Skocz do zawartości

Chińsko-Polska masakra piłką do metalu....


Formica

Rekomendowane odpowiedzi

...Czyli jak Shogun został fotografem

Tytuł tematu z przed paru lat (zamieszczonego na EP HELI w dziale Walkera pt: Chińsko-Tajwańska masakra (czyli jak Shogun spotkał się z walkerą) gdzie opisywałem składanie mojego jednego z pierwszych helików o pieknej nazwie shogun V2 (aka Raven 400 w Polszy).

Jako, że z Shoguna zostały części postanowiłem je wykorzystać do mojego nowego projektu lotniczego :).

Plan: Platforma fotograficzna panoramiczna 360 st. do śmigłowca

Materiał- czysty laminat z allegro za 10 zl 6 arkuszy :)

Narzędzia: Piłka (ale nie do nogi a do metalu), mała wiertareczka z przedłużaczem i mikro drylikami, linijka, ołówek, imadło (co by nic nie uciekło).

A do tego wszystko co znalazłem w domu, ze starych sprzętów RC.

a także makaronik do pływania dla dzieci z Decatlonu

Wzór: wzoruje się na platformie kolesia ze stronki Askman. Jako, że oryginał kosztuje cos chyba z 400$ to raczej zrobie sobie to sam :) a co? ja nie potrafie?????

Niestety parę rzeczy trzeba było kupić jak np servo obrotowe 360 st. Wiem, że można przerobić normalne servo dodając jakieś rezystorki ale ja sie na tym kompletnie nie znam, a serwo 360st kosztuje 15 dolców więc nie dramat. Jak na razie koszta to 60zl :)

 

A oto com wykombinował do tej pory:

IMG_0047.JPG

IMG_0051.JPG

IMG_0052.JPG

IMG_0053.JPG

IMG_0057.JPG

IMG_0225.JPG

IMG_0226.JPG

IMG_0229.JPG

IMG_0234.JPG

IMG_0235.JPG

IMG_0237.JPG

 

Ok. Platforma jest w produkcji, będe dodawał jeszcze zdjęcia.

Na razie idzie wszystko jak po maśle. Wprowadziłem trochę moich zmian do oryginału, wynikających chociażby z ograniczeń technicznych. Części od Shoguna zastosowałem jako główny element nośno-obrotowy. Serwo jest tylko na razie, docelowo wstawię tu serwo Hitek do robotów. Już do mnie leci :)

Cała platforma będzie miała nadajnik i kamerkę video tak, że będzie można obserwować z ziemi widoki z góry. Oczywiście do jej obsługi będzie potrzebna druga osoba. (sterowanie z osobnego nadajnika)

Mam nadzieję, że już niedługo mój EOS zrobi parę zdjęć z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.