Skocz do zawartości

ASP 15ccm 2T - gaszenie silnika.


Gość Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam go na wszystkie strony i nigdzie nie widzę do tego żadnego patentu. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić? Jeśli już nie zdalnie, to chociaż ręcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo starym sposobem: obr. nin. na drążku, gaszenie trymerem
sztuczka faktycznie niezła, ale właśnie po to masz w nadajniu funkcję throttle cut, żeby z niej korzystać. Proponuję Ci przeczytać dokładnie instrukcję do nadajnika, a wtedy wiele Ci się wyjaśni i będziesz wiedział na co pozwala Ci twoje radio. Ja tak zrobiłem, i jak do tej pory miałem może tylko 2 pytania dotyczące radia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki, bo silnik ten sam...

- Czy tu stosujemy jakieś filtrowanie powietrza, czy może łapać z komarami? W żadnym sklepie nic takiego nie znalazłem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz o zapalaniu - mam cały układ suchy, to skąd gaźnik weźmie paliwo? Należy pochylić samolot nosem do dołu, żeby napłynęło? W Striżu zatykałem wlot powietrza i kręciłem kilka razy śmigłem, ale tu to nie przejdzie, bo gaźnik zakryty... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po to własnie jest przewód z tłumika do zbiornika. Niemal regułą jest, że przed własciwym odpaleniem silnika kręcisz kilka razy śmigłem. Gdy odpalasz rozrusznikiem to jest łatwiej i niemal od pierwszego pokręcenia potrafi zapalić. Tak oglądałeś w moim filmiku z odpalenia ASP FS 80 w modelu Pfalz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.