Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

skorzystać z waszego doświadczenia przy budowie modelu

 

Tylko po jaką ciężką ...grypę ktoś ma się wysilać i udzielać rad, skoro rady są ignorowane/lekceważone? :shock:

Bo, jak do tej pory, kolega wykazuje upór, a może nawet ciut zarozumiałości i arogancji...

Ale może się mylę...

 

Powiedziałem, że do jednej waszej rady się nie dostosuje. Przecież nie będę błagał o pomoc, jeśli nie będziesz miał ochoty mi pomagać, poradzę sobie bez tego. Mam nadzieję, że znajdą się inni którzy są innego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No, teraz juz mi sie podoba, doszlismy do konsensusu. W negocjacjach niegdys, nazywalo sie to "protokolem rozbieznosci" i spisywalo sie po zakonczonych niepowodzeniem negocjacjach.

-Szary Wilk robi model spita, jak na razie jego decyzja jest nieodwolalna.

-opisuje budowe na forum.

-My nie zasmiecamy tamtego watku

-Szary Wilk chce miec model do nauki latania

-My pomagamy mu go wyposazyc.

ot i wszystko, reszta jest biadoleniem.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz juz mi sie podoba, doszlismy do konsensusu. W negocjacjach niegdys, nazywalo sie to "protokolem rozbieznosci" i spisywalo sie po zakonczonych niepowodzeniem negocjacjach.

-Szary Wilk robi model spita, jak na razie jego decyzja jest nieodwolalna.

-opisuje budowe na forum.

-My nie zasmiecamy tamtego watku

-Szary Wilk chce miec model do nauki latania

-My pomagamy mu go wyposazyc.

ot i wszystko, reszta jest biadoleniem.

 

baxter

 

Zgada się :) Tylko dlaczego "szary" :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tutaj trafiłem :) witam wszystkich ja też prenumeruję spita. cena rzeczywiście wbija igłę w serce ale zawsze marzyłem o tym żeby złożyć model samolotu a w około nikt się tym nie interesuje. Myślę że to dobra opcja (choć kosztowna) dla kogoś kto ma niewiele czasu na hobby a nie chce kupować gotowca (to czekanie na kolejną przesyłkę jest niezastąpione) :P jak narazie jakość części mnie jakoś nie przeraża wbrew obawom doświadczonych kolegów. :P Zobaczymy jak będzie dalej na duży minus można zaliczyć brak chowanego podwozia... Koszt całości to 2200 zł z silnikiem który można dokupić przecież w sklepie modelarskim nie jest nigdzie napisane że musi to być silnik sugerowany przez DE. podobnie z radiostacją. Części odrysować więc z cześciami zamiennymi problemu nie widzę. Fajna opcja mimo ceny... :P

:ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w około nikt się tym nie interesuje.

Ty chyba zartujesz, wiesz ilu jest modelarzy w Katowicach? Sklep modelarski na miejscu, lotnisko itd. :)

 

Co do tego czy to dobra opcja to ... jesli przeczytales caly wątek i wciaz chcesz go kupic to nie pozostaje nic innego niz zyczyc powodzenia i oczekiwac na fotorelacje z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na duży minus można zaliczyć brak chowanego podwozia...

To akurat jest zaleta. Z tego samego powodu - braku doświadczenia - twierdzisz więc, że

narazie jakość części mnie jakoś nie przeraża

Reszta została napisana w postach powyżej niniejszego wątku - na razie 22 strony na "nie" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tutaj trafiłem :) witam wszystkich ja też prenumeruję spita. cena rzeczywiście wbija igłę w serce ale zawsze marzyłem o tym żeby złożyć model samolotu a w około nikt się tym nie interesuje. Myślę że to dobra opcja (choć kosztowna) dla kogoś kto ma niewiele czasu na hobby a nie chce kupować gotowca (to czekanie na kolejną przesyłkę jest niezastąpione) :P jak narazie jakość części mnie jakoś nie przeraża wbrew obawom doświadczonych kolegów. :P Zobaczymy jak będzie dalej na duży minus można zaliczyć brak chowanego podwozia... Koszt całości to 2200 zł z silnikiem który można dokupić przecież w sklepie modelarskim nie jest nigdzie napisane że musi to być silnik sugerowany przez DE. podobnie z radiostacją. Części odrysować więc z cześciami zamiennymi problemu nie widzę. Fajna opcja mimo ceny... :P

:ble:

 

Drogi FLoo,

Szukanie w google zajęło mi z 10 sekund...Dwa magiczne słowa "Spitfire" "kit".

