Skocz do zawartości

Skrzywiony wał silnika


saoszjant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po niefortunnym lądowaniu skrzywił mi się wał w silniku, konkretnie Turnigy C35-42 1000kV, średnica 4mm długość ok 5cm. Czy wie ktoś może czy na terenie Polski można dostać nowy? Albo może jakiś zamiennik o takich samych wymiarach?

Proszę o pomoc bo nie widzi mi się kupowanie nowego silnika :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw kołki handlowe wykonane są na fi 4+0.01i juz za duże ,poniewaz łożyska powinny się przesuwać na wałku.Można oczywiscie zpolerować tą "setkę " ale mamkament tkwi w długości wałka ,fi 4 maja długosc 40 mm.

Tzw masowa produkcja to wielkości setek tysięcy sztuk .Może jest takie zapotrzebowanie ???? jeżeli tak to uruchomię produkcje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kogoś kto ma silniki Ray . Kupując taki silnik dostaje się od razu dodatkową oś . Bez problemu kupisz dodatkowe osie w Unitedhobies . Moze by ci ktoś kupił , jeśli sam nie masz takiej możliwości . W Nastiku i nie tylko kupisz osie do silnika Dualski . Musisz tylko sprawdzić który model tego silnika ma oś 4 mm i odpowiednią długość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że jednak kołek ustalający byłby najodpowiedniejszy, swego czasu kupiłem fi4x50mm. Rzeczywiście jest trochę za gruby, ale z mocnym wciskiem wchodzi na łożysko. Wiertarka i papier ścierny 800-1000 w 20 min załatwi temat. Ja papier owijam naokoło płaskiego pilnika i dociskam go pilnikiem, aby równomiernie zebrać materiał z walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.