Jump to content

Zrobiłem sobie pulpit...


Jacqubes

Recommended Posts

Witam!

 

Oto pulpit, który wykonałem sobie do OPTICA6. Najpierw wykonałem sobie spód ze sklejki, który dla mnie pasuje, nakleiłem styropian 5cm. Wyciąłem odpowiedni kształt. Później został zalaminowany z 3 warstw (2 tkaniny+ 1maty szklanej) Pierwszą warstwe Epidianem 53, pozostawiłem do utwardzenia. Później kolejne 2 warstwy juz na mokro żywicą poliestrową. Wszystko wygrzałem w temp. ok 70stopni C przy użyciu żarówki 60W (tak jak radził mi MarekJ) Później troche przeszlifowałem, nieróności zaszpachlowałem szpachlówką poliestrową. Na to wszystko lakier czarny... No i wygląda tak:

 

pulpit004zd6.jpg

 

Powinno mi się latać na nim spokojniej. Bez niego poprostu miałem nie kontrolowane ruchy :)

Link to comment
Share on other sites

Zawsze zastanawiało mnie po co robić pulpit do nadajnika kompaktowego.

Jeśli jestem "kciukowcem" to latam na kompakcie, więc pulpit by mi przeszakadzał. Jeśli zaś latam "palcami" to kupuje nadajnik "pulpitowy" typu MC-14, MC-16/20 czy coś podobnego. Sorry za refleksję, ale w moim mniemaniu pulpit do kompakta to jak spojler do Trabanta.

 

A swoją drogą fajnie to zrobiłeś.

Link to comment
Share on other sites

Ja poprostu kupiłem tą aparaturę zaczynając w zasadzie z lataniem. Nie miałem wcześniej styczności z nadajnikiem. Kupiłem Optica. Okazało się, ze nie jestem kciukowcem. Zrobiłem pulpit, zobaczymy jak teraz będzie mi się latało...

Link to comment
Share on other sites

Ot tak zapytałem gdyż przez pierwsze pięć lat swej kariery latałem na nadajnikach typu mini pulpit, kto zna nadajniki typu FM-314 Graupnera wie o jakich mówię. Później jakoś tak ok 95 roku zakupiłem wreszcie swoją pierwszą komputerową aparaturę, był to "pulpit" MC-16/20 Graupnera, do tego szelki, metalowe uchwyty. Najwięcej modeli rozbiłem na tym nadajniku, w międzyczasie były jeszcze jakieś MC-14,MC-15, krótka przygoda z MC-20 i Futabą i wreszcie zanabyłem kompakta. Okazało się że jestem "kciukowcem" i niepotrzebnie przez tyle lat się męczyłem.

Obecnie latam na "leciwej" na dzień dzisiejszy aparaturze,

jest to JR X-3810, ale nie zamieniłbym jej na jakąkolwiek inną.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.