Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że te wszystkie liczby i użyte słownictwo to właśnie po to aby przeciętny klient powiedział: "wooooow ale czad. To będzie to :D Kupuuuję!"

 

Nawet nie wiem jakie parametry ma zwykła tania aparatura od e-sky czy innego RTF'a a tym bardziej to co oni podali :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
1. Częstotliwość przebiegu nośnego: pasmo 41 MHz.

2. Moc sygnału radiowego na wejściu do anteny: 300 mW ?50 mW (napięcie zasilania 9,6 V).

3. Zasilanie 9,6 V: 150 mA ?30 mA.

4. Napięcie zasilania: minimalne - 8,0 V, maksymalne - 13,5 V.

5. Maksymalna zmiana przebiegu nośnego o częstotliwości modulowanej: 2,8 kHz.

6. Szerokość pasma sygnatu RF: ? 10 kHz, ?50 dB.

7. Liczba kanatów: 4.

8. Środek kanałów (drążek sterujący w pozycji neutralnej): 1,5 ms ?20-s.

 

 

W zasadzie to podali typowe dane jakie się podaje przy nadajnikach (w ogólnym tego słowa znaczeniu)

1. Wiadomo co znaczy ale czy u nas istnieje takie pasmo do sterowania modeli?

5. Zakładając, że modulacja jest FM to jest to normalnie nazywane dewiacją i nie wiem czy dla odstępu międzykanałowego 10kHz to nie jest za dużo. W radiotelefonach o odstępie 12.5kHz stosuje się dewiację 2.4kHz. Z tego wynika, że piernik wie czy ta "aparatura" nie będzie siała po sąsiednich kanałach.

6. Szerokość pasma sygnału podali ?10kHz - to strasznie szeroko, chyba że odstęp kanałowy wynosi 20-25kHz (kto jeszcze stosuje takie szerokie odstępy). Najbardziej mi się podoba dla jakiego tłumienia pozakanałowego to podali. Powinno być -50dB a nie ?.

 

 

Powiem jedno: techniczny bełkot dla nieobeznanych. Tu by wystarczyło podać, że np sprzęt posiada znak CE i może być zgodnie z prawem użytkowany na terenie Polski. Z drugiej strony dobrze, że tegonie napisali, bo sam nie jestem pewien czy spełnia konieczne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem sporo błędów na początku (zakupy na allegro używanych modeli) ale tego z tą gazetą na szczęście nie popełniłem. Tylko moja koleżanka z pracy zakupiła pierwszy numer - podobno było tam śmigło z kołpakiem za 4,99... może warto odkupić. Został mi z rozbitego modelu silnik (ekscytujące 30 sek lotu za 1200zł...) 4T 15ccm.

 

Pozdrawiam wszystkich nawróconych i nie...

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.