 

Proszę o to rezultat...

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4826

 

I masz FULL WYPAS o GWARANTOWANEJ jakości...

Za drugie tyle masz aparaturę i jak dorzucisz jeszcze 600 PLN dostaniesz cały osprzęt z silnikiem włącznie...

I nie czekasz 2 lata. A kto wie, a nuż nie doczekasz, bo DA wycofa się z tym wydawnictwem ze względu na małe zainteresowanie i brak opłacalności.

Zastanów się, póki jeszcze nie zabrnąłeś za daleko...

 

Pomijam fakt, że mając zerowe doświadczenie w RC, to złożony model możesz co najwyżej powiesić pod sufitem...Ale jeśli przeczytałeś ten wątek w całości to chyba już o tym wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty na ten temat jest w nich dużo racji :) wiem że w Katowicach jest kilka kół modelarskich ale dużo pracuję i pielęgnuje hobby w domu :) przejrzałem też linki do wszystkich modeli ze sklepów http://modele.sklep.pl/pr...roducts_id=4826 ten faktycznie jest ciekawy mam pytanie czy w wersji kit składa się go z wielu drobnych elementów czy od siekiery skrzydła do kadłuba i ready ?? ;p (osprzęt wiadoma sprawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit - to określenie wersji, którą składasz od samego początku samodzielnie.

Elementy są zwykle pocięte laserowo w dużych arkuszach balsy i (lub) sklejki. W zestawie zwykle masz instrukcję, czasem plany w skali 1:1 (w odniesieniu do wielkości modelu oczywiście) , tzw. galanterię (naklejki, wytłoczki plastikowe, kawałki prętów stalowych czy węglowych itp...).

Folię do pokrycia musisz nabyć sam. Podobnie całą elektronikę.

 

Z kolei modele składające się z prawie gotowych elementów to tzw. ARF (Almost Ready to Fly) lub ARC (Almost Ready to Cover). Różnica jest taka, że ten drugi rodzaj musisz sam pokryć folią. Oczywiście, oba te typy zestawów wymagają doposażenia w elektronikę, którą kupujesz osobno.

 

Są jeszcze RTFy , czyli Ready to Fly i to są całe kompletne zestawy - model + osprzęt.

Jedynie co musisz zrobić, to wszystko podłączyć, naładować pakiet zasilający i gotowe.

Niestety, zwykle tego typu zestawy są drogie i zawierają średniej jakości model i elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo pracuję i pielęgnuje hobby w domu

 

Chyba jak większość z nas. Skoro nie masz wiele czasu, to dlaczego chcesz poświęcić 2 lata na budowę modelu? Oferta DE jest niewątpliwie intrygująca, ale pomimo, że uważam ją z marketingowego/biznesowego punktu za bardzo dobrą, to z modelarskiego jest do bani.

 

Kup KIT'a (Marcin vel. "Mars_200" wyjaśnił co to znaczy) i poświęć mu pół godziny tygodniowo. Będziesz zadowolony! A do żadnego klubu/sekcji/stowarzyszenia modelarskiego nie musisz należeć i nie musisz uczęszczać na spotkania. Właśnie trafiłeś na największy klub modelarski w Polsce i to nie wychodząc z domu! :-)

 

Dowiesz się tu wszystkiego co potrzebujesz i na pewno znajdzie się też ktoś, kto chętnie oblata ci model na lotnisku - w końcu po to chcesz zbudować model, żeby polatać i chyba żeby polatać znajdziesz kiedyś czas? Ale po co czekać dwa lata? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tez skladam spitfaiera z gazety, nie jest to moj pierwszy model, ale jak na razie jestem zadowolony. co do kosztow - kazdy kto zdecyduje sie na taki zakup jest swiadomy tego co robi . wiec nikt nie powinien mu udowadniac ze "jest glupi" - bo takie wrazenie odnioslem czytajac niektore posty na tym forum.

