Skocz do zawartości

Pomoc przy pierwszych lotach


tomcar11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem z Klodzka na Dolnymslasku szukam kogos z okolicy kto pomoże przy pierwszych lotach CESSNA 182 na bezszczotkowym silniku. Trenuje narazie na symulatorze. Próbowałem tez w realu ze startem jakos idze ale gorzej z ladowaniem :(

Narazie model cały.

Jeszcze jedna sprawa skrzydlo mam na śruby chce załorzyć gumki ale nie wiem jak i jakie to gumki czy takie zwykłe aptekarskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa skrzydlo mam na śruby chce załorzyć gumki ale nie wiem jak i jakie to gumki czy takie zwykłe aptekarskie?

 

Takie zwykłe "recepturki" wystarczą, ale trzeba dać ich stosunkowo dużo. Tak, żeby skrzydło mocno siedziało tam gdzie powinno. Tylko upewnij się, że gumki nie wgryzą się w model. Można przykleić na krawędź spływu i natarcia paski cienkiej sklejki modelarskiej (ewentualnie tekturę), żeby zabezpieczyć skrzydło przed uszkodzeniem spowodowanym przez gumki.

 

A jeżeli radzisz sobie ze startem i lotem to już dobrze. Lądowanie jest najtrudniejsze, ale jak poćwiczysz niskie przeloty nad pasem startowym tak, żeby utrzymywać równy lot, a wysokość (jej wytracanie) regulować tylko obrotami silnika (gazem) to nauczysz się lądować poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce użytkownicy szukaj ludzi z Kłodzka i okolic a potem pisz na pw.Ja tak znajduję kolegów w różnych sprawach i wierz mi jest masa życzliwych modelarzy,nawet zdziwisz się jak dużo.

Jeśli bywasz we Wrocku mogę pomóc.Jakie masz radio może udałoby się polatać na kablu uczeń - trener np na pikniku lotniczym w sobotę w Golędzinowie koło Obornik Śl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce użytkownicy szukaj ludzi z Kłodzka i okolic a potem pisz na pw.Ja tak znajduję kolegów w różnych sprawach i wierz mi jest masa życzliwych modelarzy,nawet zdziwisz się jak dużo.

Jeśli bywasz we Wrocku mogę pomóc.Jakie masz radio może udałoby się polatać na kablu uczeń - trener np na pikniku lotniczym w sobotę w Golędzinowie koło Obornik Śl.

Witam mam dokładnie takie radio z opcja trener jezeli mozesz napisz coś więcej o tym pikniku o której godzinie i w którym miejscu dokładnie? nNo i czy to jest w tą sobote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.