Skocz do zawartości

wodowanie szybowca 2 m


wojo94

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj o godz. 14,30 miałem drugi lot szkolny szybowcem rc na lotnisku modelarskim w Kurowie obok Nowego Sącza. Byłe e trakcie zakrętu w lewo a instruktor powiedział żebym wyleciał nad rzekę ( Dunajec ) Podczas przelotu nad rzeką dostałem podmuch z prawej strony modelu i wykorzystałem to by zakręcić nad lotnisko niestety popełniłem błąd i za dużo dałem sterem wysokości ii......... instruktor próbował wyratować model ale nie doleciał na drugi brzeg....... W ZWIĄZKU Z TYM MAM PYTANIE????

Model dryfował w rzece 30 min kadłub został w połowie zalany a skrzydła troszkę namokły iiii chciałbym zapytać... CZY CAŁA ELEKTRONIKA (serwa,odbiornik,akumulator) JEST DO WYWALENIA CZY TRZEBA JĄ SUSZYĆ ? JEŚLI MACIE JAKIEŚ RADY to piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszyć, jeśli będą widoczne jakieś naloty to dobrze było by je usunąć. Nie jest to woda morska więc zagrożenie dla elektroniki mniejsze. Jeśli będziesz miał trochę szczęścia to sprzęt po dokładnym wysuszeniu i przeczyszczeniu dla pewności będzie jeszcze służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że suszyć... ale nie suszarką!

Rozbierz co się da i przemyj wszystko alkoholem, a nawet w nim zanurz. Alkohol im mocniejszy tym lepszy, a najlepiej i najtaniej zastosować alkohol izopropylowy. Następnie przedmuchaj części sprężonym powietrzem, by osuszyć i testuj, czy działają.

 

Jaki pakiet tam był? Bo z nim byłbym bardzo ostrożny - pewnie najlepiej zutylizować go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to same ogniwa li-pol są wodoszczelne. Przynajmniej to wyczytałem na innym forum, jeżeli to nie prawda to proszę zweryfikować. Bardziej trzeba się obawiać zwarć. Gdy model wpada do wody to zwarcie może zrobić się praktycznie wszędzie... Przy nóżkach akumulatora do których są przylutowane kable, w serwach, w odbiorniku itp. Więc li-pol trzeba sprawdzić i to dość wnikliwie. Nie jest powiedziane że musi być uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osusz suszarką ale jeśli ma taką możliwość zimnym powietrzem żeby nie przegrzać elektroniki.

Przeciętna suszarka nie jest w stanie uszkodzić elektroniki. Zwróć uwagę że elektronikę lutuje się gorącym powietrzem o temperaturze nawet 300°C przez ok. minutę. Dopóki utrzymasz w ręku można grzać, oczywiście urządzenie wtedy musi być wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.