Skocz do zawartości

Tani quadrocopter do filmowania


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Jeszcze raz witam wszystkich tutejszych forumowiczów !  Od dawna moim marzeniem było zobaczyć moją miejscowość z lotu ptaka w której się urodziłem i mieszkałem prawie 30 lat . Kiedyś było to niemożliwe . Lecz dwa lata temu to moje marzenie się ziściło .  :)

Na niemieckim Ebay-u  kupiłem quadrocoptera WLToys V262 z kamerką 720P . O to pierwszy mój filmik zrobiony tym copterem 

.  Copter ten nie posiadał FPV . By obejrzeć nagrany film trzeba było włożyć mikro kartę SD do laptopa albo telewizora . Rok temu okazyjnie kupiłem w polskim sklepie za 1/3 ceny coptera WLtoys V666N . Jest to copter z kamerką FPV 1080P , 5,8G  z monitorem  i barometrem . Teraz nie muszę nagrywać filmu by móc podziwiać widoki z góry . 

 

Jest tylko małe ale ! Oglądanie obrazu na ekranie monitora na żywo w słoneczne dni pomimo osłony przeciwsłonecznej jest prawie niemożliwe . Do tego jeszcze podczas oglądania idzie dostać oczopląsu ! Co prawda copter ma mocowanie antywstrząsowe kamery . Ale nie posiada gimbala i kamera "tańczy" wraz z ruchami coptera . W Bg zamówiłem sobie gogle FPV Eachine EV800 . Słońce już nie będzie mi przeszkadzało ale to dopiero będzie oczopląs !

 

Niedawno zrodziła mi się myśl kupna jakiegoś taniego ( do 1tys. zł. ) coptera z gimbalem . Na Bg znalazłem coś takiego https://www.banggood.com/AOSENMA-CG035-Brushless-Double-GPS-5_8G-FPV-With-1080P-HD-Gimbal-Camera-Follow-Me-Mode-RC-Quadcopter-p-1088665.html?rmmds=search . Jest teraz na niego promocja . Z kuponem rabatowym z wysyłką do Polski kosztuje 585zł . Szukałem po różnych forach jakichś opinii o tym copterze .  Na You Tube obejrzałem kilka filmów o tym modelu . Na 147 opinii pozytywnych ma 27 negatywnych . Do wielkiego minusa w tym copterze można zaliczyć to że gimbal ma silniki szczotkowe . Co to oznacza ? Wiadomo !  Pomimo tak niskiej ceny model posiada między innymi : silniki bezszczotkowe , GPS ( podwójny ) , gimbala ( jest jaki jest ale jest ! ) , kamerkę FPV 1080P , 5,8G plus  monitor . 

 

Co do różnych funkcji . To posiada między innymi :  tryb Headless Mode , informowanie optycznie i akustycznie o niskim stanie napięcia aku , funkcja autostartu i lądowania,  funkcja automatycznego sprowadzenia modelu na ziemię przy niskim stanie napięcia aku , funkcja a key to return -  autopowrotu do miejsca startu po utracie zasięgu ( można też w każdej chwili sprowadzić model z powrotem za pomocą przycisku w apce ) , funkcja follow me - "smyczy " ( model podąża za śledzonym obiektem ) , funkcja fixed point circling fighting -  okrążanie filmowanego obiektu . I szereg innych funkcji których nie zdążyłem się doczytać .

 

Co możecie powiedzieć o tym copterze ? Warto czy nie warto go kupować ? Może ktoś z Was miał lub ma do czynienia z tym copterem ?  To by mi coś o nim powiedział .  Czy dało by się w nim zamiast stockowego gimbala zamontować tego ? https://www.banggood.com/search/gimbal-2-axis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A to nie lepiej poszukać czegoś używanego Phantomowego ? Wiem że wśród kolegów modelarzy nie cieszy się nazbyt pozytywną opinią ale jeśli sam nie chcesz niczego składać to w tej kasie raczej najrozsądniejszy wybór według mnie.

Gdzieś jeszcze czytałem że :

https://www.pepper.pl/promocje/hubsan-h501s-znakomity-dron-z-gps-i-kamera-1080p-fpv-50363

 

To też nie najgorszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej poszukać czegoś używanego Phantomowego ? Wiem że wśród kolegów modelarzy nie cieszy się nazbyt pozytywną opinią ale jeśli sam nie chcesz niczego składać to w tej kasie raczej najrozsądniejszy wybór według mnie.

