Skocz do zawartości

Projekt-koncepcja platformy uzytkowej.


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiazywalem juz kiedys do tego tematu,ale wzgledy finansowe czy tez inne wciaz staly na przeszkodzie.

Z uwagi ze wciaz poruszam sie na terenie nie znanym,licze na Wasze opinie i nieoceniona fachowa pomoc.Pierwszy lot mial odbyc sie do 15.09.08 i juz wiem ze opoznienie bedzie spore.Projekt nie jest komercyjny,ale chcialbym sie z n im zmierzyc i przekonac sie czy w warunkach amatorskich mozna przeprowadzic tak skomplikowana lacznosc/przekaz.

Na poczatek zlozenia,co ma wykonac platforma.

 

Platforma bedzie dzialac jako transponder/przekaznik obrazu tv i telemetri z samochodu na trasie.

 

Platowiec-wykorzystany bedzie na bliskie odleglosci-do 5-7 km model Easy Cub z Multiplex-a.Na dalsze odleglosci przewidywany jest model stworzony przez Bogdana.Rokuje duze nadzieje,ale wymaga jeszcze kilku kretow/poprawek.

Easy Cub,po klopotach z podwyzszonym SC przez kamerke,polegajacych na kiwaniu sie modelu na boki w czasie lotu,zostal na powrot doprowadzony do stanu orginalnego.Tu jeszcze nie mam koncepcji na umieszczenie kamerki HD.Lata na powrot stabilnie i bez zadnych problemow.Loty bedzie odbywal na silniku OS 25 .

Silnik OS 15 ze wzgledu na wyeksploatowanie (po ok 80 lotach) odpadl w przedbiegach.

 

Radio RC.Po eksperymentach z dopalaczami cb , antenami itp. doszedlem do wniosku ze tylko zmiana rodzaju tranmisji moze pomoc.Sporo czasu i $ zjadl mi ten etap.

Teraz juz przesadzone.Na 35 MHz nie bede mial mozliwosci bezpiecznego prowadzenia modelu w zakladanych odleglosciach.I nie chodzi juz o zasieg,bo ten mozna poprawic antenami czy posrednio moca,ale zaklocenia przemyslowe np. nad miastem,potrafia wrecz stracic model (bez uprzedzenia),bezobjawowo,po prostu stery przestaja dzialac

Na celowniku mam juz dwa systemy sterowania.Wymiana korespondencji trwa.Byc moze uda sie wypozyczyc/zakupic warunkowo oba systemy,to bedziemy mieli prezentacje-test.

Temat powroci wraz z obszernym opisem.

 

Radio/tv. Tu bedzie klasycznie .Duze nadzieje pokladam w skonstruowanym przez Zbyszka diversity cztero kanalowym.Oczywiscie urzadzenie nie bedzie wykorzystywane komercyjnie,ale tylko w celu eksperymentu.

Tutaj musze przyznac ze Zbyszek wykonal ogromna prace.Glownie chodzi o koncepcje przelacznika glowic i ujarzmienie poziomow torow wideo.Obiektywna ocene dzialania oczywiscie zamieszcze.

Problemem pozostanie wybor czest. z modelu na ziemie.I tu chyba sklonie sie w strone wyzszych czestotliwosci np. 5,8 GHz.Glownie ze wzgledu na szersze pasmo,co powinno poprawic jakosc samego przekazu.

 

Automatyka.

Juz wiem ze nie wypuszcze modelu bez szansy na jego powrot.Pomoc mi w tym ma prosty autopilot.Ze wzgledu na model (gornoplat ze wzniosem) sa teoretyczne szanse ze wiekszosc autopilotow moze sprostac temu zadaniu.Proby popelnie na tym wynalazku

 

do kupienia tutaj

http://www.intelligentflight.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=34&zenid=fb1b35811c0622c61a4802e62af1800e

Chetnie zapoznam sie z Waszymi pomyslami/koncepcja/zmianami .

Fachowa pomoc nieoceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.