki. Zastanawiam się teraz nad silnikiem elektrycznym do tego modelu, dodam że ma masę 550g i obciążenie powierzchni nośnej ok. 32.2 g/dm, z tym że baterie ważą aż 125g :evil: (wziąłem je z modelu Acacia II f3f :P ) model latał jak narazie tylko na zboczu i spisuje się nawet nieźle :jupi: chociaż turbulencja trochę mu przeszkadza. Proszę o pomoc w wyborze napędu do tegoż modelu, nie kryje że koszty powinny być jak najniższe, waga również i dobrze byłoby gdyby komplet (silnik, regulator, baterie, śmigło składane) możnabyło kupić w jednym sklepie, chodzi o konkretne przykłady a nie ogólniki 8) może też lekkie i tanie zasilanie pakietów by się przydało zamiast tych 125g :faja: model wcale nie musi wznosić się pionowo na połowie gazu, ale słuszne wznoszenie bardzo mile widziane ;D

dodam, że ma to być model termiczny do polatania koło domu, profil to SD7037

 

z góry dziekuje za pomoc ...

 

 

 

EDIT:

 

jakiś czas temu zamontowałem taki silnik od kumpla http://cgi.ebay.com/New-D2632-3000-kv-Outrunner-RC-Brushless-Motor-ESC-30A_W0QQitemZ150314136140QQcmdZViewItem?hash=item150314136140 z 30A regulatorkiem z BEC'em i pakiet Rhino https://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7310 - wszystko to samo tylko że 3S, oraz składane śmigło Graupnera 6x3, wiem że jest złe i dlatego proszę o pomoc w wyborze lepszych łopat, które mógłbym kupić.

Pojawił się problem, otóż śmigło się nie składa, a właściwie silnik w locie nawet na najmniejszych obrotach nie przestaje się kręcić :? dodam, że wcześniej nic takiego się nie działo, silnik i regulator był sprawdzany, z powodu zakłócenia, które łapał odbiornik, kolega powiedział że z silnikiem i reglem wszystko jest ok i że to być może to że odbiornik jest zbyt blisko regulatora, oddaliłem je od siebie i zakłócenia praktycznie zniknęły, tylko że teraz silnik nie wyłącza się :cry: na ziemi jest wszystko ok! tylko w powietrzu są problemy.

tak więc proszę o pomoc przy wyborze tych łopat składanych do silnika i może jakieś pomysły co może być powodem problemów ze stopem silnika.

 

poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego latania, oczywiście baterie padły w aparacie, a zdjęcia nie są rewelacyjne bo musiałem latać i pstrykać zdjęcia jednocześnie, dodatkowo aparat miał problemy z ostrością ... no i latanie na stale włączonym silniku to "trochę" :ass:

 

dscn0675jv9.jpg

w320.png

dscn0677wp5.jpg

w320.png

dscn0678xt8.jpg

w320.png

dscn0679fb7.jpg

w320.png

dscn0680iw5.jpg

w320.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

też o tym myślałem tylko że po pierwsze nie mam pojęcia jak to zrobić, a po drugie wcześniej tego nie robiłem i wszystko było ok :? to się programuje w aparaturze czy bezpośrednio w jakiś sposób w reglu? żadnej karty do programowania nie było. sorry za głupie pytania, ale jeśli chodzi o silniki i rzeczy z tym związane jestem kompletnym laikiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, zmieniłem to wczoraj i teraz wszystko wydaje się ok, pewnie kolega który robił "przegląd" wyłączył hamulec i o niczym mi nie powiedział, narazie nie mam możliwości sprawdzenia działania w locie ze względu na pogodę :crazy:

 

chciałbym jeszcze raz poprosić o pomoc w wyborze śmigła, wiem tylko że jest za małe, ale jak bardzo to już nie :roll: wystarczy tyle danych o tym silniku czy potrzeba czegoś więcej? a może trzeba empirycznie sprawdzać kolejne śmigła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdzone w locie i działa :jupi:

 

a teraz wracając do silnika, to nie da się nic z tym zrobić? jakieś bardziej odpowiednie śmigło czy coś :cry: kumpel miał taki silnik pod ręką to taki wziąłem :roll: a do jakiego modelu nadaje się ten silnik? - najwyżej w przyszłości kupię inny model ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zdjęcia z weekendowego latania - Tęgoborze z lotu ptaka, a właściwie z lotu Pirata :P

zdjęcia robione telefonem z aparatem VGA więc słabizna jeśli chodzi o jakość, ale chyba nieźle wyszły jeśli chodzi o wartość "merytoryczną" :)

latałem jakieś 100m od swojego domu na prawie prywatnym :P przydomowym lotnisku.

zdjęcia mechanizmu aparatu - serwo HS-81 MG jako wyzwalacz :P

dscn0014xj5.jpg

w640.png

dscn0015kh4.jpg

w640.png

 

i już zdjęcia z góry

editgj9.jpg

w480.png

edit2pd3.jpg

w480.png

edit3bi0.jpg

w480.png

zdjcia0011ms7.jpg

w480.png

zdjcia0013xv9.jpg

w480.png

zdjcia0015bk8.jpg

w480.png

zdjcia0016xs0.jpg

w480.png

zdjcia0022ai5.jpg

 

w480.png

zdjcia0031pw4.jpg

w480.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.