Gdzieś jeszcze czytałem że :

https://www.pepper.pl/promocje/hubsan-h501s-znakomity-dron-z-gps-i-kamera-1080p-fpv-50363

 

To też nie najgorszy wybór.

Też bralem tego coptera pod uwagę . Tylko że nie ma on gimbala .  Co do Phantoma . Wszystkie chyba mają przesył obrazu z kamery po WiFi  ? No i chyba mają brak w apce funkcji sterowania kamerą ? Przyciski załączania filmowania i robienia zdjęć . Myślałem kupić tego CG 035 ale bez gimbala i kamery . Do tego dokupić w Bg  gimbala od DJI Phantom Go Pro 3 . No i jakąś przyzwoitą kamerkę FPV 1080P , 5,8G . Jaką ? Nie wiem . Może coś mi doradzicie ?  Przykładowo taki filmik tym copterem byłby już do przyjęcia . Nie wiem co to za gimbal ? Kamera SooCoo C30 .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od tygodnia codziennie siedzę w internecie poszukując w miarę taniego drona do filmowania . Rozważałem różne za i przeciw . Może Phantoma 2 albo 3 lub jego tańszą wersję Cheersona CX20 ? Wybór padł na drona Aosenma CG035 .Czy dobrze zrobiłem ? Czas pokaże .  Dużo czytałem o tym dronie na zagranicznych forach . Na YouTube obejrzałem mnóstwo filmów . Sam dron jako sam w sobie zbiera niezłe recenzje ( wersja bez kamery ) . Wszystko działa w nim jak należy .

Niestety wersja z gimbalem i kamerą to jakieś nieporozumienie ! To też chciałem kupić wersję tego drona bez kamery . Okazało się że w Bg wersja z gimbalem tego modelu jest tańsza od wersji bez kamery ! Wezmę tego z gimbalem . Gimbal wraz z kamerą i tak pójdą do wywalenia . Do tego drona pasuje gimbal Walkera G2D . 

 

90900f8f-d81a-4e9b-ab0e-022516f2d6ba.jpg  https://www.banggood.com/Walkera-G-2D-Brushless-Gimbal-For-iLookGoPro-Hero-3-Camera-on-Walkera-QR-X350-Pro-RC-Quadcopter-Spare-Parts-p-1066072.html?rmmds=search

 

Waży tylko 120g . Doradźcie mi jeszcze jaką kupić kamerkę FPV 5,8G do tego gimbala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gimbal jest na   pakiet 3S    a quada  wybrałeś na 2S   ......

Szukałeś informacji jak się zachowuje ten gimbal na nie rekomendowanym napięciu  ?

 

Zasugerowałem się tym filmem : 

 

Znalazłem taką kamerkę : 

 

pol_pm_Kamera-FPV-Walkera-iLook-HD-5-8GH  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiZlZ3m7NbVAhVFEJoKHaWxAV0QFgg_MAA&url=https%3A%2F%2Faeromind.pl%2Fproduct-pol-244-Kamera-FPV-Walkera-iLook-HD-5-8GHz.html&usg=AFQjCNHN9iGkAHmfoBfhGzAnblgyi8u8wQ

 

 

 Tylko czy będzie ona współpracować z goglami Eachine EV 800 ? Oraz czy można nią sterować z pozycji apki ? Nie bardzo rozumiem działania tej kamery . U góry ma przycisk wlącz/wyłącz . Z boku przełącznik video/photo . A w jaki sposób wyzwala się migawkę aparatu albo włącza/wyłącza filmowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to konto na PayPal i zamawiasz :D

Z Bangooda zamawiałem już wiele i zawsze przychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie kamery -czego tu nie rozumiesz ?  po przełączeniu trybu jakim chcesz robić (zdjęcie/ film)  uruchamiasz właśnie tym przyciskiem u góry to jest spust "migawki"

Nie znam tej kamery ale wygląda na to że niema osobnego wyłącznika zasilania bo niema własnego zasilania .

