Skocz do zawartości

upychanie motoru pod maska


Miki

Rekomendowane odpowiedzi

wiam,

moje dotychczasowe modelw lataly z silnikami na wierzchu. teraz skladam zestaw CAPa i tu juz mam gotowa mordke ale trzeba w niej wyciac pare otworow, na tlumik iglice itp. czy moze mi ktos podpowiedziec jak wyciac otwory w odpowiednim miejscu? jest na to jakis patent?

mam tylko jedno podejscie i niechcialbym spaprac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste jest rozwiązanie.ściągnij sobie jakąś instrukcję montażu modelu typu KIT z www.greatplanes.com .Tam jest wszystko ze zdjęciami jak to wycinać, metoda prosta i skuteczna.Tu masz akurat instrukcję montażu (product manual na samym dole) do Capa 232, pod koniec instrukcji jest opis jak wycinać otwory w masce. http://www.greatplanes.com/airplanes/gpma0232.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko jest dla mnie czytelne, troche przy modelach podłubałem. boje sie najbardziej o otwor na tlumik bo z przenikania powierzchni nierozwijalnej mordki i tlumika wyjdzie jakas dziwna krzywa zamknieta i tak kombinuje czy nawiercic najpierw otworek w osi tlumika a potem nalozyc mordke dociskac do tlumika(silnik zamontowany w lozu) i powiekrzac otwor nozykiem krok po kroku na boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO robisz dokładnie jak na tych ilustracjach. Używając twardego kartonu - np tektury z tylnej okładki bloku, formujesz pi x drzwi kształt maski. Zdejmujesz maske i przymierzasz silnik na lożu. Teraz taka tekture możesz wycinać na tyle sposobów na ile masz pomysłów na zamocowanie silnika. Jeżeli problemem jest jak usadowić silnik - to masz mozliwości ograniczone tylko ilością tektury. Jeżeli problem jest jaki wyciąć otwór - to jak już określisz to na tekturze (o kształcie maski) to pozostaje Ci zamocować maskę na kadłubie - odrysować kształt na laminacie i wyciąć. Jak - to już inny problem (nawiercanie, iglakiem, nożykiem, dremelem itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.