Jump to content

grzegor

Modelarz
 • Content Count

  1,298
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by grzegor

 1. grzegor

  Komuno wróć

  Połączenie systematyczności z polotem. No tak:
 2. grzegor

  Komuno wróć

  I miałeś rację patrząc z perspektywy czasu. Ja byłem za bo wydawało mi się że coś innego będzie.
 3. No najgorzej jak braknie pesto z jarmużu 🤣. Trzeba wtedy iść na ryby. Póki jeszcze można 🤣:
 4. Tu też jest RWD-10: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/199275/skrzydla-i-motory-powiesc-sportowa
 5. Tam w opisie filmu jest, że do startu też ma służyć. Tu inny szybowiec startuje:
 6. Swoje śmigło ma a samolot go ciągnie ? Pas za krótki ?
 7. Mi też. Jakieś tablety zamiast mocy 🙂 cyrk.
 8. Uzupełnienie paliwa w baku się liczy? Jeśli tak to zrobiłem to.
 9. grzegor

  RWD 8

  To jest ten z silnikiem G-594 😉. Wiatrochron z przodu fajny 🙂.
 10. Szczęśliwcy 😀 - u mnie nawet w okolicy nie było Składnicy Harcerskiej w zasięgu marszu 😀.
 11. Tu jest instrukcja jakaś, jest tam o typach RPAS, pisze że transpondera nie trzeba wpisywać 🙂: https://dronajmij.pl/check-in/ Typ RPAS Określamy ustandaryzowanym skrótem czym latamy. MR – Wielowirnikowiec (Multi Rotor) <– Wpisujemy MR w przypadku dronów H – Śmigłowiec (Helicopter) A – Samolot lub szybowiec (Aircraft) AS – Sterowiec, Balon (Airship, Balloon) Nadal trzeba zgłaszać każdy lot?
 12. Zajmowanie się urojeniami choć jest niewątpliwie ciekawą dziedziną lecz nie ten wątek 😉. I nie na sobotę rano 😉
 13. edit. uzupełnienie. Wiem, że to ma głębsze podłoże ale zajmowanie się tym podłożem to szkoda energii... PRL pamiętam trochę mniej niż Kolega ale z tego co pamiętam to aż tak cudownie nie było 😉, wolę teraz. Zachęcano do interesowania się lotnictwem bo potrzebował pilotów wojskowych, oczywiście po odpowiedniej selekcji i spektakularnych sukcesów na zawodach sportowych. Co nie zmienia faktu, że wiele obowiązuje jeszcze przepisów z tamtych czasów. A jeszcze gmatwa to się nowymi od wejścia do Unii zamiast pewne rzeczy po prostu od nowa zapisać i znacznie prościej bez oglądania się albo zasłaniania się że ktoś kazał.
 14. Jednej rzeczy nie rozumiem, może źle doczytałem. Skoro Unia wymaga powyżej 20 kg ubezpieczenia to dlaczego u nas ma być 250 g ? Między 20 kg a 250 g jest tak duża przepaść, że nie uwzględnianie tego wygląda jak jakieś co najmniej niezrozumienie tematu, albo niestety nadgorliwość o której tu niektórzy Koledzy wspominali - że to musimy oczywiście zrobić bardziej niż Unia. Ona ma akurat już i tak niektóre przepisy kompletnie absurdalne więc może już bardziej nie potrzeba gmatwać. Skoro już te małe plastikowe kuadrokopterki są takie groźne to aż prosi się o wyraźne wyłączenie z tego obowiązku modelarzy. Dziecko sobie zbuduje modelik i wyjdzie mu 260 g z bateryjką i ma płacić ubezpieczenie. Może by sobie wolało wydać kieszonkowe na kolejną bateryjkę, albo dwie.
 15. Fajny ten film z Draco. A do przodu się da skierować?
 16. Tu jeden Kolega co zamierzał się szkolić mnie uświadamiał, że można od 14. Też byłem zdziwiony bo to duża zmiana by była. Ale skoro teraz zamiast godzin do licencji liczonych w wielu dziesiątkach jest 15 ( wg Unii chyba przepis ) to możliwe, że tak jest. Ale nie upieram się przy tym bo nie jestem wogóle na bieżąco. Nie wiem czy dostosowywanie się do różny pieniaczy to dobra droga. To trzeba by biec przed pociągiem z flagą czy coś 🙂. 🙂 To dobrze że nie entuzjazm. Dzięki za odpowiedź.
 17. super wreszcie zwłaszcza że można już od jakiegoś czasu prawdziwymi latać w tym wieku 😉 no raczej nie wszyscy się ubezpieczają, ubezpieczanie się od latania pianką to jak ubezpieczanie się od pójścia do ubikacji no może tojtoju w nieznanym terenie, podobnie Nie żebym Cię atakował bo śledzisz temat i masz aktualne wiadomości i dzięki za odpowiedzi - Tyś Ty może ten urzędas😉? ten entuzjazm z ograniczania praw ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.