Skocz do zawartości

Su-26 EPP z Cyber-Fly


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako ze mialem kilka pytan odnosnie SU-26 wiec mala prezentacja.

 

Na poczatek - model to akrobat, zdecydowanie nie jest modelem 3D ;)

 

Rozpietosc skrzydel 80cm, dlugosc 62cm.

Osprzet:

Silnik RAY CD2830/09

Smiglo 9x6 APC

Regulator 18A Tower Pro

Pakiet Zippy 1300mah 20C

Serwa HXT900

Odbiornik Futaba RS606 2.4

 

Samolot lata bardzo ladnie. Na niskim epa mozna zdecydowanie polecic jako drugi model w karierze, zaraz po RWD badz Piperze. SU mial kiedys podwozie jednak po 2 ladowaniach na trawie wyrwalo je razem z kawalkiem EPP - podwozie bylo wzmocnione balsa i wklejone na zywicy jednak i to nie pomoglo. Zdecydowanie rwalby lepiej na pakiecie 3S lecz na 2S rowniez idzie pionowo do gory.

 

Model posiada lipo monitor by remzibi, model swieci diodami pozycyjnymi (?), w momencie gdy brakuje pradu zaczyna swiecic bardzo szybko, gdy ustalony limit pradu zostanie przekroczony na wiecej niz kilka sekund model zaczyna piszczec i mozna bezpiecznie wyladowac.

 

Filmik z oswietleniem na naladowanym lipolu: KLIK

 

Edit: Silnik zostal zmieniony na TP2409-21T, 8x4 APC, lipol 3S 1000mah - teraz dopiero lata jak powinien.

Filmik z lotow przy zlej pogodzie - KLIK

 

Ponizej kilka fotek:

 

1a.jpg

 

2a.jpg

 

Odbiornik 2.4ghz. Jakos udalo sie to wszystko wkomponowac:

 

3a.jpg

 

Wzmocnilem troche przod za pomoca wegla 3x1cm:

 

4a.jpg

 

5a.jpg

 

6a.jpg

 

7a.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

diem,

Model fajny sam chciałem go kupić ale....zawsze jest coś innego.

Masz może film z oblotu?

Czy malowanie modelu jest do poprawy , bo na fotkach widzę ze w porównaniu ze stroną sklepu to rewelacyjnie chyba nie jest.

Co to za układ "lipo monitor by remzibi"- gdzie mogę znaleźć informacje na jego temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze bylo niskie zainteresowanie to niezbyt chcialo mi sie robic filmik :) W tej chwili latam na 3S 1000 i dzwonku TP 2408-21T + 8x4 asp. Model lata jak na moj gust niesamowicie. 8min. bardzo ostrych lotow. Nawet daje rade latac nim podczas duzego wiatru. Model wazy 370 gram jednak ma juz troche olowiu w :ass: . Z 3s warto zmienic polozenie lipola. Petle mozna krecic az sie znudzi, zyleta to zaden problem. Robie nim wszystko procz zawisow/harierow - do tego juz trzeba model 3d.

 

Odnosnie monitora - wiecej informacji udzieli Pan remzibi, mozna tez znalesc opis na forum epheli.pl. Jest to 6 gramowe urzadzonko ktore monitoruje stan napiecia w lipolu. Ustala sie granice dzialania alarmu. Model zaczyna piszczec i intensywnie swiecic by moc bezpiecznie wyladowac.

 

Malowanie wyglada jak wyglada poniewaz bylo juz troche latane przed zrobieniem fotek. Na samym poczatku regulator byl na tasmie klejacej (szukalem srodka ciezkosci) dlatego zeszlo troche farby.

