Skocz do zawartości

Mig 15 - "Malinowy król" na 64mm EDF (+video)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

białe "pudełeczko"

To kawałek EPP, żeby nie połamać wtyczki od modułu 2,4GHz, która mocno z dołu wystaje.

Miałem ją przerobić na krótszą, ale wiadomo... prowizorka jest wieczna.

 

To trzeba było pomyśleć zawczasu i wykopać w tym miejscu odpowiedniej wielkości dół!

Niezły dołek to zrobił model, tym razem nawet nie zbierałem wszystkich części.

Oszukałem się akumulatora :evil: , nówka 4 celowy PQ 30-50C za 120$ zrobił się krótszy o 1cm (wszystkie cele).

Dzięki temu okazało się, że Enerland wcale nie jest taki koreański, jak trąbią w hobbycity (i pisze na wierzchu).

Chyba nie muszę tłumaczyć co jest napisane na celkach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Rok przerwy i kolejna odbudowa.

Tym razem w niesprawdzonej jeszcze wersji napędu - śmigło pchające.

W stosunku do ostatniej wersji będzie prawie 3x mniej mocy włożonej (tak do 300W) i wyjdzie współczynnik 400-500W/kg modelu.

Ale powinien polecieć niezgorzej, śmigło to śmigło, a nie jakiś wentylatorek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model gotowy.

Zastosowany silnik samoróbka na 4S2000mAh kręci APC 7x5 ponad 15000obr/min i pobiera około 25A.

Waga do lotu 650g.

 

Poza ogólną kiepską kondycją tego składaka, widać brzydkie wycięcie na śmigło, ale tak to już musi być zrealizowane (tak też zaplanowali konstruktorzy z Kamdaxa).

migpchacz1.jpg

migpchacz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Model trochę skróciłem (z przodu) i nawet popróbowałem w powietrzu.

Mocy nie brakuje, fajnie by się latało, gdyby nie szwankujący - konkretnie mało precyzyjny ster wysokości.

 

Filmik z wczoraj.

Dodałem muzykę, nigdy tego nie robię, ale słabo widać (w rzeczywistości też model mały), to przynajmniej słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.