Skocz do zawartości

TOTO-0 pierwszy model w życiu - opis budowy.


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Taśma pakowa to po prostu taśma do klejenia paczek, kartonów. Najszęściej spotykana w kolorze brązowym ale można też dostać inne kolory. Do kupienia w marketach budowlanych, sklepach papierniczych i z materiałami biurowymi.

 

Dzwonek to potoczna nazwa. Kiedyś była w miarę jednoznaczna ale obecnie można spotkać silniki o różnych mocach posiadające taką konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taśma pakowa właśnie mi się kojarzyła tylko z tą nie najładniejszą brązową (chyba depron już jest ładniejszy). No i co do tego dzwonka to jaki dzwonek można zastosować w TOTO-0 ? Coś trzeba jednak kupić a jutro sobota i wypad do sklepów branży budowlanej (depron i klej soudal) , modelarskiej (regulator, silnik i serwa) no i papierniczych (taśma pakowa). A co do tej taśmy to są też kolorowe folie samoprzylepne w papierniczych, tylko nie wiem czy klej będzie dobrze trzymał. Jednak co taśma pakowa to pakowa.

 

Darek

 

PS - Dzięki za ten symbol "dzwonka" , dla nowicjuszy jednak (a ten temat chyba jest dla takich) popularne określenia nic nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzwonek" to popularne określenie jednego z tańszych silniczków, chodzi o BM 2408-21.

 

Że pozwolę sobie uzupełnić - nazwa pochodzi od charakterystycznego kształu obudowy rotora przypominającego czaszę dzwonka rowerowego :wink: Inne mają zdecydowanie inny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem po sklepach internetowych i akurat tego modelu nie bardzo mogę namierzyć, albo brak towaru a w innych zupełnie inni producenci. Na alledrogo jest jedna aukcja ale jakoś nie aktywna. Może ktoś ma namiar najlepiej od razu z regulatorem lub jakieś zamienniki?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabieram się za budowę, tylko nie wiem czy Zafirka czy ToTo (najpierw chciałem zbudować delte zainspirowany tematem pana Adi'ego-000, jednak użytkownicy z shot-boxa uświadomili mnie, że to nie dla początkującego "modelarza")

Wczoraj zakupiłem 10 arkuszy depronu 5m, oraz taśmę pakową. Jutro jadę po balsę 1mm, listewki sosnowe, klej i żywicę do tego. I może wieczorkiem coś zacznę kombinować już :wink:

 

Co łatwiejsze, ToTo czy Zefirek, (ToTo bym robił bez lotek) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupięłm już elementy i depron (znalazłem go tylko w sklepie modelarskiem, w budowlanych nie było) Depron 6mm jest biały a 3mm rowkowany należycie zielony. Jak uda nam się w miarę odtworzyć oryginał to wrzucimy fotki na forum.

 

Dzięki za pomoc w namiarach na sklepy. Zawsze kiedyś się mogą przydać.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzięki Motylastemu kończę drugi mój model - TOTO-0. Trochę długo go składałem. Niestety na końcu jest lakoniczna uwaga o umieszczeniu wszystkiego jak najbardziej z tyłu. Jak umocować regulator , odbiornik i pakiet aby nie przemieszczały się i aby nie dodawać zbytnio masy jakimiś dodatkowymi półkami itp. Niestety daleko mi do Mistrza i model i tak wyszedł mi trochę przyciężki. Może ma ktoś jakiś fajny pomysł a może autor by zdradził swe tajniki? Dobrze by było wymieniać pakiet bez zdejmowania skrzydeł tylko przez przednią klapkę. Pakiet niestety musi być jak najbardziej z tyłu ze względu na wyważenie....

 

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prześledziłem też inne posty i rozumiem irytację kolegi Motylastego na nasze dyletanctwo i dość mało inteligentne pytania nowicjuszy. Dlatego też w tym miejscu (gdyby ktoś nie trafił na moje podziękowania w innym miejscu) pozwolę sobie dla równowagi podzękować Koledze Motylastemu za pracę włożoną w plany i instrukcję TOTO-0. Dziękuję także pozostałym kolegom za podzielenie się wiedzą i dobrym słowem. Model lata rewelacyjnie a lądowanie nim to sama przyjemność.

 

A tak wygląda:

 

album_pic.php?pic_id=788

 

Pozdrawiam - Darek

 

PS1 - Wiem , że mój TOTO-0/D nie dościga wzorca ale dla mnie lata i tak rewelacyjnie.

PS2 - Dziś go oblatałem i gdyby nie zachód słońca to latałbym nim do teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pozostaje mi nic innego jak rozdziawić gębę.

Cieszę się że model Ci się spodobał i że fajni Ci się nim lata.

Czas popróbowac samemu.

Spróbuj mu zrobić nowy kadłub z trochę dłuższym tyłem, myślę że wydłużenie o ok. 5-8 cm powinno zniwelować problemy z wyważeniem, możesz się przyjrzeć proporcjom ToTo-1.

model przez to będzie bardziej "rasowy w wyglądzie".

Sam w tej chwili mam parę innych projektów na łbie, w tym pierwszy model akrobacyjny, ale narazie sie tym nie chwalę, przez co też poprawionego ToTo-0 zostawiam sobie na później, bo znam tę bolączkę z wyważeniem i też mnie denerwowało zdejmowanie skrzydła przy każdej wymianie akumulatora.

Swoim ToTo-0 wylatałem kilkanaście godzin, najwięcej radości dało mi latanie wieczorami nad Bieszczadami, na zboczu też sobie bardzo fajnie radził. W tej chwili model jest juz na emeryturze :). To jedna z moich bolączek, że zrobię coś, trochę tym polatam i zaraz zabieram się za następny model. A wszystko przez to że onegdaj zakupiłem za dużo depronu na zapas :)

Raz jeszcze gratuluje ulotnienia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.