Skocz do zawartości

wał silnika (tym razem fi 5 mm)


buszmeno

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Czy posiada ktoś informacje gdzie mogę zakupić wał silnika fi 5 mm, długość 55 mm?

Jest to wał silnika emax 2815/09 z nacięciem pod segera oraz 2 nacięciami pod wkręt blokujący.

Znalazłem tylko wały o średnicy 4 mm. Czy pozostaje tylko tokarz?

 

pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwmiarka pokazuje 5,0 mm ...

Suwmiarka za mało dokładna (zwykła ma 0.1mm), trzeba zmierzyć mikrometrem.

Obstawiam, że te na 0 Huberta da się wcisnąć. To 'stały otwór', ale przy tak małej średnicy, z niewielkim wciskiem musi wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zamrożenie wału nie pomaga .Łożyska są tak małe że jeśli nie wchodzą suwliwie uszkadzają się przy zakładaniu. Wiem z praktyki :?

W Bytowie http://www.fcpk.pl/pl/katalog_pdf/elementy/elementy.pdf kupuję wypychacze typu WH które można bez problemu szlifować np papier 120 + wiertarka i z tolerancji g6 robią się dostatecznie luźne by wejść do łożyska .Zazwyczaj wystarczy 3-4 min szlifowania .Różnice średnic wynikłe z ręcznej obróbki nie mają w praktyce znaczenia -są tak minimalne.

W Bytowie zamawiaj min dwie sztuki bo są wtedy tańsze niż jedna.

W Poznaniu była kiedyś fifrma DME która miała takie rzeczy ,nie wiem gdzie jest teraz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wypychacze, które polecił TooM. FCPK ma przedstawiciela w Poznaniu (szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej - nie fatygowałbym Huberta). Pasują idealnie - bez szlifowania, wchodzą tak samo "luźno" jak oryginalna oś.

W tzw. "międzyczasie" Hubert wysłał mi to co miał (jeszcze nie doszło) więc będę miał zapas.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc - na Was zawsze można liczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.