Jump to content

Laminowanie skrzydeł - gramatura tkaniny


japko95
 Share

Recommended Posts

Cześć, w najbliższym czasie będę laminował rdzenie styropianowe skrzydeł do motoszybowca. Rozpiętość 2,6m profil SD7080, technologia wykonania taka jak w tym temacie http://pfmrc.eu/index.php?/topic/66920-rondo-e/. Na tą chwilę planuję zalaminować rdzenie 2x tkaniną 80g + dźwigar z rowingu węglowego. Szybowiec będzie pod FPV więc raczej wygibasów nie planuję, aczkowiek wiadomo lepiej mieć zapas wytrzymałości. Czy taka ilość tkaniny to nie przesada? Zastanawiałem się jeszcze czy nie zastosować 1 warstwy tkaniny + druga gdzieś tak do 2/3 - 3/4 skrzydła. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej byłoby zrobić rdzeń ze styroduru i zrobić klasyczne VB? 

Skrzydla na styropianie wymagają sporo tkaniny, a i tak później miękną (bo styropian się w środku rozłazi). 

 

Jeśli zdecydowałbyś się na VB, to dobrym pomysłem jest wzorowanie się na konstrukcjach Marka Dreli. Żeby tylko uwzględnić szkło zamiast Kevlaru to gramaturę warto przez 1,5x pomnożyć. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie musisz mieć. Styrodur jest na tyle sztywny, że możesz go ścisnąć okładając go styropianem i miażdżąc styropian między dwoma deskami (względnie - przyciskając go do srołu). Styropian się wtedy podda przyciskając folię z tkaniną równo do styroduru. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.