Skocz do zawartości

Przeróbka.


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem przerobić samozapłon na żarowy.

Nie mam nic a nic doświadczenia w tym ,więc będę eksperymentował.

Mam do tego 3 silniki MARS 3 2,5ccm ,MK-16 1,5ccm i MK-12 B 2,5ccm.(taki jak tu http://allegro.pl/item162594563__silnik_samozaplonowy_mk_12_b_.html)

I pierwsze pytanie który z nich nadawał by sie najbardziej?

Chciał bym go przerobić tak jak oni tu zrobili czyli założyli świecę żarową i gaźnik RC (na początek gaźnika RC nie musi być):

 

http://www.alexrc.com/v-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=3849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te śilniki dał Ci ktoś za darmo, to ostatecznie mógłbyś się pobawić.

Przynajmniej zobaczyłbyś jak taki silnik jest zbudowany. A tak to wydasz na zakup tyle co na ASP który będzie pracował trzy razy dłużej niż te o których piszesz razem wzięte. Zakladając, że przeróbka się uda,w co osobiście nie wierzę choć wiem , ze to możliwe bo sam przerobiłem swego czasu "chińczyka". Ale "jak się nie przewrócis, to sie nie naucys - ewolucja" , jak mawiają górale !

Powodzenia i czekamy na wyniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale nic a nic nie rozumien z tych rysunków.

Więc wstawiam moje domyślenia:

 

1.Z przeciwtłokiem i z tym raditorem

36960112vz2.png

 

2.Bez przeciwtłoka

42075696kl0.png

 

3.Z przeciwtłokiem i z skruconym radiatorem

37719916yc0.png

 

Odpowiedzcie które to jest prawidłowe a jak żadne to może by ktoś sam namalował w Paintcie i by rysunek wstawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens i tyle gwintownik to ja sobie już załatwie poprostu powiedzcie jak to zrobić i TYLE!!!

 

rozwiercić nagwintować i wkręcić świece :)

 

 

Jak byś rozebrał ten silnik to byś wiedział jak zrobić, innej możliwoąsi nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum wedle nas taka przeróbka mija sie z celem i jest conajmniej nieopłacalna ...

 

Dobry gwintownik z 30-40 zł kosztuje ...

 

Widziałem jeden silnik przerobiony z samozapłonu { na żywo } i z dzisiejszej perspektywy działał jak by chciał umżeć ...

 

JAk miałem tyle lat co ty to chciałem Raduge przerabiać ...

 

Darowałem sobie bo jak zobaczyłem ile kosztuje gaźnik rc { dodałem cene rafugi} a ile nowy silnik to wolałem ie pouczyć aby dostać 5 i mieć pretekst do ciagniecia kasy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krutko jeśli nie masz o tym bladego pojęcia to nierób tego bo niewiem czy wiesz ale do tego potrzebne jest także obliczenie komory spalania a w tak małych silnikach jest to trudne. Lepiej uzbierac kase i kupić sobie ASP sa to dobre silniki za małe pieniądze i masz przanajmniej pewność że silnik będzie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak już nalegacie to chyba kupie sobie tego ASP.

Ale niech ktoś mi powie czy w komplecie z tym silnikiem jest świeca (bo na zdjęciu nie widać świecy) i tłumik(co prawda tłumik jest ale mam wątpliwości co do tej ceny)?

 

http://www.wimarex.ichu.pl/product_info.php?cPath=24_68&products_id=432

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Drogi młody imienniku! Coś leniuszek z Ciebie, bowiem chcesz by ktoś w kilku zaniach streścił Ci dość obszerny temat. Prpoponuję na początek przeczytać od okładki do okładki "Miniaturowe silniki spalinowe" Papcia Schiera, dla relaksu i w przerwach trochę Pana Rachwała poczytać ( rodziały o silnikach). Jak przebrniesz przez to wszystko, będziesz miał podstawową wiedzę, dzięki której odpowiesz sobie na pytanie co chcesz osiągnąć przerabiając watpliwej jakości silnik samozapłonowy na żarowy i przy okazji będziesz mniej więcej wiedział jak to zrobić. Po takiej lekturze łatwiej też będzie Ci odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego efekt jest tak marny i czego się przy tej okazji nauczyłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech ktoś mi powie czy w komplecie z tym silnikiem jest świeca (bo na zdjęciu nie widać świecy) i tłumik(co prawda tłumik jest ale mam wątpliwości co do tej ceny)?

Silnik jest w zestawie bez świecy i z tłumikiem. Proponuje świece OS A3 jest dobra do silników o takiej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 127zł + świeca 18zł + śmigło 6zł = 151zł (plus przesyłka).

Ooooo brzmi smacznie. Teraz to już wiadomo że kupie ten silnik.

Ale te samozapłony przed sprzedaniem chcę wogle sprawdzić czy działają bo jak ja i mój ojciec chcieliśmy odpalić z palucha to nam się nie udało odpalić ani jednego. Na modelarni instruktor próbował odpalić MK-16 i on tylko dymek wypuszczał a po za tym nic innego. No to może jakiś rozrusznik skombinować. Jak tego MARS-a 3 kupiłem to na kołpaku były ślady widoczne po rozruszniku. Poszperam może znajdę jakiś silnik i zrobię sobie rozrusznik albo taką nasadkę na wiertarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.