Skocz do zawartości

Czy Himoto Katana Brushless na początek jest odpowiedni?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od tygodnia wertuję temat pierwszego wozidełka dla mojego syna (lat 8) - prezent po choinkę. W sklepie modelarskim sprzedawca polecił mi model Maverick XT 1:10. Zależy mi na tym, żeby syn mógł bez konsekwencji wjechać nim np do kałuży, do piachu etc - czyli wychodzi na to że powinien mieć silnik bezszczotkowy, a podobno Maverick nie wytrzymuje przeciążeń tego typu silniczka. Na forum znalazłem wpis w którym ktoś odradzał Mavericka a zamiast niego poleca Himoto Katanę, no i znalazłem za 800 zł Himoto Katana Brushless https://www.ceneo.pl/40675604. Z tego co widziałem do Katany podzespoły można ściągać z aliexpress (oprócz podwozia - tego tam nie znalazłem) więc teoretycznie problemów z tym nie będzie. Pytania:

Czy warto iść w stronę Himoto Katana Brushless?

Czy elektronika jak i fizyka (podwozie etc) dadzą radę po wymianie akumulatora na lipo?

Czy jest na rynku jakaś rozsądna cenowo alternatywa dla ww modelu?

Jaki aku (lipo) i jaką ładowarkę od razu kupić żeby wykluczyć sytuację że będzie 15 minut jeżdżenia i kilka godzin ładowania/marudzenia.

 

Ps. Dodam, że jeśli się okaże że z synem "walczymy" o kontroler to szybko będę kupował drugie autko dla siebie ;)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mavericka xt, w modelarskim ostatnio oglądałem vrx chyba blade i jakość raczej jest taka sama, podejrzewam że himoto to też będzie to samo. Ja kupiłem strade z silnikiem szczotkowym i potem przerabialem na BL. Napęd całkiem radzi sobie z przeniesieniem mocy, problemem są raczej zderzenia z przeszkodami. Do strady części dostaniesz w pl za małe pieniądze, do himoto z resztą też chyba te same pasują. Duża dostępność części tuningowych. Jak dla mnie strada to dobra opcja na początek.

Co do ładowarki to za dobre pieniądze (okolo 100) dostaniesz redox beta, albo bliźniacze. Dobrze pomyśleć o dodatkowym pakiecie, my jeździmy na 2s 5000mah, jest około 30 minut jazdy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Po pierwsze z tego co wyczytałem to elektronika w Stradzie XT potrafi płatać figle... Poza tym potencjometry w "pilocie" ponoć się psują - to ważna informacja, ze względu na to że na początku będziemy z synem dzielić auto - młodemu będę "przykręcał śrubę" (prędkość) a sobie odkręcał. Jeżeli ten element "siada" to w mojej sytuacji ze względu na częstotliwość kręcenia ryzyko awarii będzie wyższe. Po drugie czytałem że do jazdy po piachu etc szczotkowy silniczek się nie nadaje, dlatego od razu chyba brałbym bezszczotkowca, a tu cena Strady XT jest wyższa od Himoto (za to miałbym dodatkowy aku) - także na obecną chwilę Strada XT raczej ląduje na drugim miejscu w moim rankingu zakupowym.

 

Jako alternatywę znalazłem przed chwilą coś takiego, ale nie mogę znaleźć jakichś konkretnych informacji na temat tego modelu:

http://allegro.pl/model-rc-absima-asb1bl-brushless-1-10-rtr-2-4-ghz-i6994921773.html

Jest sens się interesować tą firmą/modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby były części dostępne. A w tej cenie co byś nie kupił, będzie podobnej jakości. Do puki się nie polanie to będziesz zadowolony. Na przesyłkę z chin już może być trochę późno jak ma być pod choinkę.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakupy u "majfrendów" jest już za późno - przesyłka już pewnie nie przyjdzie do Świąt. Chyba zdecyduję się na tą bezszczotkową Katanę od Himoto. Poprosiłbym jeszcze o radę jaki do szczęścia dokupić aku i szybką ładowarkę - taką żeby też szybko ładowała ten aku z zestawu (7.4V 2000mAh Li-Po).

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.