Skocz do zawartości

Spaliłem mc-19 :((


pmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze rok temu cieszylem sie z nabytku wspanialego radia mc-19...wczoraj chcac na szybko przyszykowac sie na dzisiejszy dzien lotny podłączyłem odwrotnie pakiet. Strzeliło, zaśmierdziało...koniec :( Nie musze mowic chyba jak sie czuje. Widzac odbicie w lustrze mam ochote w nie napluć. 7 lat latania modelami i tymi pelnowymiarowymi (jestem pilotem) i przydarza się coś takiego. Czy ktoś wie czy z tego radia coś jeszcze będzie? Są dwa bezpieczniki, zaden sie nie spalił...to już chyba koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie płytki, pewnie jest dioda zabezpieczająca i jeżeli ona przeżyła to zapewne odpaliło ścieżkę.Nie wiem jak w 19 bo w 14 pakiet podłączony był do małej płytki wraz z gniazdem ładowania i być może tu się zrobił problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - i identyczne zajście - zrobilem sobie pakiet i na wtyczce zamienilem bieguny :P wystarczyla sekunda i upalil sie scalak.

 

Na szczęscie mam kolege elektronika ktory naprawił mi to na drugi dzien po zajsciu :) i wsystko gra jak w zegarku.

 

jesli chcesz poczytac to link do tematu z moją apką > http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=4775&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z zewnatrz nic nie widac :( w tym caly szkopul

boje sie to rozkrecac...

Co się boisz. Przecież już jest zepsuta :P to więcej nie zaszkodzisz. Aparatury są przewidziane do otwierania przez użytkownika choćby z powodu konieczności zmiany mode. To nie żaden grzech i nawet gwarancji nie może Ci za to nikt skasować. Szraubyncjer w dłoń i wstawiaj fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to zrobiłeś.? Kształt wtyczki wyklucza taką możliwość
wczoraj chcac na szybko przyszykowac sie na dzisiejszy dzien lotny podłączyłem odwrotnie pakiet. Strzeliło, zaśmierdziało...koniec

 

Jak bym czytać nie umiał. To może opisz jak to zrobić.

 

wtyk.jpg

 

Dla mnie tego ani na szybko, wolno czy butem się nie da.

A pytam żeby się przestrzec o ile ten wyczyn jest możliwy.

 

 

no żeby w MC19 fotek porobić to trzeba na czesci pierwsze rozłożyć bo akurat płyta główna jest schowana pod pakietem, a pakiet w spec kieszeni

Wystarczy wyjąć pakiet i odkręcić osiem wkrętów. Na niewiele się to zda bo jak widać na zdjęciu z jednej strony płyty przebieg ścieżek zasłaniają gniazda, z drugiej wyświetlacz.

 

Pozwolę sobie zasugerować bezpośredni kontakt z fachowcem lub poszukać pomocy w Cyber-fly ew. RC IKAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze jak do tego doszło...otóż owa wtyczka ktora wchodzi w to gniazdo nie hce potem z niego latwo wyjsc. Ja musze pakiet wyjmowac do ladowania(poprostu tak robie) i nie chcac sie z tym silowac zdjalem to gniazdko.

o Reszte nie pytajcie, zmeczenie + stres zrobilo swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.