Skocz do zawartości

Bateria podczs ładowania nabrzmiała i ...


mars2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ładowałem baterię Li-pol 3E MODEL 1800mah 11.1V 10C po około 30 min ta bateria nabrzmiała i zaczeła wydawać dziwny zapach. Więc szybko odłączyłem z prądu i wystawiłem na balkon rzeby wystygła. Mam pytanie co było powodem tego i czy można tą baterię dalej używać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utylizacja bezwarunkowa - szczególnie jak zaczęła "pachnieć" - bo to oznacza nieszczelność.

Powód to albo kipeska jakośc albo złe użytkowanie, np.: uwalony balancer pozwalający na przekroczenie 4.2V, zbyt głębokie rozładowanie, częste ładowanie bez balancera i bez kontroli cell, dłuższe przechowywanie naładowanej do pełna baterii w temp. pokojowej, przekroczenie prądu ładowania lub rozładowania... itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie rozszczelnił . Ta bateria się strasznie nagrzała i folia na niej sie zaczeła topić to

chyba przez to taki zapach. Wielka szkoda bateria do kosza. Teraz będę się lepiej obchodził z bateriami. Nie mam kasy na nową i mam prośbę Czy nie miał by ktoś li-pol 11.1V na zbyciu :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za mocno naładowałem baterie bo nie wiedziałem ile jest naładowana
:shock: :shock: :shock:

Tak to się nie da zrobić, pod warunkiem tego, że ładowarka jest sprawna. Wygląda na to, że jest niesprawna. Baterii nie mam.

 

EDIT: no tak, jak zauważył przedpiśca, mogła być wadliwa cela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz ładowarkę za 20 zł, do tego baterię najtańszy chiński badziew i do tego przepłacasz zdrowo.. a wynik masz taki że ani nie polatasz a może tylko szkody narobisz..

Baterie dobrze traktowane, w miare dobre .. np: koreańskie zippy-r, ballansowane przy każdym ładowaniu będą służyć długo i dobrze.

Zobacz na allegro, może w unitedhobby jakąś tanią ale dobrą ładowarkę kupisz.. plus baterię niebo lepszą od tego co pokazujesz.. i z 20 zł tańszą.

Kupowanie takiego sprzętu który pokazujesz to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy w błoto..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak była tak traktowana to nie dziw się, że padła.

Pewnie nawet ta ładowarka byłaby lepsza...

 

TR-5011.jpg

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6507

 

Osobiście polecam iCharger 106B lub iCharger 1010B - sprawdzone - bardzo dobry balancer.

Jeżeli są za drogie to zapoznaj się jeszcze z tą:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028&Product_Name=Turnigy_Accucel-6_Balance_Charger_&_Discharger

 

ACC6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.