Skocz do zawartości

Zamiennik odbiornika DSMX


JANTAR87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mój instruktor kupił sobie nowy nadajnik SPEKTRUM DX8 wersja EU. Wg informacji w instrukcji nadaje jedynie w trybie DSMX. Próbowaliśmy połączyć z moimi odbiornikami Orange, które pracują w trybie DSM2/DSMX ale bezskutecznie. Ja mam moduł nadawczy Orange kupiony w hk tak samo jak odbiorniki więc problemu nie mam. Oczywiście dwa odbiorniki,które ma zakupione z horizon hobby razem z modelami działają jak należy.

Czy ktoś z Was ma może DX8 i używa z innymi odbiornikami lub używa odbiorników, które faktycznie pracują w DSMX? Czytałem o odbiornikach REDCON, ale nie wiem czy wierzyć w to tak jak w Orange lub LEMON RX,szeroko reklamowane na jednym z zagranicznych forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiem że DX8 nadaje jedynie w DSMX. Odbiorniki natomiast, rzekomo mają współpracować w obu systemach. DSM2 jest najbardziej rozpowszechniony za wielką wodą dla eu przeznaczony miał być DSMX. Co ciekawe, drugi kolega ma DX9 i nie ma problemu z odbiornikami ORANGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dx8 z dsmx fabrycznym import z usa (chyba pierwsza seria była z dsm2) i dx9 dsmx i odbiorniki orange działają

 

a to czy radio nadaje w dsm2 czy dsmx zależy od odbiornika i przy bindowaniu masz podane w jakim systemie i rozdzielczości będą działać przynajmniej u mnie tak jest

 

 

 

edit...

 

można też spróbować zmienić modulacje ręcznie ale u mnie nie robi różnicy dsmx czy dsm2  orange binduje się bez problemu

 

trzymając wciśniętą rolkę włącz nadajnik w zadładce Frame Rate można wybrać dsmx lub dsm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dx8 z dsmx fabrycznym import z usa (chyba pierwsza seria była z dsm2) i dx9 dsmx i odbiorniki orange działają

 

a to czy radio nadaje w dsm2 czy dsmx zależy od odbiornika i przy bindowaniu masz podane w jakim systemie i rozdzielczości będą działać przynajmniej u mnie tak jest

 

 

 

edit...

 

można też spróbować zmienić modulacje ręcznie ale u mnie nie robi różnicy dsmx czy dsm2  orange binduje się bez problemu

 

trzymając wciśniętą rolkę włącz nadajnik w zadładce Frame Rate można wybrać dsmx lub dsm2

 

Dzięki wielkie Macieju. Na wyświetlaczu jest napisane w jakiej obecnie pracuje modulacji. Jako że jest połączony z odbiornikiem DSMX, taka informacja jest wyświetlana. Niestety mimo szczerych chęci nie dało się "zlinkować" z odiornikiem ORANGE. Jutro zadzwonię do instruktora z,mam nadzieję dobrą nowiną, a jak nie to w poniedziałek zrobię jak piszesz. Jeszce raz Ci dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem też styczność z nową dx6 również na dsmx  i orange działał ale trzeba było oddalić od siebie odbiornik oraz nadajnik przy bindowaniu spróbuj od tego

 

 

znalazłem jeszcze coś takiego i może tu leży problem moje dx8 to pierwsza generacja jeszcze srebrna kupiona w 2013 roku a dx9 z 2014 

 

 

 

"poliftowe" po 2015 niby nie działają ze starymi odbiornikami dsm2

 

http://www.modelflying.co.uk/forums/postings.asp?th=119844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne podpowiedzi. Kolegi DX9 łączy się z Orange nawet jak leżą obok siebie ale ,spróbujemy z DX8. Ten patent działał również w systemie CORONY. Ten artykuł już czytałem ale ciągle myślę czy faktycznie uda się zmienić modulację w nadajniku jak Maciej pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.