Skocz do zawartości

Nowy na forum i AWS15 Robbe jako platforma.


anjin-san

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moj pierwszy post tutaj wiec sie przedstawie. Mam na imie Tobiasz i od 4 lat bawie sie modelarstwem lotniczym na powaznie (bolkow i lolkow nie licze ;) ). Glownie sa to helikoptery i wlasnie dla relaksu postanowilem zaczac latac motoszybowcami. Pierwszy byl Easy Glider, ktory swietnie sie sprawowal. Pozniej zauroczylo mnie latanie FPV wiec Easy zostal platforma dla zestawu PilotView. Od pierwszego lotu wszystko szlo gladko i bardzo mnie to wciagnelo oczywiscie. Niestety mialem wypadek z utrata sygnalu i z biednego Easy'ego nic nie zostalo. Na szczescie elektronika ocalala. Mialem kupic drugiego ale spodobal mi sie ASW15 od Robbe i postanowilem sprobowac. Zestaw jest naprawde super. Model lata wybornie - lepiej niz easy - duzo stabilniejszy i precyzyjniejszy w pilotazu. Rozwiazanie z mocowaniem skrzydel spawdza sie swietnie i nie ma zadnych luzow. Jako platforma do FPV nadaje sie dobrze wlasnie jesli chodzi o charakterystyke lotu. NIestety w kabinie mimo ze wszytko jest dobrze przemyslane jest malo miejscana cos jeszcze. Kamera poszla wiec na kabine a bateria na skrzydlo. Chce to jednak jakos usprawnic. Minusem modelu jest, ze pakiet 3s 2100 ledwo miesci sie w kabinie i dramatycznie przenosi srodek ciezkosci na przod. W wolniejszej chwili postaram sie zamiescic pare fotek i dzielic wrazeniami z latania ASW.

 

PS. Forum i atmosfera tutaj sa znakomite - tak trzymac Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Anijn !

Świetnie że się do nasz przyłączyłeś wiele osób dla relaksu właśnie po lotach fpv lata helikami może być elektrycznym revolution ;) moze być miniTitanem ale naprawde można poczuć jaki to relaks ;D Jeśli masz EasyGlidera to go właśnie można przerobić na Fpv`ła wiele osób strzela nim rekordy np. jeden hiszpan lata regularnie powyżej 50 km czas lotu wtedy wynosi sporo ponad godzinke a ważna rzecz lepiej mieć 800 gramowego easiego z akuskiem 2170 niż 4Ah wtedy podobno można polatać właśnie tak ..

Pozdro

Karol

p.s. zajżyj na rc-cam.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ważna rzecz lepiej mieć 800 gramowego easiego z akuskiem 2170 niż 4Ah wtedy podobno można polatać właśnie tak ..

 

mam prośbę mógłbyś napisać nieco jaśniej co to jest

- easiego :)

- akusek :)

 

ja wiem że to forum modelarskie tylko ale piszmy jakoś zrozumiale a na tak na serio to o co chodzi z tym lataniem na akumulatorze 2170 mAh na odległość 50 km ? termika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Akusek akumulatorek ;) a easiego - easy glider a co do tego 50 km to gościo milczy co do sposobu latania albo się nie do czytałem (chodzi mi o autota tego wątku http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=799087) mi też z początku wydawało się to reoche dziwne 2Ah i 50 km ale jeśli lot trwał prawie 2h

no znalazłem ... kurcze troche to przekręciłem

The batteries of 2170mah (850mah for video) for engine are just for 9.4Km from going and return to house. The maximum tour that I have obtained with these batteries and the Easy Glider is of 24Km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.