W miare mozliwosci tj. wolnego czasu postaram sie wrzucic jakies info o postepach w budowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze - nastepny - jeszcze chwila i bedzie dywizjon...

wiec nikt nie powinien mu udowadniac ze "jest glupi"

Faktow sie nie udowadnia - je sie stwierdza.

 

Proponuje wszelkie nowe rejestracje zaczynac od pytania :

- Czy skladasz jakiegos spita z gazety dago costam i uwazasz, ze to najlepsza rzecz jaka Cie kiedykolwiek spotkala? - Wszelkie odpowiedzi oprocz NIE powinny skutkowac odrzuceniem aplikacji i blokada IP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdził, że jesteście głupcami - Ci co jednak chcą kontynuować składanie tego modelu przez dwa lata. Może akurat Wy nie ale wszyscy inni zgodzą się z tym, że kupowanie czegoś na raty przez dwa lata i otrzymywanie w zamian po jednym elemencie tej rzeczy co dwa tygodnie - nie jest sensowne. Tym bardziej, że płacisz za to 3x więcej niż za produkt tego samego przeznaczenia ale markowej firmy... Dlatego taka determinacja z Naszej strony byście zrezygnowali z tego modelu. Niestety nowych zwolenników przybywa mimo tylu krytycznych wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prenumerata trwa 17 miesięcy :idea: 4 numery miesięcznie. całość z folią wynosi 1600 zł w prenumeracie plus jakieś tam słabe prezenty np plakat którym można wyłożyć półki w biurku :) ale ogólnie jak powiedziałem fajne bo buduję się go od podstaw krok po kroku. gotowy model wygląda fajnie w innych krajach kolekcja już się zakończyła i są foty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innych krajach kolekcja już się zakończyła i są foty .

A jest chocby jeden film pokazujacy jak lata ?

I dlaczego nie ???

ale ogólnie jak powiedziałem fajne bo buduję się go od podstaw krok po kroku.

Aaaa

no fakt - przepraszam

wszystkie inne modele buduje sie przeciez nie od podstaw i nie krok po kroku.

A w dodatku te inne LATAJA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. w dalej swoje :/

 

Mammuth, a co z ludźmi którzy chodzą na mecze zamiast oglądać je w TV ? Przecież przepłacają i to słono. Mecz w innym kraju, przelot samolotem itp, a przecież można przed telewizorem oglądać? Pewnie, że to co innego oglądać w TV a tam być.. Ale ja ich nie rozumiem, ale co tam mają swoje racje i nie będę ich "nawracać", bo ja mam inny pogląd.

 

Tobie radze to samo, Twoje gadanie i tak niczego nie zmieni. A pomysł z blokowaniem świadczy o tylko o Tobie. Bardzo lubisz ograniczać prawa innym ? To może Twoje konto powinno zostać zablokowane bo ja tak mówię, co Ty na to ? Przesadzasz po prostu.

 

PS: jak złożę nagram specjalnie dla Ciebie filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: jak złożę nagram specjalnie dla Ciebie filmik.

Uwierz mi, ze nie moge sie doczekac - bedzie to jedyny film w sieci z tym modelem.

 

Mammuth, a co z ludźmi którzy chodzą na mecze zamiast oglądać je w TV ? Przecież przepłacają i to słono. Mecz w innym kraju, przelot samolotem itp, a przecież można przed telewizorem oglądać?

 

Raczej - moc ogladac mistrzostwa swiata u siebie w miescie, albo leciec do innego kraju aby ogladac jakas 3 lige...

 

A pomysł z blokowaniem świadczy o tylko o Tobie. Bardzo lubisz ograniczać prawa innym ?

Czasami trzeba - dla dobra innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe poglądy masz. A co powiesz o palaczach ? to dopiero jest pieniądz w błoto, niszczą siebie i innych. Powiedz palisz ? Jeśli nie to czy też ich tak "nawracasz"?

 

Chce Tobie uświadomić, że nikomu nic nie robie swoją decyzją, moje pieniądze, moje życie.

 

PS: proponuję wypowiedzi nie na temat przenieść do Hyde Parku, a tu opisać wady modelu, a nie rozwodzić się nad tym kto to kupuję, obrażaniem go i snuciem niepotrzebnych wywodów moralnych.

 

PS2: Koledze FLoo, polecam elektryka do nabrania wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.