Skocz do zawartości

modelarska mapa Polski


pabork

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą szukam lotniska na spaliniaki w okolicach Bielska-Białej

 

Witam, no ja również, jak to w okolicach B-B tylko Trzy Lipki ?! a spalinkami to gdzie latamy ?! Ja puki co w aeroklubie B-B (na mapie go nie widzę) ale trochę cyrk z tymi Cessnami :lol:

A tak poważnie to nic innego nie ma w naszej okolicy?

 

No to spróbować trzeba kiedyś do Gierałtowic i zobaczymy co i jak. Dla mnie chyba ta sama droga co do Bielska :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

skiron,

Ja mam niedaleko Norbert również. A co z samym lotniskiem w Bielicach pytaliście już czy można tam wejść i polatać na pasie sfaltowym? Podobno można uzyskać przepustkę ale nie wiem czy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak najbardziej zapraszamy :D tylko się musi zrobić cieplej i trawka musi trochę podrosnąć na wjedzie bo jak narazie to jest straszne błoto i nawet trudno przejść.

Jak cos to do mnie kontakt; 798 777 913 (w tygodniu to najlepiej po 15 bo wiadomo szkoła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kurde, może dorobię się samochodu w tym roku, to będę mógł odwiedzić kilka lokacji modelarskich :) Ogólnie tłuczenie się autobusem ZTM z samolotem nie należy do przyjemnych rzeczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak najbardziej zapraszamy :D tylko się musi zrobić cieplej i trawka musi trochę podrosnąć na wjedzie bo jak narazie to jest straszne błoto i nawet trudno przejść.

Jak cos to do mnie kontakt; 798 777 913 (w tygodniu to najlepiej po 15 bo wiadomo szkoła).

 

Dzięki za zaproszenie :D , oczywiście jak się już trochę ociepli.

Spisałem kontakt, jak coś to będę dzwonił.

Uprzedzam, że brata przyciągnę ze sobą, a on pewno i syna więc kilku nas zawita :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przyłączę...

 

Zaktualizowane (doszczegółowione):

1. Poligon Raków/Cienin

2. Szymanów

3. Wrocław, ul. Ceglana

4. Rusko

 

Dodane:

1. Ostrów Wlkp. - Michałków

2. Kołobrzeg, Podczele - Bagicz

3. Kąkolewo

4. Wilcze Laski

5. Zegrze Pomorskie

6. Grodków - Chruścina

7. Bielawa - Łysa Góra

8. Mirosławice

9. Oleśnica

10. Bezmiechowa

11. Wrocław, ul. Osobowicka

 

Proponuję ustalić jakieś zasady edycji tej mapy, np.

jeśli jest to lotnisko regularnie odwiedzane i utrzymywane przez modelarzy to stawiamy "samolocik",

jeśli jest to normalna łąka (raczej nie utrzymywana, koszona) lub zbocze to stawiamy "pinezkę" / "balonik",

pytanie tylko czy i kiedy rysujemy obwiednię wokól lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zależy jeszcze gdzie się w warszawie mieszka. Ja przez pewien czas mieszkałem w takim miejscu że szło się z modelem 10min i było się na polu ... W sumie najdłużej to się czekał ona światłach ... Zaznaczyłem to miejsce na mapie

 

No ja to jestem zlokalizowany na ulicy Kaliskiego, w akademiku WAT-u. W prawdzie jest tu troche miejsca na stadionie, czy boiskach, dla niejednego aż nadto, ale dla mnie niestety za mało - a drzewa w okolicy wysokie :) A na poligonie znowu zbyt nierówno, żeby bezpiecznie wylądować. Poza tym tam też jest problem z drzewami. Na upartego, mógłby załatwić sobie wejściówkę do strefy modelarzy na lotnisku Bemowo, ale to troszku kosztuje, a poza tym sie boje :) (że strące jakiś startujący samolot - wszak to ja walczę z samolotem w powietrzu a nie latam nim ;) )

 

A mam takie pytanie do modelarzy z Wrocławia. Latacie czasem może na Osobowicach? W okolicach ulicy Obornickiej -> Pełczyńskiej, za torami, są rowy i łąki irygacyjne. Kupa miejsca do latania, i jest rzadko uczęszczana droga asfaltowa przez te tereny. Zapach czasem niezbyt miły ( :) ), a w ciepłe dni wieczorami komary wsysają żywcem człowieka. To nawet jest niedaleko od Szymanowa. Polecam wpisać w zumi i zobaczyć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie do modelarzy z Wrocławia. Latacie czasem może na Osobowicach? W okolicach ulicy Obornickiej -> Pełczyńskiej, za torami, są rowy i łąki irygacyjne. Kupa miejsca do latania, i jest rzadko uczęszczana droga asfaltowa przez te tereny. Zapach czasem niezbyt miły ( :) ), a w ciepłe dni wieczorami komary wsysają żywcem człowieka. To nawet jest niedaleko od Szymanowa. Polecam wpisać w zumi i zobaczyć jak to wygląda.

 

Był taki okres, że lataliśmy. Trochę szczegółów tutaj:

http://modelarze.wroclaw.pl/viewtopic.php?t=154

i tu:

http://modelarze.wroclaw.pl/viewtopic.php?t=161

 

Ale obecnie miejsce to jakby straciło na popularności (pewnie przez zapaszki) - są jednak lepsze miejsca we Wrocławiu.

 

strejla_u skąd znasz te tereny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
strejla_u skąd znasz te tereny?

 

Mam rodzinę na ulicy Pełczyńskiej :) Ale rzadko tam bywam, więc nie wiem czy ktoś lata czy nie. Niemniej, jak tylko zobaczyłem to miejsce, pomyślalem odrazu o samolotach RC.

 

A nie myślałeś się podpiąć do modelarni na Bemowie ? Prosty, względnie tani sposób, zreszta masz pare przystanków, dostęp do warsztatu itd.

 

No właśnie myślalem. Nie wiem czy się nie dowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co z modelarzami z modelami turbinowymi?, w warszawie brak miejsca na takie latanie. :evil:

W mojej rodzinnej okolicy jest świetne lotnisko w miejscowości Ułęż, boli fakt, że jest to teren prywatny i trzeba płaciś 50 PLN za wiazd od samochodu. Miejsca jest tam pod dostatkiem i asfalt jak lustro.

Drugie miejsce Dęblin, w zasadzie latanie tylko w soboty i niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.