Powinna działać z wymienionymi przez Ciebie goglami na 99,9% 

 

A co do wyboru -przeszukaj fora , jest na ten temat masę informacji -pierwsze z brzegu : GOPRO ,SJCAM, XIAOMI  ale tu się musisz zorientować bo modeli tych firm jest po kilka  a informacji jakich musisz szukać to możliwość podłączenia nadajnika FPV na wyjściu USB kamery , i rozmiar  bo mimo pozornego podobieństwa mogą się różnic znacząco i nie zamontujesz każdej  do zaplanowanego gimbala .

 

 

Oczywiście wszystkie wymienione wymagają osobnego nadajnika 5.8ghz  w przeciwieństwie do tej WALKERA  ale widząc marny obiektyw mam wrażenie że obraz na niej nagrany jest marny   -tam  chyba matryca  tylko 2mp  no i brak możliwości używania kamery osobno (brak własnego akumulatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego  jak mam wcisnąć ten przycisk u góry kamery chcąc zrobić  w danej chwili  zdjęcie gdy copter jest w górze ? Filmowanie to co innego . Przełączam suwak na video . Wciskam przycisk u góry kamery i filmuję do momentu aż wyląduję i znowu wcisnę ten przycisk by wyłączyć filmowanie .

 

Co do podglądu obrazu . Dzisiaj w końcu dotarły do mnie gogle FPV Eachine EV800. Mógłbym ich używać do podglądu jako gogli albo jako monitora . Na ekranie monitora jest też wyświetlany licznik czasu nagrywania filmu . Cyfry na biało - filmowanie wyłączone . Na czerwono - włączone . Z kolei jak robię zdjęcie to widać na ekranie takie mignięcie obrazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalasz filmowanie przed startem  a wyłączasz po wylądowaniu  o zdjęciach zapomnij .

A włączanie na żądanie z aparatury filmowania/fotografowania   to tylko w dronach z skompletowanym wyposażeniem "kamerowym" przez producenta .

Może są inne drogi by to uzyskać ale nie siedzę w temacie a pisze bo wypada-jakoś nikt się nie rzucił z radami dla Ciebie .

 

Ale licz tylko na to ze z poziomu aparatury gimbal walkera może będzie   sterowany (ma te opcje ale nie wiem czy ten quad  i ją ma i będzie z nim zgodna)  a video musi być non stop ( w większości przypadków składanych dronów z kamerami firm trzecich )

 

PS  musisz więc wybrać czy lepsza kamera  i lepszy gimbal  ale bez możliwości decydowania kiedy "kamerować"  albo kupić kompletnego drona z kamera i gimbalem gdzie te funkcje masz raczej zapewnione  .

 

Gimbal na serwach który by był  w Twoim quadzie fabrycznie  nie jest tragiczny  -jedynie z racji mechanicznego przekazania pracy (zębatki) może być  wrażliwy na uszkodzenia .

O jego kamerze się nie wypowiem - sam musisz to ocenić po filmach innych użytkowników  (pamiętaj że Youtube troszkę psuje jakość filmów przez własną kompresje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalasz filmowanie przed startem  a wyłączasz po wylądowaniu  o zdjęciach zapomnij .

A włączanie na żądanie z aparatury filmowania/fotografowania   to tylko w dronach z skompletowanym wyposażeniem "kamerowym" przez producenta .

Może są inne drogi by to uzyskać ale nie siedzę w temacie a pisze bo wypada-jakoś nikt się nie rzucił z radami dla Ciebie .

 

Ale licz tylko na to ze z poziomu aparatury gimbal walkera może będzie   sterowany (ma te opcje ale nie wiem czy ten quad  i ją ma i będzie z nim zgodna)  a video musi być non stop ( w większości przypadków składanych dronów z kamerami firm trzecich )

 

PS  musisz więc wybrać czy lepsza kamera  i lepszy gimbal  ale bez możliwości decydowania kiedy "kamerować"  albo kupić kompletnego drona z kamera i gimbalem gdzie te funkcje masz raczej zapewnione  .

 

Gimbal na serwach który by był  w Twoim quadzie fabrycznie  nie jest tragiczny  -jedynie z racji mechanicznego przekazania pracy (zębatki) może być  wrażliwy na uszkodzenia .

O jego kamerze się nie wypowiem - sam musisz to ocenić po filmach innych użytkowników  (pamiętaj że Youtube troszkę psuje jakość filmów przez własną kompresje )

 

Opalasz filmowanie przed startem  a wyłączasz po wylądowaniu  o zdjęciach zapomnij .

