Skocz do zawartości

Zasieg w Jeti Rex 5 MPD


kamilos1600

Rekomendowane odpowiedzi

aha nie bo jeden koles tu z forum chcial mi sprzedac odbiornik corona z synteza a ja mu mowie ze mam na oku Jeti Rex 5 MPD a on mowi ze te odbiorniki maja zasieg 500m

 

a tak wogule to co myslisz o odbiorniku corona 4 z synteza ? czy leprzy jeti REx 5

 

a i aparature mam flash 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rexa 5mpd używam tylko do deproniaków - nie przekraczam tak pewnie z 300 metrów. Aczkolwiek to nie odległość jest najważniejsza.

W porównaniu do chociażby rexa 7mpd, piątka jest o wiele bardziej podatna na zakłócenia (kopie serwami), pomimo tego systemu mpd. Wielokrotnie się o tym przekanałem, kilkakrotnie boleśnie.

Są takie miejsca, w których latanie na 5mpd to masakra, a 7mpd już dobrze daje tam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja REX5 MPD używam tylko w ESA.

Za bardzo kopało mi serwami.

Ale odkryłem czemu tak się dzieje. Sekretem na dobry odbiór tego odbiornika jest antena ułożona przestrzennie. Tzn zawsze gdy antena luźno dyndała sobie przy kadłubie w linii prostej to miałem problemy. Jak tylko poprowadziłem antenę z kadłuba prosto na statecznik poziomy a potem na pionowy (taka przestrzenna litera L) to problemy się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
autorzy wątków które odkopujesz już dawno wszystko załatwili

 

A może nawet już nie żyją? Bez przesady. Gdyby nie było potrzeby dopisywania do wątku, to byłby zamykany po jakimś czasie.

 

No to jeszcze ja dopiszę: REX5 MPD - zauważyłem że jego podatność na zakłócenia zależy od egzemplarza. Pewnie nie są zbyt dokładnie strojone :?: Zasięg mają duży, ale do dużych, dalekolatających modeli bym nie montował. W małych sprawdzają się bardzo dobrze, ale niestety stosunkowo często lubią szarpnąć sterami - rozbiłem przez to jeden model. Tak szarpnęło lotkami, że obrócił się na plecy, a że był na małej wysokości to walnąłem w ziemię. Ale w tym miejscu zawsze szarpie i nie tylko ja to zauważyłem. Natomiast z 2.4 tam nie mam problemu, czyli wina odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.