Skocz do zawartości

Rx 9 ds ipd synth - padł


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęły się dziać dziwne rzeczy z modelem ,na połowie gazu wszystko ok ,jak tylko dałem pełny gaz, stery się wyłączały na szczęście serwo gazu działało.Zacząłem wymieniać elektronikę element po elemencie.Wymieniłem wszystko - łącznie z kabelkami i na końcu odbiornik.Okazało się że to ON.

Dziś wypad na picnik naszej sekcji ,odpalony silnik test przed startem i poszedł na pełnym gazie .Już po kilku metrach w powietrzu okazało się że nie mam streowania :evil: Głośno stwierdziłem Przy....walę nawet nie mogłem zdjąc obrotów .Model poszedł w góre wywinał parę kółek i na dosc sporej wysokści obrócił się w stronę ziemi.Wyłaczyłem nadajnik po chwilce go włączyłem nic i w tym momencie jestem szczęśliwy facet, wyłączył się silnik i na wysokości ok 10-15 m wróciła kontrola nad modelem. Kratek wylądował kilkanaście kroków obok mnie .Okazało się że drugi odbiornik tracił zasięg przy 10 m podczas pełnego gazu silnika, a na połowie gazu wszystko ok.

Zaraz na lotnisku założyłem zwykły odbiornik Micro 7 ipd ,po wszystkich możliwych testach na ziemi jeszcze zdążyłem polatać

Zastanawia mnie jedno dlaczego odbiorniki zaczynały "głupieć "na pełnym gazie i to w dodatku oba z syntezą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zaczęły się dziać dziwne rzeczy z modelem

Hmm...to co piszesz jest bardzo ciekawe :shock: Nie tak dawno kolega doszczętnie rozbił sporego elektryka (ok.1,8m), w którym był chyba dokładnie ten sam odbiornik (zestwowy z Royala Evo). Podobno miał kilka razy zakłócenia, po czym całkowicie stracił kontrolę.

...Zastanawia mnie jedno dlaczego odbiorniki zaczynały "głupieć "na pełnym gazie i to w dodatku oba z syntezą

Zakłócenia od regla :?: w co raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś otrzymałem od Radka (http://www.modelarski.com/) informację że moje odbiorniki wróciły z serwisu Mpx i co najważniejsze jak mi Radek napisał ,do zapłaty... 0 zł .

Nie ma to jak zakupy w solidnych sklepach :D i firmowego sprzętu.

A może ktoś pochwali Swojego Wielkiego Dostawcę .bo na taki tytuł Radzio już dawno zasłużył ,przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa...

nasuwa mi sie kilka wyjaśnień:

 

1.Niedostateczne zabezpieczenie antywibracyjne odbiornika - może te odbiorniki nie lubią aż takich drgań.

2.Problem z wyłącznikiem zasilania (raz łączy, raz nie),utlenione przewody zasilania.

3.Słaby styk połacznia pakietu z wyłacznikem.

4."Zimne" luty w odbiorniku chyba że to sprzęt wyprodukowany przed fuzją z (s)hitec'iem(wszak dzisiejszy multiplex to (S)Hitec w innym opakowaniu...)

5.Jeżeli nadajnik jest bez syntezy to może masz niewłaściwy kwarc - pamiętam że kiedyś z 8 lat temu próbowałem latać na JR3810 z kwarcem Multiplexa i odbiornikiem Micro5/7 Multiplexa i skonczyło sie to remontem modelu.

 

skoro na dwóch odbiornikach rożnych firm dzieje się to samo

Mowa chyba o produktach tej samej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak rozumiem to używasz odbiorników MPX z nadajnikiem Futabą ?? W całęj mojej karierze sprzet MPXa pracuje tylko z MPX. Próbowano także kwarcy sanwy ale siały.

 

I nie macie co próbować kombinować ...

 

No nie powiem błysnąłeś wiedzą aż mnie oślepiło i dalej pisać nie mogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie racje ale z mojego doswiadczenia wynika że mpx najlepiej dziala z mpx co oczywiscie nie przekresla używania tanszych odbiorników typu rex z ich nadajnikami.

 

Tylko przypomne wam że mpx ma inny standard w kwarcach a wiec w syntezie pewnie także. Jak pamiętam nici z użycia kwarcy hiteca czy też futaby do kompletu mpxa.

 

Moje próby podłaczenia cockpita z odbiornikami hiteca czy futaby także nie wypaliły.

 

Dlatego już nigdy nie mam zamiaru mieszać standardów.

 

Nie widze odpowiedzi na pytanie o akcje serwisową.

 

EDIT:

 

Na poczatku napisales takze że wymieniłeś wszystkie elementy i kabelki ? W nadajniku ??

 

Moge polecić ci jeszcze skalibrowanie nadajnika na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synteza w nadajniku synchronizuje generator VCO bezpośrednio na częstotliwości danego kanału więc syntez nie ma różnych w sensie częstotliwości.Każdy kanał ma ustaloną częstotliwość i czy to kwarc czy synteza w nadajniku nic to nie zmienia.Nadajnik musi stać w kanale i tyle.Nadajnik Futaba przełączony w PPM będzie współpracował z odbiornikami PPM bez względu na to jaką będą miały pośrednią częstotliwość.(455, 450 czy 460kHz)

 

Pierwsza pośrednia to albo 10.695 albo 10,7 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł !!!

"Na poczatku napisales takze że wymieniłeś wszystkie elementy i kabelki ? W nadajniku "

przecież oczywiste że w modelu, napisałem równiez że model nie reagował na Futabę Fx 40 .po wymianie odbiornika oba nadajniki współpracowały z modelem.

Mój nadajnik został zakupiony przed' daniem plamy" przez Mpx-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomyliłem pojęcia.

Chodzi o odstęp miedzykanałowy?

Czy w tym przypadku ma to jakieś znaczenie?

Dlatego mój JR3810 nie współpracował poprawnie z odbiornikiem MPX na kwarcach MPX?

 

Napisz Sławku jak to jest z tym doborem kwarców w przypadku chęci połaczenia nadajników z odbiornikami innych producentów.

 

Posiadam teraz Futabe 12 FG z syntezą czy mogę uzywać odbiorników MPX(mam ich kilka) jeżeli tak to z kwarcami futaby czy MPX?

Czy wraz z tym nadajnikiem moge stosować odbiorniki JR PPM synteza?

 

Uzywam w zasadzie tylko oryginalnych odbiornikóW Futaby z oryginalnymi kwarcami - wyjatkiem są dwa odbiorniki Jeti REX7MPD idealnie pracujące w łódkach na kwarcach Futaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.