Skocz do zawartości

Ogniwa Li-Ion


Damian-str

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

http://www.allegro.pl/item431878204_akumulator_3_6v_li_ion1400mah_panasonic_9_99zlhurt.html

 

:arrow: Co sądzicie o tych akumulatorach?

:arrow: Czy ktoś z was ich używa?

:arrow: Czy podczas ich używania jest zagrożenie pożarem(wybuchem) tak jak w przypadku li-poli?

:arrow: Chciałbym ja wykorzystać jako zasilanie modułu zapłonowego w silniku benzynowym 45ccm pojemności, i do zasilania depronowego akrobaty w którym silnik pobiera maksymalnie 14A.

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 13 pakietów złożonych z laptopowych ogniw o pojemności od 1300 do 2200mAh. 14 A to jest poza ich możliwościami chyba, że będziesz je łączył równolegle.Staram się nie pobierać z nich więcej niż 4A.Działają już 2 lata i to bez żadnych balanserów.Ogniwa w pakietach mają identyczne napięcia. Jest to super zasilanie do silników szczotkowych klasy 280 i małych bezszczotkowców jeśli chodzi o koszt. Udało mi się kupić baterię zawierającą 8 ogniw za 1zł. Były praktycznie nowe-uszkodzona była elektroniczna część baterii. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pakiet 3s2p CG18650 D.W tej konfiguracji ma 4500mAh wydajność około 14 A.Używam go jako pakiet napędowy w Discusie CS.Sprawdza się idealnie.Do deproniaków się nie nadaje.Waży w tym układzie około 260g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

http://www.allegro.pl/item431878204_akumulator_3_6v_li_ion1400mah_panasonic_9_99zlhurt.html

 

:arrow: Co sądzicie o tych akumulatorach?

:arrow: Czy ktoś z was ich używa?

:arrow: Czy podczas ich używania jest zagrożenie pożarem(wybuchem) tak jak w przypadku li-poli?

:arrow: Chciałbym ja wykorzystać jako zasilanie modułu zapłonowego w silniku benzynowym 45ccm pojemności, i do zasilania depronowego akrobaty w którym silnik pobiera maksymalnie 14A.

 

Pozdrawiam Damian

Od roku zasilam zapłon silnika zdz 80 rvj dwoma takimi "laptopowymi" ogniwami tylko o większej pojemności.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają pojemność dla 1S 2250mAh i można z nich ciągnąć wg.danych katalogowych 2C czyli 4,5A .W układzie 2P prąd ten wzrasta do 9A ale ja ciągnę chwilowo z nich 14A.Stały pobór prądu rzędu 9-10A nie powoduje znaczącego wzrostu temperatury, pakiet jest letni.Więcej danych znajdziesz w kartach katalogowych firmy Panasonic.Musisz poszukać w google.pl bo ja nie ściągałem tego na komputer.Acha, litera po cyfrach oznacza odmianę akumulatora czyli między innymi wydajność prądową itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.