Jump to content

kbugatii

Modelarz
 • Content Count

  255
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kbugatii last won the day on February 13 2016

kbugatii had the most liked content!

Community Reputation

17 Good

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  modelarstwo
 • Imię
  Krzysiek
 1. kbugatii

  MODELARZ 3 / 2020

  Część tutaj https://docer.pl/show/?q=modelarz
 2. Jeśli można - dwa pytania. Czy denaturat się nada i czy rozcieńczamy epidiam już pomieszany z utwardzaczem?
 3. Zgodnie z sugestią uruchomiłem program "Schwer" i pojawił się następujący odczyt. Rozumiem, że bezpieczniejszy jest SC z wyższym wsp. stabilności. Jeżeli tak to pozostaje wydłużenie maski.
 4. Dziękuję za rady. Wszystko co możliwe przesunąłem do przodu. Pozostaje przesunąć silnik i przedłużyć maskę. Jeżeli jednak wrodzone lenistwo zwycięży to pozostaje uwierzyć informacjom z tego forum - https://www.modelflying.co.uk/forums/postings.asp?th=48194&p=2, gdzie jeden z autorów wyliczył, że S.C. tego modelu można wyznaczyć na 9,2 cm od krawędzi natarcia. Sprawdziłem, że wtedy model ustawia się poziomo podczas wywarzania z pierwotnym usytuowaniem silnika ale jest to niezgodne z zaleceniem producenta, które wynosi 7 cm.
 5. Według Twojego uznania lepiej przesunąć silnik do przodu, przedłużyć maskę czy po prostu dodać obciążenie (ok 170 g)?
 6. Proszę o poradę, który sposób jest lepszy dla osiągnięcia prawidłowego wyważenia modelu. Wg instrukcji modelu BLACK HORSE - RENEGADE silnik powinien być zamontowany tak: Niestety do prawidłowego wyważenia brakuje 200 g z przodu. Prawidłowe wyważenie uzyskuję przesuwając silnik O.S. Max 55 AX maksymalnie do przodu ale wówczas maska silnika jest za krótka. Pytanie - czy można bezkarnie przesuwać silnik do przodu i jak to działa na zachowanie modelu w locie?
 7. Jak nie jak tak: https://www.senat.gov.pl/
 8. *Country Poland State/Province Gdansk Zip/Postal Code 80-350 Get a Quote Select Shipping Method Standard Shipping 6-15days $28.12 Expedited Shipping 4-10days $52.13 Będąc w koszyku trzeba wybrać opłaty zaznaczając przycisk: Estimate Shipping and Tax
 9. Jak się nie interesowałeś (AndrzejC) to nie pisz takich głupot. Pierwsza lepsza statystyka np. PKB nominalne per capita świadczy gdzie znajduje się Szwecja a gdzie Polska.
 10. Svenska Modellbåtsförbundet, SMBF (http://smbf.info/). Ganska bra hemsida.
 11. Panie Marku! W górę serca! Róbmy swoje, myślmy swoje a androny "Kolegi Grzesia z Żarówki" traktujmy z przymrożeniem oka bo na więcej nie zasługują. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.