Skocz do zawartości

Problem z serwem Tower Pro SG-92R


yarecki61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość dziwny,i niezrozumiały problem z w/w serwem.Serwo w modelu napędza sk.Jest z tym sterem połączone cienkim popychaczem węglowym.Podczas pracy wpada w duże wibracje,aż trzęsie całym ogonem modelu.Gdy je przytrzymam ręką uspokoi się.

Odłączę popychacz od steru,i serwo działa bez problemu.... o co chodzi ????   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja miałem jak najgorsze doświadczenia z tymi serwami (w niektórych objawy były jak u Ciebie).

Zresztą ogólnie te "carbonowe" nie cieszą się dobrą opinia. Szkoda, że przed zakupem tego nie sprawdziłeś.

 

Inna rzecz, że do napędu kierunku i wysokości w Zoomie  przydałoby się coś szybszego i mocniejszego.

W Sbachu od RcFactory mam zamontowane TP MG91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża bezwładność steru, odrobina luzów w samym serwie. Serwo korygując położenie przestrzela zadaną pozycję i wpada w oscylację. Zdarza się najlepszym, akurat w tanich serwach najrzadziej.

Rozumiem, że w czasie lotu zjawisko nie występuje??

U mnie w piankowym akrobacie pomogło dołożenie pary zawiasów, wzrosły opory i był spokój. To oczywiście kosztem większego obciążenia serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.