kbugatii Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Proszę o opinie o folii jak w temacie. ( https://abc-rc.pl/Folia-softtouche ) 1. Czy faktycznie jak w opisie producenta znacznie wzmacnia depron? 3. Czy korzystnie wpływa na właściwości aerodynamiczne modelu? 2. Jakimi farbami można ją malować i czy farba się nie złuszcza w okresie eksploatacji?
japim Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Wzmacnia konstrukcje piankowe. Podobne jest do oklejania tasma pakowa, tylko ten plus ze jest w calym arkuszu i nie ma laczenia 50mm paskow. Zmienia aerodynamike - niestety zaleznie od konstrukcji moze byc na plus jak i na minus. Np modele ESA i inne parkoloty, ktore lataja na duzych katach natarcia w zakretach/petlach itd lub stosuja profile CRD (co reka dala) niestety traca. Pierwotna chropowata powierzchnia owszem dawala duze opory, ale zapewniala bardzo turbuletna i zenergetyzowana warstwe ktore pozwalala na ostre latanie. Po dodaniu folii i wygladzeniu powierzchni modele robia sie szybsze, ale latwiej wpadaja w korki... Osobiscie nie stosowalem, ale to jest efekt wygladzania powierzchni EPP, o ktorym pisali uzytkownicy na tym forum. Natomiast model, ktory wyszedl z fabryki z gladka wtrysnieta powloka skrzydla bedzie latal prawie bez zmian. Odnosnie malowania - niestety nie wiem. Mozna ewentualnie pokryc pomalowany model i wtedy masz dodatkowa ochrone malowania. Ogolnie pytanie o wlasciwosci mozna wystosowac do samego sklepu - pomyslales o tym?
ibnexus Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Kiedyś pytałem w napolskmniebie i otrzymałem informację, że pod malowanie lepsza jest błyszcząca. Do depronu się nadaje jak najbardziej, właściwie powiedziałbym głównie, bo jest cieniutka - mało waży, depron czy zwykłe EPP będzie zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. Natomiast co do wzmacniania tym gęstych pianek z gotowych kitów typu elapor, to moim zdaniem efekt będzie niewielki. Jeżeli ktoś chce chronić np. natarcia szybkiego modelu od uderzeń w suche zielsko i patyki to lepiej okleić mocną taśmą.
kbugatii Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Autor Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Z Waszych odpowiedzi wynika, że pokrycie tą folią modelu MPX FunCub ma sens. Proszę o rade czy pokryć nią również szczeliny konstrukcyjne w płatach i kadłubie (prowadzących kable, dźwigary i bowdeny)? "Ogólnie pytanie o właściwości można wystosować do samego sklepu - pomyślałeś o tym?" - najbardziej cenię sobie opinie niezależnych użytkowników.
ibnexus Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Hmm, dla mnie to właśnie pokrywanie multiplexa tą folią nie ma sensu. Ten model jest z elaporu, który jest gęsty - twardy i wytrzymały, no i gładki. Prasowanie na model Multiplexa tej folii raczej mija się z celem - ani nie zyskasz znacząco na wytrzymałości ani na gładkości.
japim Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Opublikowano 17 Sierpnia 2017 Nie napisalem jasno, ze efekt aerodynamiczny dotyczy modeli konstrukcyjnych z EPP wycinanych recznie lub goracych drutem. Tam powierzchnia nie jest tak dobra jak w modelach produkowanych przez firmy w formach. Taka folia w modelach konstrukcyjnych - bedzie robila roznice zarowno wytrzymalosci (na plus) i aerodynamicznie (na plus i minus). Do modeli z fabryki - nie ma sensu jak pisali poprzednicy.
Volleyboy Opublikowano 26 Sierpnia 2017 Opublikowano 26 Sierpnia 2017 Ja swojego "Fun Cuba ala multiplex " wyciętego ze styropianu okleilem folią od Marka ale satynowa. Tylko z uwagi na to że to styropian i na malowanie. Model rewelacja. Lepszy od oryginału tu temat http://www.pfmrc.eu/index.php?/topic/58955-Fun-Cub-ala-multiplex-;-) Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi