Skocz do zawartości

Wiatrówka


adi-000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przypomniały mi się lata dzieciństwa i zapragnąłem kupić sobie wiatrówkę.

Na forum widziałem że kilku z kolegów też się tym interesuje.

Mój wybór padł na Crosman 1077 ze względu na zasilanie co2.

i tu moje pytanie - czy da się dorobić do niej zbiornik na co2 tzw. kartusz który będzie wkręcany w miejsce oryginalnego, i czy wykonanie takiego kartusza z zaworem do ładowania jest trudne.(walec o średnicy ok 2-3 cm i długości ok 30-40 cm).

Pytam bo nie bardzo znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich tematów - nie pamiętam teraz, ktory to był - wywi azała sie dyskusja n/t między innymi wiatrówek. Podany tam został również link do forum "wiatrówkowego" :mrgreen: , na którym pewnie znajdziesz wiele odpowiedzi.

 

EDIT: to było w temacie o lipolach czy zapalają sie czy nie - jest w Hyde Park'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tej cenie zapolował na używane HW-30, te karabinki na CO2 są z reguły słabsze od sprężynówek-jak i mają więcej wad niż zalet. Trzeba wymieniać te naboje :wink: . Zastosowanie Kartusza -wymusza potrzebę pompowania go,a zwykłą pompka nie idzie go napompować :wink: -więc kolejne koszty-moim zdaniem gra nie warta świeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiatrówka ma mi służyć do zabawy- chcę zostać zabójcą puszek :mrgreen: .

Do strzelania precyzyjnego mogę wykorzystać sztucer czy dubeltówkę, lub zwykły pistolet.

Zależało mi właśnie na zasilaniu co2, ale że jestem ciemny w temacie zaworów do sprężonego powietrza więc taki kartusz będę musiał kupić ( zlecić produkcję.)

Jak zrobię fotkę to wstawię na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kartusza wolałbym zainwestować w karabinek qb-78 za 255zł.

http://allegro.pl/item438140847_karabinek_qb_78_idustry_brand_co2_promocja.html

Ma dobre opinie, podobno przeróbka na ładowanie z gaśnicy jest bezproblemowa i rygiel który bardzo mi się podoba.

Informacji o nim szukaj na:

www.bron.iweb.pl

Sam gdybym miał wolne pieniądze bym go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy ci na ilości, a nie precyzji, to może lepiej kupić pistolet, np. Umarex CP-99 Compact?

Przeróbka wiatrówki CO2 na PCP to nie tylko wymiana kartusza, ale też koniecznośc przerobienia układu zasilającego i regulatora. CO2 ma nieco inne właściwości niż powietrze.

Da się, ale jest to kłopotliwe i wymaga albo warsztatu, albo poniesienia kosztów z zlecenia roboty.

np tu:

www.airgunservice.pl

Wreszcie, potrzebujesz dodatkowego osprzętu - butli z powietrzem (nurkowa - 200-300 atm) + przejściówki do nabijania z dodatkowym regulatorem. Taki sprzęt kosztuje więcej niż sama wiatrówka.

 

Proponuję kompromis - wiatrówka PCA czyli np. Crosman 2100 - Wymaga co prawda "pompnięcia" przed strzałem, ale sam strzał nie tylko ma regulację siły (ilość "pompnięć") ale i wszystkie zalety CO2 pod względem komfortu. Tyle, że strzelanie będzie pojedyńcze.

 

Inną alternatywą jest Bajkał IŻ-61 - wiatrówka spręzynowa z bocznym naciągiem i 5 strzałowym magazynkiem. Choć ta alternatywa słynie z niedoróbek i może wymagać sporych poprawek mechanicznych. Za to sam karabinek jest nawet dość celny.

 

CO2 ma natomiast sporo wad - koszty, wrażliwość na temperaturę otoczenia, zły wpływ na uszczelki, brak możliwości strzelania gdy brakuje gazu. Niską siłę napędową.

Jedyną zaletą jest wygoda z możliwości "automatyzacji" cyklu strzału, ale jest to okupione dużym zużyciem drogiego gazu.

 

Jest jeszcze wersja Crosman AS 1077T - z adapterem na naboje 88gramowe. Można przerobić taki nabój na wielorazowy, przez wstawienie zaworka kierunkowego w szyjkę naboju i jego nabijanie z gaśnicy, poprzez regulator. Nadal jednak jest to droga opcja na puszkobicie.

 

Dobra sprężynówka jak Slavia, czy HW-30 (albo 50 jak ktoś lubi mocniejsze wrażenia) tez pozwoli na fajną zabawę.

Poza tym, zasypywanie celu tonami śrutu szybko się nudzi i po pwenym czasie człowiek woli jednak trafiać, a nie tylko strzelać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może odrobina militaryzmu? :wink: Kupno u południowych sąsiadów Vzduchovkę Vz-47... Wiem, sprzęt stary 175m/s, kulki 4,4mm (można u nas dostać) ale za to jaka wierność oryginalnemu Vz-24... :P

Ma magazynek na kilka kulek. Naciąg i przeładowanie prawie jak w zamku 4-o taktowym.

Zabawa naprawdę niezła. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.