A włączanie na żądanie z aparatury filmowania/fotografowania   to tylko w dronach z skompletowanym wyposażeniem "kamerowym" przez producenta .

Może są inne drogi by to uzyskać ale nie siedzę w temacie a pisze bo wypada-jakoś nikt się nie rzucił z radami dla Ciebie .

 

Ale licz tylko na to ze z poziomu aparatury gimbal walkera może będzie   sterowany (ma te opcje ale nie wiem czy ten quad  i ją ma i będzie z nim zgodna)  a video musi być non stop ( w większości przypadków składanych dronów z kamerami firm trzecich )

 

PS  musisz więc wybrać czy lepsza kamera  i lepszy gimbal  ale bez możliwości decydowania kiedy "kamerować"  albo kupić kompletnego drona z kamera i gimbalem gdzie te funkcje masz raczej zapewnione  .

 

Gimbal na serwach który by był  w Twoim quadzie fabrycznie  nie jest tragiczny  -jedynie z racji mechanicznego przekazania pracy (zębatki) może być  wrażliwy na uszkodzenia .

O jego kamerze się nie wypowiem - sam musisz to ocenić po filmach innych użytkowników  (pamiętaj że Youtube troszkę psuje jakość filmów przez własną kompresje )

 

Trochę trzepie obrazem . Ale to z racji tego że gimbal nie jest zamocowany na amortyzatorze . Nie wiem dlaczego tak zrobili ? Pomogło by coś gdyby do tego gimbala wstawić jakieś lepsze cyfrowe serwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak wygląda film ze stockowej kamery na stockowym gimbalu tego coptera  

. Na filmie gościu pokazuje funkcję "smyczy " w tym copterze . Ponoć wszystkie funkcje w tym copterze działają świetnie ! A ma ich trochę :

 

GPS

circling flight

fixed point set high

lost control return

simple cradle

5,8G FPV

two-way transmission

automatic following

one key return

headless mode 

 

Na każdym filmie widać te trzepanie .

 

 

https://youtu.be/33fXdJ40vKo?t=640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na każdym  ,widziałem też całkiem przyzwoite zachowanie stockowego  gimbala  na innym filmie i co smutne -to był wyjątek -gimbal raczej do wymiany lub zakupu drona bez niego

 

Widziałem też jego zawis z włączona lokalizacją czy też wysokością sterowaną  GPS  - dron strasznie szybkimi małymi ruchami poprawia swoją pozycje -to  może być przyczyna  nie nadążania  gimbala na serwach  za ruchami drona ....

 

 

Sterowanie obcego gimbala  zdaję się że akurat da  połączyć z tym dronem i jego aparaturą, ale o sterowaniu samą obcą  kamerą raczej zapomnij .

Zdjęcia można zawsze wyciągnąć z klatki  filmu...a nagrywanie /podgląd -non stop aż do wylądowania .

 

To temat jak studnia bez dna  a moja powierzchowna wiedza jest zbyt mała i może cie wprowadzić w błąd -szukaj odpowiedzi nadal na swoje pytania  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za pomoc ! Pytałem też na innych forach ale tam ... szkoda mówić ! Trochę jestem zawiedziony tymi kamerami . Na innych forach sugerowano mi żebym kupił sobie zamiast tego Aosenma coptera  DJI Phantom 2 albo 3 bądź podobnego ale tańszego Cheersona CX20 . Cóż ? Zastanawiałem się nad tym . Mam parę rzeczy do sprzedania . Ale obecnie łatwiej coś kupić niż sprzedać . Przy dobrych wiatrach udało by mi się wydrzeć jakieś 6, góra 7 stów . Więc do wspomnianego Phantoma czy Cheersona daleka droga ! Co prawda można by już za tę kasę wydrzeć jakąś używkę Phantoma albo Cheersona ale golca . No i używka jak to używka , po prostu kot w worku !  Obecnie mam WLToys -a V666N . Wczoraj doszła przesyłka z goglami Eachine EV800 . Szukam teraz  czegoś by móc podziwiać widoki w tych goglach i na monitorze . I to na czym mi zależy - możliwość operowania kamerą z pozycji apki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość operowania pracą kamery  z poziomu aparatury otrzymasz tylko  kupując zestaw w to wyposażony  i innej drogi  niema  .

