Skocz do zawartości

ATOMIZER


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś naprawiam silnik po katastrofie... chodzi ładnie, wymieniłem wal i łożyska. Ośka była kupiona pod ten silnik ale nie wyglądała jak oryginał... ale to szczegół. Ważne, że pasuje.

Przy okazji naprawilem drugi silnik po

katastrofie M01 ha ha... Też chodzi jak nówka ????

Pakiet wyglądał lekko uszkodzony ale jest OK. Cele trzymają się dobrze 1 3.90 2 3.90 3 3.95.

No i ktoś zauważył, że śmigło całe ???? ha ha ...

A teraz zastanawiam się czy jest możliwe odtworzyć tamte zachowanie steru wysokości jak np. wszystko sobie podłącze na sucho w moim warsztacie i czy zauważe te dziwne zachowanie serw?

post-18554-0-58354300-1495132836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz zrobić tak, że podłączasz model i idziesz gdzieś se z nim a aparature zostawiasz i patrzysz czy światełko na odbiorniku nie przestanie się świecić. Te przerwy w zasięgu są raczej chwilowe i rzadkie ale z tego co zaobserwowałem to to się pogłębia i dzieje się z czasem dużo częściej, a nowe odbiorniki trzymają trochę zanim im się to przydarzy. Ogólnie to nie polecam na tym latać bo szkoda modeli. A co do tego zachowania serv to jest to zwykle jakieś małe chwilowe wychylenie (nie daleko od ostatniego położenia serva) - przesunięcie wynika chyba z jakiegoś dziwnego sygnału i pozostanie w miejscu przez około sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, jeśli byłaby to wina jakiegoś zaniku sygnały to serwo zostałoby "zamrożone" a nie ustawiało SW do lotu w dół (no chyba że masz źle zaprogramowany failsafe).

 

Skoro kilkukrotnie był problem z SW to kolejne próby to nic innego jak proszenie się o kolejną katastrofę.

Wymień serwo na inne.

 

A jeśli już naprawdę chcesz dociec dlaczego tak się stało to zamień miejscami z serwem od SK którego dużo mniej się używa, zamocuj na orczykach na jakieś minimalne wychylenia aby w razie draki nie szarpnęło nim i testuj.

 

Ewentualnie SW przepnij sobie na jakiś inny kanał, tak dla wyeliminowania awarii odbiornika.

 

 

Lub jak lubisz ten dreszczyk emocji to próbuj tak jak jest  :)

 

 

Ja miałem coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.