Skocz do zawartości

Czym rozładować lipola?


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pakiet 3 celowy 1500mHz 15C.

Naładowałem go dla sprawdzenia jego i ładowarki.

Jednak reszta osprzętu jeszcze nie kupiona więc nie mam jak rozładować. A czytałem że leżąc naładowany będzie narażony na uszkodzenie.

Czym i jak w domowych warunkach go rozładowac?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem taką ładowarką , raczej nie ma funkcji rozładowywania.

http://cgi.ebay.de/Hextronik-HX8080-Balancer-Dual-Profi-Ladeger%E4t-2---4S_W0QQitemZ300258968886QQcmdZViewItemQQimsxZ20080916?IMSfp=TL080916123002r24430

 

Reszta sprzętu czasowo nie sprecyzowana , czekam az na hobbycity będą mieli lipole jakie chce zamwic razem z reszta podzespolow.

Ale od 2 tygodni lipolkow brakuje i nie wiem kiedy będą.

 

mAh powinno być lub 1,5 Ah

Fakt , z rozpędu napisałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robraf, skoro miales to moze podpowiedz mi do czego jest ten mały czarny guziczek obok gniazd lipoli?

Nie mam do niej instrukcji i nie bardzo wiem co i jak.

Pozdrawiam.

 

akurat tego nieuzywalem wiec nie wiem ( mammuth ma tez taką) ( nieuzywalem bo sie balem ze cos popsuje heh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak sprawdze na cele?

No mnożysz napięcie na celę przez liczbę cel, cele się upraszczają i jako wynik otrzymujesz napięcie całego pakietu... :D

Dla pakietu 3S wychodzi ok. 11,55V. W tym przypadku dokładność nie jest bardzo istotna. Napięcia na poszczegołnych celach pakietu, czyli jego zbalansowanie jest krytyczne przy dopuszczalnych wartościach granicznych (min. 3V i max 4.2V, bez obciążenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszq1990, nie zgodzę się, chyba że Norbert zostawi pakiet na kilka lat. Lipole mają znikome samorozładowanie, natomiast składowanie w pełni naładowanego lipola wykańcza go - maleje pojemność i wydajność, za to rośnie tendencja do puchnięcia.

 

To znaczy ze jesli podlacze miernik i w kazdej celi bedzie zalozmy 11V to pokaze mi wynik 33V?

Nie, cały pakiet 3S powinien mieć ok. 11 V! A że na jednej celi będzie np. 3,40 a na innej 3,50 to specjalnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert - jezeli masz miernik - to mozesz pomierzyc lipola sprawdzajac napiecia pomiedzy celami - na wtyczce do balancera - znajdziesz tam takie male blaszki od tylu.

Mierzysz pomiedzy 1-2 2-3 3-4 .

Napiecie bezpieczne do przechowywania to tak jak pisze Ladziak 3.85.

Ladowarka jest prosta ale dobra - ja zanotowalem dokladnosc przy balansowaniu 0.03 V maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zaraz miernik wydobędę z piwnicy i sprobuje.

Mam taki zwykly miernik z marketu wle moze bedzie wystarczajacy.

Czyli jak pokaze mi cos kolo 3,85 na cele to jest ok i moze sobie lezec , jak bedzie mniej to szybko doladowac lub jak wiecej to rozladowac zaroweczka 21w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,96V przy pomiarze z gniazda zasilania.

3,98V 1 cela

3,98V 2 cela

3,97V 3 cela

 

Tak zostawić i niech sobie leży powiedzmy miesiąc do czasu zakupu reszty sprzetu czy jak?

Ogolnie w zimie jesli nie uzywacie lipoli to jak o nie dbacie ?

 

PS, jako że moje szczotkowe nemo powinno za kilka dni znowu latac bo szczotke zaloze inna zapytanie , czy mozna podlaczyć lipola do samolotu z silnikiem szczotkowym?

Czy darować sobie i narazie wykorzystywac aku nimh ktory nemo ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.