 

Edit: mam nadzieje ze moderatorzy nie beda mieli zazle linka do opisu lipo monitora do innego forum, jesli tak to prosze o usuniecie tego edita. Tutaj opis monitora: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na czeskim Ray z Pelikana latasz, ubiłem takiego parę miechów temu. Gdybyś uszkodził swojego to daj znać, może miałbym części zamienne dla ciebie :wink:

 

Witam, latalem, niestety skrzywilem oske przy ladowaniu na skoszonej trawie. Smiglo podczas podejscia bylo pionowo. Jakbys mial oske to sie zgadamy :)

Mimo wszystko ten silnik grzeje sie strasznie... TP sa przy nim zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wszelkiego rodzaju windy, blendery, rolling harriery też dajesz? :devil:

 

Przesada, że do harriera trzeba model 3d... tym akrobatem też pewnie można spokojnie pozaganiać zadkiem trawę :)

 

Wszystko co mi jak na razie przyszlo do glowy juz nim zrobilem. Zawisy to tylko chwile przy lapaniu wysokosci probuje - wiec ich nie licze, on jest za maly, za szybki, ma zbyt male smiglo imho. Da sie robic akrobacje na predkosci. Nie mozna sobie pozwolic na bardzo wolne przeloty, przewala go na strone. Na duzym wietrze udalo mi sie nim ladnie szybowac w miejscu . Ale to na prawde wialo tak ze nikt inny nie odwazyl sie wypuscic modeli w powietrze.

 

Moze ciaz "za cienki" jestem, ale jak ktos sadzi ze zrobi nim hariera to zapraszam do Piekar Slaskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diem,

napisz może jak się sprawuje lipo monitor?.

jaki jest pobór prądu?

ile na nim wylatałeś i co o nim sądzisz. myślę że jest to dość ciekawe urządzenie i warto by sie w niego zaopatrzyć.

aha i jeszcze może napisz gdzie go kupić.

napisałem maila do Remzibi-ego, ale na razie bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkuje je sam Remzibi, jak bylo widac w aukcji - sa jego autorstwa. Nie pobiera on pradu, to co pobiera mozna po prostu zignorowac. Ustawiasz sobie za pomoca PRka (pokretla) alarm na np. 9,2V, wtedy model intensywnie swieci i piszczy gdy lipol rozladuje sie do tego napiecia - jak juz mowilem. Pozwala to bezpiecznie wyladowac przed odcieciem pradu do silnika przez regulator. Dokladny opis dalem w linku wiec nie wiem co tu jeszcze tlumaczyc. Jest maly, tani, spelnia swoja role i tyle ;)

 

Edit: Czepiasz sie Grzechu czepiasz hyhy. Mi jakos bardziej na razie podoba sie smiganie jak wariat w powietrzu, wprowadzanie modelu w sytuacje kryzysowe (a co!) i nauka wyjscia z nich etc. Jako ze buduje Extrima (tzn. lezy na razie na polce, brak czasu i kleju - wezne sie za niego porzadniej wkrotce gdy pogoda nie pozwoli na latanie) to wlasnie nim bede cwiczyl bardziej wyrafinowane, powolne i dostojne akrobacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dnia dzisiejszego udalo nakrecic sie filmik. Pogoda FATALNA. 8C, rece zamarzaly, wialo jak cholera (a model wazy 370 gram), na lotnisku zywej duszy... ale mimo to udalo sie cos splodzic.

Nadmienie tylko jeszcze ze komentarze kolegi spowodowane sa tym ze po raz 1 widzial model w locie :) Latam niecale 2 m-ce tym modelem. Postaram sie jeszcze o cos lepszego przy dobrej pogodzie

 

http://vimeo.com/1730752

 

Lipo monitor niestety caly czas wyl bo mialem go zle ustawionego :) Przy tego rodzaju lotach na lipolu 3s 1000mah i silniku 2409-21T+8x4 APC model lata ok. 8min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem maila do Remzibi-ego, ale na razie bez odpowiedzi.

 

Dziwne - nie dostalem zadnego maila :) .

 

Diem , te wygibasy na filmie sa niezle :) . No i do akrobacji oczywiscie troszke zmniejsz prog alarmu .

 

Jest rozregulowany poniewaz wczoraj montowalem diody super flux (o ktorych Ci wspominalem na pm :) )

 

Na razie latam to co mi przyjdzie do glowy, zadnych konkretow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.