Skocz do zawartości

depron


someone208

Rekomendowane odpowiedzi

mellow chyba pomylił klej poliuretanowy z polimerowym :D .

Na upartego Poxipolem skleisz ale nie ma co zawracać sobie głowy i kupić właściwy klej.

Dla ułatwienia tu masz foto czego szukać w sklepie :) .

img6074ls0.jpg

Największy to najtańszy wolno schnący klej polimerowy Dragon.

Ten po środku to klej o którym nie wspomniał mellow-poliuretanowy Soudal D4B4 świetnie wypełnia szczeliny.

A ten po lewej to klasyczny wikolopodobny rakol.(nie do depronu lecz świetny do drewna :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej uniwersalny z nich jest klej DRAGON polimerowy, o ile UHU Por klei dobrze pianki, o tyle z wszelkim drewnem i plastikiem już sobie nie radzi. Dla polimerowego kleju nie ma znaczenia co kleisz - chwyci prawie wszystko. Niby schnie długo, ale przy odpowiedniej technice klei się nim bardzo fajnie i dość szybko. Tak na marginesie to skleiłem dwa modele przy użyciu tylko DRAGONA i żywicy, mimo że UHU leżał w szufladzie - jakoś nie był mi potrzebny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić, że uhu jest tylko do pianek. Ja w toto4 przy pomocy tegoż kleju przytwierdziłem depron do sklejkowej klatki. Trzymało bardzo mocno. Używałem uhu i dragona. Uhu wg mnie jest wygodniejszy - szybciej schnie, ale jest droższy. Dragon jest tańszy ale schnie dłużej. Jednak 24h to wg. mnie czas troche przesadony, nie raz latałem półtorej godzinki po klejeniu dragonem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji na opakowaniu do 10 min. ale w praktyce łapie szybciej.

 

Przyklej wręgę silnikową dragonem i wybierz się polatać po 1,5h :)

Osobiście nie próbowałem i nie mam zamiaru.

 

Chociaż gdyby tak zamontować dłuższe okablowanie od silnika to można by było popatrzeć na efektywny odlot (silnika oczywiście) :D

 

Ale w którym miejscu widzisz Wojtek by Marcin napisał że przyklejał dragonem wręgę silnikową?? Musisz czytać uważniej.

A tak w ogóle to cała jego wypowiedź odnosiła się do porównania DRAGONa do UHU Por. Oczywiście po przyklejeniu wręgi silnikowej przy użyciu UHU efekt będzie taki sam jak byś to przykleił DRAGONEM.

Do klejenia elementów gdzie występują duże siły (np. wręga silnikowa) najlepsza jest żywica ;)

 

EDIT:

Aż spróbowałem z tym UHU bo być może faktycznie źle wcześniej kleiłem, ale nie, muszę podtrzymać swoje wcześniejsze zdanie: polimer klei drewno do depronu dużo mocniej niż UHU Por. Pod ręką miałem balsę i sosnę, idzie je bez problemu odkleić od depronu, w przypadku polimeru wyrwałbym je razem z kawałkami depronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie dobrze, że o tym wspomniałeś. Ja mocowanie silnika kleję distalem dwuskładnikowym - dla mnie jest to oczywiste, że takie elementy trzeba przykleić czymś mocniejszym, ale początkujący może tego nie wiedzieć. Tak więc słuszna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHU POR niedawno przetestowałem i powiem, że do depronku jest naprawdę super, klei mocno i szybko. Z drewnem ma problemy, i polimer Dragona jest tu lepszy. Natomiast Dragon ma masakryczny czas schnięcia, co mocno wydłuża budowę. Najlepiej, jak mamy możliwość pozostawienia elementów sklejonych Dragonem na kilkanaście godzin. Ale po zaschnięciu jest bardzo mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja silnik tez miałem na uhu :P , i trzymało się mocno, ale nie w tym sprawa uhu jest poręczniejszy i np. na loty nigdy nie biorę dragona, w razie usterki kleje uhu raz dwa i za 10min znów latam, klejąc dragonem niestety nie ma takiej możliwości.

Każdy klej jest dobry do czego innego więc nie ma po co wprowadzać niepotrzebnych kłótni :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.