Skocz do zawartości

Rx 9 ds ipd synth - padł


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mieszania kwarcami w odbiornikach to się nie wypowiadam.Mam odbiornik Futaby i w nim kwarc Futaby, ten kwarc wkładałem do odbiorników GWS RD8SL i działał bez zarzutu.Jeżeli przełączysz nadajnik w PPM a wiem że się da to bez problemu sterujesz odbiornikami innych producentów , z tym że akurat JR ma chyba zanegowany sygnał z nadajnika( inna polaryzacja).Trzeba by sprawdzić.

 

Do JR wsadź kwarc JR i wtedy spróbuj z MPX.Robiłem raz próbę z kolegą i swoją MPX3010 sterował odbiornikiem HITEC (ten kolega jest także u nas na forum i może potwierdzić moje słowa).

 

Edit:Przemek, odstęp międzykanałowy jest ustalony przepisami i wynosi 10kHz w modelarstwie i CB, W radiokomunikacji powszechnie stosuje sie 12,5 KHz i 25 kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że akurat JR ma chyba zanegowany sygnał z nadajnika( inna polaryzacja).Trzeba by sprawdzić.

 

Mam JR X-3810 i bez problemów działa z kwarcami hitec, odbiornikami rex 4 i MPX Pico 5/6 i oczywiście z odbiornikami Hitec

 

Chodzi o wspolpracę 12FG z odbiornikami JR PPM Synteza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawmy dywagacje jaki kwarc z jakim odbiornikiem.

 

Humm, seria EVO nie jest udana, i bym obstawiał nadajnik ale próba z innym nadajnikiem raczej potwierdza problem w odbiornikach.

 

Takie małe pytanie odbiorniki miały włączone IPD i którą wersję oprogramowania odbiornika??

Robiłeś test z wyłączonym IPD na ziemi??

A "failsave" jak był ustawiony i czy wogóle był??

Po powrocie z serwisu MPX zmienili wersję oprogramowania odbiornika??

 

To zła wiadomość, latam tylko na tych odbiornikach, i ufałem im.

Choć wysłałem jeden do serwisu ale już na ziemi miła problemy - uznałem, że trafiłem na wadliwy.

Już kiedyś pisałem MPX to była dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
To zła wiadomość, latam tylko na tych odbiornikach, i ufałem im.

Choć wysłałem jeden do serwisu ale już na ziemi miła problemy - uznałem, że trafiłem na wadliwy.

Już kiedyś pisałem MPX to była dobra firma.

 

Prawidłowo zauważyłeś "była" mam do dziś serwa super fl BB niezniszczalne.

Niestety jak juz pewnie zauważyłeś teraz MPX-a wykupił HITEC i to co kiedyś było niezawodne stało się przykrywką dla hitec-a niby to dwie odrębne firmy ale...

Jedyna firma na której sie dotychczas nie zawiodłem to JR 3810 mam do dziś bezawaryjna mimo wielu lat uzytkowania zostanie u mnie juz na zawsze mimo ze mam nowego JR12X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

jestem zmuszony odświerzyć temat

Serwis wymienił podobno antene i wgrał nowy soft

Jakiś czas miałem wstręt do wszystkiego co warczy i pluje spalinami :wink: Dziś się przemogłem i wziąłem na lotnisko spalinkę z odbiornikiem serwisowanym czyli Re9 IPD DS synth.Całe zasilanie nowiutkie dwa LI-pole z 3A becem czyli ZERO stresu przed lotem .Odbiornik ten nie był używany po serwisie w innym modelu.

Na wszelki "słuczaj" test przed lotem wszystko gra start smyk do góry pełny gwizek ulga można poszaleć .I tu :evil: :cry: :x :ass: powrót do starych spraw silnik gra model sobie leci a ja stoję jak ta :ass: mieszam drągami i zero reakcji ,bezsilnie patrzę jak model pionowo wali w glebę.Zbieram to wszystko sprawdzam i odbiornik jakby nigdy nic działa i porusza sobie serwami .Tylko Q..... model rozkwaszony.

W poniedziałek odbiornik wraz z fakturą odwożę do Radzia :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po lekturze tego postu myślę że coś jest nie tak z odbiornikami MPX serii RX. Odbiornik RX 7 IPD DS latał tylko w szybowcu Jantar klasy F3J. Pojawiły się okresowe zaniki asięgu, co na naszym lotnisku ze względu na zakłócenia jest normą. Więc nic zbytnio niepokojącego. Ale gdy podczas dolotu z dużej odległości zaczeło "trzepać" i nie włączał się fail safe było już niemiło. Tuż przed lądowaniem ( fail save nie zadziałał ) ostre nurkowanie z 50-70 m i ... żegnaj Ojczyzno. 2,5 tysiąca można było wysypać na śmietnik. Odbiornika nie można było zestroić z nadajnikiem ( MPX MC 4000 i 3010 ). Wysyłka do serwisu. Faktura 0 EU.

 

Z drugiej strony to już nie mój problem. Przeszedłem z synem na JetiDuplex 2,4GHz i problemy znikneły.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w Ultimacie co Instruktor , tylko u mnie odpowiedź była znacznie prostsza, zabrakło prądu, choć po wylądowaniu serwa (wysokość i kierunek ) trzymał , to lotki były już głuche.

Jednak pakiet z napięciem 4V nie zostawił żadnych wątpliwości i ani radia ani odbiornika czepiać się nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana anteny w odbiorniku to standardowa procedura jak idzie do serwisu - zawsze to robili. Natomiast dziwi mnie fak. na 0 EUR i brak notki serwisu - zawsze była.

Napiszę jeszcze raz to była dobra firma, teraz dobiła do poziomu reszty rynku.

choc ma parę naprawdę dobrych produktów z obecnej linii - duże cyfrowe serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humm, kiedyś było inaczej i chyba lepiej z MPX'em.

Wychodzi na to, że wszystkie uznane firmy "olały" 35Mhz i skupiają sie na rozwoju 2,4 Ghz

Tak już w ramach dywagacji to chyba pozostaje wrócić do bardzo starych czasów i zrobić sterowanie samemu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów rzucił myśl -a może tym razem padł bec .Dziś do południa podłączyłem do odbiornika 8 serw standart zasilałem tak samo przez bec z tego samego akumlatora.W szereg zasilania włączyłem Wattmeter zacząłem mieszać serwami .Pokazało 100 mA poboru ,jedno serwo .Próbowałem mieszać wszystkimi naraz , w porywach pokazał sie pobór 700 mA.No tak ale to wszystko na luzie .Zatrzymałem palcami jedno z serw i wychyliłem drążek ,pobór 500 mA podkreślam na zablokowanym serwie. Czyli jednak odbiornik.

Myslę że odzałuję 90 euro i oddam nadajnik do serwisu aby dołożyli PCM i zmienię odbiornik głównie ten do spalinek, bo w Starlingu "7" spisuje się swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Postanowiłem odświeżyc temat.

W połowie sierpnia zawiozłem do Radzia ten nieszczęsny odbiornik aby odesłać go do niemieckiego serwisu.

Od razu Radek uprzedził mnie że to trochę potrwa , no i potrwało .Dzis dostałem informację od Radzia że mój odbiornik wrócił z serwisu naprawiony. :D:D:D

Niemiaszki naprawili go naprawdę SUPER :jupi: :jupi: :jupi: poprostu dostałem NOWY odbiornik. RX-9 SYNTH DS IPD

I jak tu nie kupować firmowej elektroniki i u renomowanych sprzedawców czyli w moim przypadku Mpx i u Radzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.