Skocz do zawartości

Proxima 2,6m - pierwszy lot :-)


grakam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Adrenalinka jeszcze krąży w żyłach ponieważ właśnie wykonałem swój pierwszy w życiu lot elektroszybowcem: odkupionym od kolegi z lotniska modelem PROXIMA 2,6m. Wcześniej poświczyłem trochę na symulatorze i muszę przyznać , że poszło całkiem nieźle - bo wylądowałem 8) i model w jednym kawałku.

Dzisiaj dość mocno wiało , więc nie było łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa!

 

Drugie latanie przebiegło wyśmienicie. Wybaczcie ten nieskromny zachwyt ale dla mnie było rewelacyjnie.

 

Trochę tylko przedobrzyłem przy lądowaniu i czeka mnie mała naprawa.

Będąc wysoko nie wypróbowałem zachowania modelu po włączeniu hamowania. Zrobiłem to jakieś 2 metry nad ziemią. Model dziwnie zadarł , zakołysał się i nie zdążyłem wyprostować. Zaczepił skrzydłem i wykonał mikro "cyrkiel" . Straty to odklejone mocowanie statecznika poziomego - nic poważnego. Do tego zagubił się zamek kabinki ale to drobiazg. Powinienem lądować bez hamowania. Najwyżej przeszedłbym się dalej po model.

 

Tak ogólnie to drugie latanie bardzo mi się podobało. O wiele mniej nierwów niż za pierwszy razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pragnę donieść , że właśnie wykonałem szybowczykiem pierwszą pętlę, beczkę i imelmana.

Adrenalinka jak przy pierwszej pętli helikiem ;D .

Acha moim modelem (wtedy jeszcze nie był mój) kolega z lotniska zdobył MP 2008 w F5RCES zdjęcia do obejrzenia w październikowym RC Przeglądzie (strony 38-39).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.