Skocz do zawartości

Graupner mc-26 dostałem,otworzyłem,zobaczyłem i coś tam o niej napisałem:D


Kamilos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CHYBA jestem jedynym użytkownikiem tej aparatury na tym forum (może i w Polsce, kto wie :D ). Zależy o jakie problemy Ci chodzi tzn. dla niektórych problemem mogą być zbyt "luźno" chodzące drążki (że nie stawiają oporu przy przechyleniu). Ja miałem problem taki że przesiadłem się z dość podstawowej aparatury i niektóre funkcje były mi nie znane (na początku to nie mogłem znaleźć nawet rewersów ale potem się okazało że były tylko inaczej oznaczone), i zapoznanie się z menu tej aparatury trochę mi zajęło (głównie przez to że na początku mało z instrukcji korzystałem, a jak do niej zajrzałem to od razu wiadomo było o co chodzi itd). Generalnie innych problemów nie miałem i myślę że dłuuuuugo będę na niej latał ponieważ mam duży zapas kanałów do wykorzystania, wiele funkcji, dość nowoczesne technologie zostały w niej zastosowane (w końcu premiera była w chyba kwietniu 2017), chyba jeden z najlepszych link'ów itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dla niektórych problemem mogą być zbyt "luźno" chodzące drążki (że nie stawiają oporu przy przechyleniu)..... (głównie przez to że na początku mało z instrukcji korzystałem, a jak do niej zajrzałem to od razu wiadomo było o co chodzi itd). 

W instrukcji jest/powinno być opisane jak zwiekszyć/zmniejszyć "sztywność" drążków

 

Krzysiek,

Peoponuje wziąść w rękę i sprawdzic czy będzie leżało.

Ciężko porównywac dwa rózne typy aparatur, tzn jezyka i pulpit. Pomijam kwestię stylu/sposobu programowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aparaturę miałem w rękach tzn mg 20 ale są podobne.Nawet mi pasowała.Aparatura może sprawić problem tzn przejście że zwykłej na pulpit ale jak twierdzą znajomi kwestia przyzwyczajenia.Trzeba się wlatać.W lataniu koło nogi na pewno daje rady a w dalszym lataniu tj terminal, latanie szybowcami?bateria jest wymienna w nadajniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to kwestia przyzwyczajenia, ja właśnie się przesiadlem z Hitec flash7 na mc-26 i nawet lepiej jest na pulpicie, jest wygodniej i jeszcze jak szelki są. Tak bateria jest jak najbardziej wymienna, można kupić pakiet o większej pojemności itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam szybowcem klasy F3B ale jako że mam tą aparaturę od października to na termikę już raczej się prawie nie załapałem, raz wykonałem dłuższy lot ale bez szału 300 - 400m. Na pewno było wygodniej niż z paskiem na szyi bo ciężar pulpitu był rozłożony. Drążki no jak drążki trzyma się wygodnie ja trzema palcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lataniu koło nogi na pewno daje rady a w dalszym lataniu tj terminal, latanie szybowcami?bateria jest wymienna w nadajniku?

 

Mam co prawda MC20 i tam jest wymienna, pytanie tylko w jakiej sytuacji trzeba to robic? Radio działa na pakiecie 6-10h

Drążki kwestia gustu, ja zmieniłem od razu krótkie na długie a później dokupiłem drążek z przełacznikiem 3pozycyjnym. Jak dla mnie jest OK. Nigdy nie latałem "kciukami", a jak miałem jeżyka to latałem "pulpitowo"

Latam szybowcami i dla mnie jest wygodna, daje nawet radę z DLG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.