Jump to content

Witam wszystkich


Aras 40

Recommended Posts

Witam wszystkich modelarzy. Na imię mam Arek, lat aż 40 i mieszkam w Rudzie Śląskiej. Zawsze fascynowałem się modelami latajacymi RC.W końcu zebrałem się w garść i kupiłem sobie moto szybowiec tyle że jeszcze nigdy nie latałem. Teraz muszę ponownie nabrać odwagi i iść na pola spróbować swych sił. Chętnie bym poznał modelarzy z Rudy Śląskiej może by mi pomógł w pierwszym locie.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że Ci pomogą używaj opcji szukaj czytaj itd

Na dobry początek przygody z modelarstwem lotniczym proponuję nabyć symulator i ćwiczyć by wyrobić sobie nawyki. Z kolegami z Rudy spotkają się jak zaproszą Ciebie na lotnisko zobaczysz w realu co i jak. W powietrzu nie ma czasu na błędy

Link to comment
Share on other sites

Cześć sebka34 dziś byłem spróbować swych sił na polu i efekt taki:

wysokość lotu około 4m

długość lotu około 15-20m

straty: skrzydło główne złamane, mocowanie silnika w kadłubie wgniecione do tego stopnia ze silnik się nie kręcił.????

Ale już wszystko ogarnięte, posklejane wyprostowane.

tylko teraz już sam nie pójdę tylko z kimś doświadczonym no chyba ze nie uda mi się nikogo poznać to będę sam próbował.

Link to comment
Share on other sites

Wyrób sobie nawyki na symulatorze inaczej znienawidzisz modele latające bo będziesz tłukł krety co nie miara jest tutaj paru chłopaków z Rudy napisz zapoznaj się chyba nawet macie tam modelarnię.

P.S

Co się stało 4m w górę i 20m to już sporo miałeś czas by rozpędzić model

Co się stało

Link to comment
Share on other sites

Cześć Arek. Pewnie zaraz ten temat będzie gdzieś przeniesiony i się sporo dowiesz od Kolegów. Na moje oko to model powinien się wznosić bezproblemowo na pełnej mocy silnika bez udziału steru wysokości chyba że jest źle ustawiony, (sprawdź przed lotem czy wszystko działa i czy żaden ster nie jest wychylony i czy środek ciężkości modelu jest mniej więcej w 1/3 szerokości skrzydła ( czyli w okolicy 1/3 cięciwy ) patrząc od przodu zwykle w modelach piankowych tam gdzie rurka węglowa). Jest też możliwość że robi takie rzeczy bo go przeciągasz właśnie przez wychylenie steru wysokości do góry, wtedy traci prędkość i moment od śmigła przechyla go no i kret. Inna sprawa że jak go skretowałeś kilka razy to już może być ciężko z jego własnościami lotnymi.

Przeczytaj to ( 20 zł ) a unikniesz problemów początkującego: https://www.gandalf.com.pl/e/abc-lotniczych-modeli-zdalnie-a/?gclid=EAIaIQobChMIyd_ZjPix2QIVS7obCh0j4wzZEAQYAiABEgI_2_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Jak poznasz podstawy to rzeczy typu Top Gun już na forum doczytasz.

Link to comment
Share on other sites

Witam Grzegorz to na 100%była moja wina tylko jeszcze nie wiem w którym miejscu ona leży. A co do wyważenia to wyważyłem go zgodnie z zaleceniem producenta. No nic tylko musze się uczyć i uczyć.

Link to comment
Share on other sites

Witam zalesvw pewnie tak ale chyba poczekam aż zapoznamy kogoś na miejscu co lata i spróbuję razem z nim. Boję się trochę następnego klejenia. Bo chyba kiedyś się skończy miejsce do klejenia☺.

Link to comment
Share on other sites

Witam was potrzebuje pomoc co do konta na forum. Jak wiecie jestem tu nowy zarejestrowałem się ale coś tu nie prądzi do końca. Bo jak chciałbym o coś zapytać na forum to niestety pisze ze nie mogę,jak chce na jakiegoś z kolegi kliknąć pisze nie mam takich uprawnień. I co tylko pisze upss coś poszło nie tak. Pisałem już do moderatorów ale zero odpowiedzi. Tak że nie mogę nikogo o nic zapytać ani tematu napisać, mogę tylko odpowiedzieć do kogoś kto mnie pierwszy napisał. Co mam w takiej sytuacji zrobić? ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.