Skocz do zawartości

Jaka szpachla ?


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam d=4 firmy soudal. To jest wlasnie ten miodek.

Warto jednak po uzyciu zamknac go a nastepnie odwrocic "do gory nogami". Zapobiega to powstawaniu bardzo twardej warstwy na gorze. Trzymalismy go w modelarni w sloiku i po jakims czasie chcielismy ponownie uzyc. Warstwe wierzchnia trzeba bylo niszczyc dlutem :twisted: Teraz juz wiemy jak temu zapobiegac. Cala reakcje jest zwiazana z tym, ze ten klej puchnie i wlasnie twardnieje pod wplywem wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie robie skrzydel styro+ balsa, ale kiedys kilka zdazylo mi sie poczynic

i jesli to komus pomoze to klej nakladalem na styro za pomoca twardego walka z krotkim wlosiem

sztuka polegala na tym aby byl on tylko na wypuklosciach styropianu bo i tylko tam jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
Klej nakladac najlepiej szpachla na balse!! Ma to byc jak naciensza warstwa, tak aby balsa wygladala, jakby byla swiezo polakierowana.

Dokładnie tak jak piszesz ja jako szpachelki uzywam dużego ostrza od noży do tapet pozwala tak cienko rozprowadzić ze w zasadzie tylko pod palcem czuć ze powierzchnia sie klei. Wykonywałem w ten sposób skrzydła styro + fornir. Smaruje się fornir nawilrza rdzenie wkłada się wszystko w negatywy dociska i za 4 godzinki wyjmuje. Wychodzi przepieknie i lekko. Klej to SOUDAL 66A Dokładnie taki Do nabycia w hipermarketach budowlanych ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej nakladac najlepiej szpachla na balse!! Ma to byc jak naciensza warstwa, tak aby balsa wygladala, jakby byla swiezo polakierowana.

Dokładnie tak jak piszesz ja jako szpachelki uzywam dużego ostrza od noży do tapet pozwala tak cienko rozprowadzić ze w zasadzie tylko pod palcem czuć ze powierzchnia sie klei. Wykonywałem w ten sposób skrzydła styro + fornir. Smaruje się fornir nawilrza rdzenie wkłada się wszystko w negatywy dociska i za 4 godzinki wyjmuje. Wychodzi przepieknie i lekko. Klej to SOUDAL 66A Dokładnie taki Do nabycia w hipermarketach budowlanych ;)

Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dokładnie o ten klej mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.