 

Ale w tym przedziale cenowym wielkiego wyboru takich latających "kombajnów" z bajerami nie masz -chcesz mieć ALL IN ONE -kup te Aosenme -cały kosztuje tyle co niektóre modele kamery  GOPRO  więc cudów nie ma co od tego drona wymagać .-i z tym trzeba się pogodzić.

 

PS można podmienić gimbala na nawet tego plastikowego Walkera dopiero wtedy  gdy fabryczny się okaże nie zadowalający a próbować w niego wstawić kamerę z Aosenmy -uzyskasz lepszą stabilizacje przy zachowaniu "sterowania" kamery fabrycznej (jeśli masz zmysł majsterkowicza)

 

ps2  na filmie wyżej widać nie tylko drgawki obrazu ale i uciekanie osi gimbala -to chyba zmora w tym modelu -obraz powinien trzymać horyzont non stop - ale jak mówiłem tyle bajerów musi być jakimś kosztem zmieszczone w tej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość operowania pracą kamery  z poziomu aparatury otrzymasz tylko  kupując zestaw w to wyposażony  i innej drogi  niema  .

 

Ale w tym przedziale cenowym wielkiego wyboru takich latających "kombajnów" z bajerami nie masz -chcesz mieć ALL IN ONE -kup te Aosenme -cały kosztuje tyle co niektóre modele kamery  GOPRO  więc cudów nie ma co od tego drona wymagać .-i z tym trzeba się pogodzić.

 

PS można podmienić gimbala na nawet tego plastikowego Walkera dopiero wtedy  gdy fabryczny się okaże nie zadowalający a próbować w niego wstawić kamerę z Aosenmy -uzyskasz lepszą stabilizacje przy zachowaniu "sterowania" kamery fabrycznej (jeśli masz zmysł majsterkowicza)

Tez się nad tym zastanawiałem .  Nie wiem z czego tak naprawdę te drgania obrazu wynikają ? Na pewno nie jest to efekt jelo . Jak już wspominałem , gimbal jest zamocowany do coptera na sztywno , bez żadnego amortyzatora . Nie wiadomo czy to drgają serwa ? Czy drgania są przenoszone z obudowy coptera z racji sztywnego połączenia gimbala z obudową ? Może by tak przymocować do obudowy jakiś  amortyzator ? A dopiero do niego gimbala ?

 

 

 

Ten Walkery ma amortyzator drgań 

 

 

 

1.jpg

 

A to stockowy gimbal Aosenmy 

 

 

AOSENMA-CG035-RC-Quadcopter-Spare-font-b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto -fabryczny gimbal z tego co widziałem nie dość że jest sam w sobie elastyczny i się chwieje  (marne materiały i konstrukcja)  to jeszcze ma "skokową" prace serw czy tam silników -to taki bajer że dron MA  gimbala  a nie że działa - to są koszty niskiej ceny kombajnu o których pisałem.

 

Nie masz na nic lepszego pieniędzy -odpowiadają Ci jego możliwości -kup tego quada   tylko licz się że bez modyfikacji  szału nie będzie .

 

Oczywiście  musisz go kupić w opcji full  , z tym "gimbalem " jeśli koniecznie ma być kamera "sterowana"    będziesz musiał ją używać i tylko ją 

Dopiero jak stwierdzisz że z tym gimbalem nic nie zrobisz/ nie podrasujesz...wtedy go wymienisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto -fabryczny gimbal z tego co widziałem nie dość że jest sam w sobie elastyczny i się chwieje  (marne materiały i konstrukcja)  to jeszcze ma "skokową" prace serw czy tam silników -to taki bajer że dron MA  gimbala  a nie że działa - to są koszty niskiej ceny kombajnu o których pisałem.

 

Nie masz na nic lepszego pieniędzy -odpowiadają Ci jego możliwości -kup tego quada   tylko licz się że bez modyfikacji  szału nie będzie .

 

Oczywiście  musisz go kupić w opcji full  , z tym "gimbalem " jeśli koniecznie ma być kamera "sterowana"    będziesz musiał ją używać i tylko ją 

Dopiero jak stwierdzisz że z tym gimbalem nic nie zrobisz/ nie podrasujesz...wtedy go wymienisz .

Chyba nic innego nie wymodzę . Jedyne wyjście to dokupić tego gimbala Walkerę i do niego dorobić jakieś mocowanie stockowej kamery .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.