Skocz do zawartości

kolejny "ŻELAZNY" zlin 50


krzysiek.riese

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj w nocy po 23.30 zapadła decyzja o budowie makiety Zlina 50, tym razem w wersji LS czyli takim jak lata Wojtek Krupa.

model bedzie w skali 1:5 więc bedzie miał nieco ponad 1,7 metra rozpietośći :)

Planowany napęd to beznzynowa Webra 91i.Silnik jest dośc nocny jak na benzynowca bo ma równe 3 KM więc jeżeli uda mi sie zmieścić poniżej 3 kilogramów to bedzie wystarczający do pełnej akrobacji.

w trakcie budowy przemyslę temat instalacji dymnej choć nie ukrywam że kreci mnie ten wypasik.

Model bedzie bardzo podobny a właściwie prawie taki sam jak zrobił kolega Rzepka z Bielska Białej lecz to bedzie pełna makieta przygotowana pod zawody makiet RC, czyli bedą wszystkie detale typu napisy eksploatacyjne i figórka pilota.

Tutaj Bede przedstawiał po kolei stan prac nad modelem, natomiast na dniach ruszy strona internetowa projektu.

 

z modelarskim pozdrowieniem Krzysiek

 

Jutro zaczynam od rysowania planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobione??? niewiele bonie widaćtego co zrobione ale tak na prawde to troche pogoniłem z dokumentacją ( tak jak powinno być że model jest pod dokumentacje a nie na odwrót) i zacząlem od powolnego i mozolnego rysowania przekrojów kadłóba ...

 

jutro planuje skończyć przekroje i biore sie za podłóżnice i tak dalej i tak dalej.....

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dzisiejprzystąpiłem do kompletowania sprzętu...... (zawsze wole miećwszystko leżeć na stole a potem brać sie za budowę) i sie bardzo rozczarowałem bo wychodzi na to że z zakładaną masą 3 kilogramów bedzie bardzo ciężko ponieważ jak zacząłem po kolei kłaśc na wadze to co jóż mam i po podliczeniu wyszło prwaie że 600 gram to sie aż przeraziłem......:

1) serwa 6 x HS 645MG = 330g

2 pakiety 2 x 1600 mAh 4,8V = 210g

3 odbiornik Hitek 8 kanałów = 28g

RAZEM: 568g :evil: :(

a gdzie tam manager zasilania =20 gram

silnik nie wiadomo ile bonie jest jeszcze pewne jaki bedzie zamontowany

mo i ewentualny pakiet do zapłonu........

 

krótko mówiąc jak wyrobię sie do 3,7 - 4,0 kilo to bedzie dobrze........ wszystko zależy od silnika jaki przyjdzie........

i tu chyba jednak mimo wszystko beedzie wskazany silnik żarowy ze względu na dużo mniejszą wagę od benzynki ... może Żarowa WEBRA 91 ... okaze się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak liczyl ok 4,5-5kg. jak dasz malego benzyniaka to dojdzie Ci masa pakietu do zaplonu, samego zaplonu ( czesto nie wliczany do masy silnika), mocowanie, smiglo, kolpak, zbiornik, podwozie, i zazwyczaj sama konstrukcja wazy wiecej niz sie przewiduje.

Ogolnie uwazam ze wsadzania benzyniaka o pojemnosci mniej jak 40cm3 do modelu ponizej 2m rozpietosci, odbija sie bardzo nie korzystnie na masie. Taki silnik w takim modelu wychodzi za ciezko. Zarowy wychodzi lzej i taniej, jest roznica w cenie paliwa, ale pytanie jak duzo sie bedzie latac? Przy wiekszych modelach tylko benzyna, a tutaj uwazam trzeba znalezc pewien kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłóższej przerwie.

plany modelu zdobyłem i teraz tylko delikatnie je trzeba poprawić jako że to plany półmakiety a ja mam zamiar robić pełną makietę,i teraz już z góry zaznaczam że planów nie udostępniam ze względów które są oczywiste.

azdy kto chce makiete pod zawody robić to powinien sobie samemu je wykombinować czy zrobić.

i teraz mam pytanie do kolegów modelarzy....... czy ktoś posiada na sprzedarz maskę do tego samolotu?? skala 1:5 możebyć to zarówno do wersji LS jak L, bez różnicy dlamnie.

pozdrawiam.

P.S. jak ktoś ma takąmaskę to prosze na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się.

potwierdziły się moje obawy, że bede musiał robić kopyto i formę na maskę silnika, w prawdzie nastik.pl i mixmodel prowadzą sprzedaż zlina 50 i jako części zamienne jest możliwość zamówienia tych elementów ale ...

no właśnie to ale... skala ... nie pasuje to mi dokładnie do skali bo te z zestawu są w skali 1:5,23... a nie 1:5 więc trzeba było by przeskalować jeszcze plany i zrobić model zamiast 171 cm to 160 cm rozpiętości, ale jako ze to model przygotowywany pod zawody to dobrze zeby skala byłą okrągła.

inna sprawa że kadłób z maską i kabiną kosztuje prawie ze 300 złotych.

 

pozdrawiam i biore się za żeźbienie w styrodurze a jak sie naucze jak zdjęcia tu wkładaćto dam zdjęcia z postępu prac. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.