Skocz do zawartości

Jak to jest z pakietami?


alloqba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Rozwiejcie moje wątpliwości proszę - czy jeżeli będę miał pakiet 3 cele, czyli 11V (prawda?) czy będę mógł go podłączyć bezpośrednio do odbiornika? Serwa wymagają 4 lub 6V, a są podłączane do odbiornika, czy on dostosuje napięcie?

 

Jak wnioskuję z wypowiedzi tu na forum - do silnika potrzeba regulatora napięcia - czy potrzeba też drugiego pakietu akumulatorów?

 

I na koniec - mój model nie będzie musiał liczyć się z wagą aż tak jak modele samolotów - buduję sterowiec - czy mogę zastosować akumulatory takiego typu [link] , (6 lub 12V) czy jest to z jakiś względów niewskazane?

 

Dziękuję za cierpliwość, mam świadomość że te pytania są BARDZO podstawowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj, przypuszczam że bedziesz musial sie bardzo liczyć z wagą :D - raczej takiego akumulatora nie powinieneś stosować :). Poza tym, (nie znam Twojego doświadczenia) ale to wygląda na poważny projekt, a jak z tym doświadczeniem u Ciebie ? ;)

 

Po pierwsze, będą to spore wydatki :). Lekkie poszycie, konkstrukcja wewnątrz balona, silniki (raczej elektryczne, dwa, czyli również potrzebujesz dwa regulatory obrotów). Li-polki, a do tego również ładowarke ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, będzie to spory projekt - sterowiec będzie miał długość około 5 metrów i objętość 15-20m3 w zależności od wybranego kształtu, zakładam, że po uniesieniu całej konstrukcji i osprzętu będę miał 2-3kg siły nośnej "na zachcianki" - aparat, kamera, coś do zrzucania (mikro-spadochroniarzy) i właśnie duży akumulator do długich i wysokich lotów.

 

Z doświadczeniem modelarskim całkiem OK, mechanicznym też nie najgorzej, także o to się nie martw :twisted: Pytania może i są banalne, ale z profesjonalną aparaturą RC nie miałem styczności (tylko przerabianą z zabawek)

 

Pytam - bo coś mi tu - słusznie - nie pasuje - czy da się podłączyć ten wskazany przeze mnie w linku powyżej akumulator do odbiornika, czy muszę mieć specjalny "pakiet" - jeżeli tak to jaki, bo jak rozumiem będzie on też zasilał serwa, a te mają różną prędkość obrotową przy różnym napięciu.

 

niemożna tak podłączyć ponieważ spalisz odbiornik.

Mariusz mógłbyś rozwinąć myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Wariant : do zasilania odbiornika i serw musisz użyć akumulatora o napięciu 4,8 - 6V. W tym układzie do zasilania silników musisz mieć oddzielny pakiet akumulatorów zgodny z napięciem silników. Jedno z serw musiałoby obsługiwać np mechaniczny regulator silników lub przełącznik włącz/wyłącz.

 

2 Wariant : pakiet akumulatorów zasila zarówno odbiornik i serwa oraz silniki napędowe. W tym wypadku musisz użyć odpowiedniego regulatora obrotów odpowiedni do pobieranego natężenia przez silniki. O serwa i odbiornik nie musisz sie tu obawiać bo regulator sam skieruje tyle Voltów ile będzie trzeba na serwa i silniki :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.