Skocz do zawartości

EXCEL 2000 - czy dobre wybrałem części i czego brakuje??


BartekSPV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum. Planuję złożyć latający model spalinowy. Oto mniej więcej mój skonfigurowany zestaw:

 

- aparatura Hitec Laser 4 + 5 serw Hitec HS 322 HD

- model BLACK HORSE - EXCEL 2000

- silnik O.S. Max 46 LA

- Silikonowy przewód paliwowy 7/3 - 1m MP-JET trans.

- Zbiornik 250 ml. do benzyny + armatura

- Filtr paliwa aluminiowy MP-JET

- Kołpak 57 mm

- śmigło Master Airscrew G/F 11x6

- Klucz do świec długi

- Rozrusznik do silników max. 15 ccm

- Klej cyjanoakrylowy średni 20 ml Dragon

 

Wiem że w tym zestawie na 100% brakuje podgrzewacza do świec. Jestem początkujący i nie jestem pewien czy dobre wybrałem podzespoły i czy jeszcze trzeba będzie coś dokupić.

Czy ten zestaw będzie trudny do złożenia??

 

Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wybrales bardzo dobrze.Model jest prosty do poskladania.Zarke kup sobie koniecznie.

Platy klej lepiej jakims klejem do drewna.np: Sudal, wikol lub podobny.Smiglo jest dobre ale lepsze bedzie 12x5 apc.

sorki za brak wezykow ale sa lepsze jak pytajniki :D

zbiornik kup zwykly nie do benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że dobrze wybrałem podzespoły, ponieważ tym tematem interesuję się zaledwie kilka dni. Proszę mi jeszcze wytłumaczyć jak działają te serwa, jak się je podłącza i czy jest to trudne do zrobienia. Jakie "ruchy" modelem będę mógł przykładowo wykonywać za pomocą tych 5 serw (skręt w prawo, w lewo itp.) ???

Dziękuję bardzo za sugestie i pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest bardzo ciekawy filmik jak serwo działa http://pl.youtube.com/watch?v=1udNIuniufU

Podłączasz serwa do odbiornika np. u mnie w graupnerze MX16s podłącza się tak;

1kanał reg. silnika 2k. prawa albo lewa lotka, 3k wysokość, 4k ster kierunku 5k. prawa albo lewa lotka. Za pomocą tych 5 ser będziesz mógł lecieć w gore oraz w dół, regulować obrotami silnika, skręcać kierunkiem lewo prawo, skręcać lotkami (2serwa) lewo-prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenerek jest w porządku ale skoro jest to twój początek w modelarstwie to dobrze by było abyś polatał trochę na symulatorze ewentualnie polatał z instruktorem lub polatał wolnym szybowcem. Napewno tak będzie bezpieczniej, poznasz zasady pilotażu i oswoisz się z reakcjami modelu. W modelarstwie RC musisz pamiętać o tym, że ster kierunku działa prawidłowo gdy model leci od ciebie tzn. lewo jest lewo a prawo jest prawo a gdy leci do ciebie lewo jest prawo a prawo jest lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Pobrałem sobie taki symulator FMS. Lata się tam super prosto, lądować potrafię. Tam przy opisie modelu napisali że trzeba 5 serw ale jak 4 serwa się podłączy to nic się nie stanie??? I jeszcze mam pytanie o zbiornik. Na ile mniej więcej czasu lotu wystarczy 250ml paliwa i jaki maksymalnie mogę użyć zbiornik w tym modelu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w modelu jest napisane że ma być 5 serw to musisz mieć 5 serw bo tak jest przygotowany model.A chyba nie chcesz przerabiać modelu?Jeśli kupisz model ARF ten o którym pisałeś to musisz mieć 5 serw, jeśli Twoja aparatura nie ma mixerów to to potrzebny jest kabelek Y(tak jak pisze Sławek) by te 2 serwa lotek podłączyć do jednego kanału w odbiorniku.

Jeśli mixery ma to trzeba taki mixer ustawić by te serwa grały poprawnie.Dla nowicjusza może to być za trudne.Dlatego pisałem byś poszukał takiego trenerka gdzie pisze że do sterowania potrzeba 4 serwa wtedy każda aparatura 4 kanałowa pozwoli Ci na sterowanie tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnego trenerka z silnikiem OS 46AX. Zbiornik 300ml. W 10 min. lotu spala średnio ok 150 ml, czasami przy ostrzejszym lataniu 200ml. Resztę zostawiam na ewentualną poprawkę podejść do lądowania. Nie wiem jakie spalanie ma LA ale z tego co zauwazyłem u kolegów znacznie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

Teraz ostatecznie wybrałem mój zestaw do złożenia. We wtorek lub środę planuję już wszystko zamówić. Proszę mi jeszcze powiedzieć:

Czy wszystko już mam aby przygotować samolot do lotu w powietrzu??

Czy nie zamawiam zbyt mało kleju i czy dobre paliwo wybrałem na dotarcie i pierwsze loty??

Czy lepiej obrazu kupić 5 litrów paliwa??

Czy potrzebne jest mi łoże silnika, może wybrać te z przedziału 4 - 7,5 ccm ??

Jaki zasięg ma ta aparatura??

Czy do serw nie potrzeba już żadnych akcesoriów??

Jaki mniej więcej hałas w dB wydaje ten samolot??

Jak dobrze dotrzeć silnik (proszę dokładniej wytłumaczyć) ??

 

OTO ZESTAW KOŃCOWY:

- PHOENIX MODEL - CANARY

- Hitec - Laser 4 komplet z 3-ma serwami

- serwo Hitec HS 322 HD

- O.S. Max 46 LA

- Zbiornik 284 ml

- Wlew paliwa aluminiowy

- Silikonowy przewód paliwowy 7/3 - 1m MP-JET trans.

- Łoże do silnika 7,5 - 10 ccm

- APC 11x6

- Kołpak 50 mm

- Klips - uniwersalny z akumulatorem 1,2 Ah i ładowarką E-Sky

- Rozrusznik do silników max. 15 ccm Hobbico

- Wskaźnik napięcia baterii TowerPro

- Klucz do świec długi

- Mikroprocesorowy interfejs Hitec do symulatora FMS

- SPORT 5 - 2,5 L

- Klej cyjanoakrylowy średni 20 ml Dragon

- Żywica Epoxydowa NHP 12-minutowa 227g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ,ale oszczędzanie na radiu to najgorszy możliwy pomysł.

Dodatkowo 4 kanały to tylko elektryki i proste spaliny, na długo nie wystarczy.

Kilka złotych i masz Opica 6 kanałowego z komputerem , a to już inna klasa radia,starczy na długo.

Koniecznie przemyśl to ,bo mi laser 4 starczył na pół roku ,potem kupiłem właśnie Optica , więc pieniądze wyrzucone w lasera , to pieniądze wyrzucone w błoto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.