Skocz do zawartości

Moja nowa platforma


FPV Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po ostatnim craszu miałem dwie mozliwosci.

Pierwsza było wyzucenie wraku na smieci :-/

Drugim,przebudowa na całkiem inny model lecz z moim doswiadczeniem modelarskim czyli zadnym moze to byc równiez poczatek konca :mrgreen:

Ale po przemysleniu argumetów za tzn. w czasie przebudowy zdobede nowe doswiadczenia ostatecznie i jednogłosnie :-D zdecydowałem na wariant nr.2.

W zamysle ma to byc cos na wzór EG chociaz kto wie... zobaczymy.

Prace trwają - nie spiesze sie :roll:

Narazie rozpietosc wyniesie ok 1400mm docelowo załoze skrzydła od EG

cb0f9b04c76d2de4m.jpg

 

Silnik z pchającego przejdzie na przód teraz mam nowy ( RAYC3536/06) moc 400W :mrgreen:

Bedzie równiez podwozie.

f0a7f46d9920ff8dm.jpg

 

Bateria idzie pod skrzydła pod srodek ciezkosci

c691110fe77391bam.jpg

 

69f98b95539e3dffm.jpg

 

Serwa od SW I SK idą na tył dojdzie tam jeszcze odbiornik - wszysko z myslą o przeciw wadze.

ded7cb5e9949f794m.jpg

 

Zakupilem juz kabel z ekranem tzn mam zamiar isc w slady kolegów gdzie zasiegi radia dochodzą do kilku km :-D

Jak narazie waga to niecałe 900g ze wszystkim :mrgreen:

Zapowiada sie ciekawie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,jako ze w/w "projekt" umarł ( w sensie FPV-za mała nosnosc,za duzy ciezar własny itd.) .Nie było mowy o kapitulacji :-| PLAN B . Czytałem wszystko co znalazłem nie tylko na rodzimych forach odnosnie platform.Wybrałem EG , zawsze mi sie podobał :-D

Kupiłem EG PRO.Po złozeniu w całsc jako platforma wazy 1114g.Nie obyło się bez kilku wzmocnien :-/ (dodatkowa masa).

bbfa75e05dd34329m.jpg

babb64259af480bbm.jpg

Wczoraj odbył sie oblot - jestem miło zaskoczony,EG jak dla mnie bedzie super platformą.

Mimo ponad 200 gramowego obciazenia(kamera ,kable,nadajnik) idzie w góre jak "przecinak".

Interesuje mnie jaką baterie najlepiej wykorzystac do EG.Wyczytałem ze do długich lotów

lepiej stosowac nizsze napiecie np.7,4V a wiecej amper np.3200mAh(bedzie to bateria Li-Po 2s waga 185g)taką mam zamiar kupic.Moze doradzicie lepsze rozwiązanie.

P.S.

Obecnie jade na 2100 mAh 11,1V ,po rocznej intensywnej exploatacji w helikopterze T-rex 450 SE pozwala na dwa niezbyt wysokie wzniosy i szybowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.