Skocz do zawartości

Zrobić śmigłowiec?


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Frezareczka,tokareczka,jakiś ploterek i jechane ,do dzieła :D :wink: .Powowdzenia w budowie.Myśl,kombinuj to może koszty nie przekroczą kosztów fabrycznego heli :mrgreen: .Np.Kadłub z laminatu elektronicznego 1,5mm,belka ogonowa choćby i zwykła rurka węglowa lub alu(ewentualnie wegiel z wędkarskiego),elementy tarczy sterującej i tym podobnych myślę że z duraluminum by można wystrugać,albo aluminium PA6.Łopaty można bardzo ładne wykonać albo z laminatu albo nawet z balsy(naprawde się da i ładnie to wychodzi,kolega zrobił tak wiatrakowiec),balsowe oszlifowane łopaty można później pociągnąć jakąś folią solite czy oracower.Na heli sie zbytnio nie znam ale wiem jedno:musisz kombinować :P .Można naprawde tanio to zrobić(to zalezy co dla ogo znaczy tanio) kadlub mozna wyciac z laminatu nawet piłką włośnicową,a flybar to może być coś pokroju prowadnicy z cdromu myślę.Jeśli dobrze latasz,to kombinuj bo raczej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica wygląda konkretnie, podobna do Kasamy. Też mnie ciekawi czy samoróbka, czy kupiona.

No właśnie, bo trzeba by zdefiniować przy okazji co to znaczy helik samoróbka. Czy jak samemu zaprojektuje się ramę, a resztę kupi, czyli serwa, łopaty, silnik, głowicę, co jak najbardziej jest do dostania, to czy dalej jest to samoróbka? USUL robi heliki od podstaw, widziałem nawet serwo własnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że ktoś mi powie żebym przykręcił silnik ze śmigiełkiem do deski dał pakiet i dwa serwa śrubkami skręcił a tu... matko boska toż to trzeba szkół na kończyć i fakultetów narobić i łeb mieć.... chyba kupię sobie lamę :D

a tak poważnie to nie spodziewałem się że takie cuda ludzie robią :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek jest moim ulubieńcem odkąd go pierwszy raz ujrzałem - Pozatym kamov ogólnie uważam za cudną konstrukcję - jak będzie pluszowy ka-50 to też kupie :D:D

 

http://www.cad-modelltechnik-jung.de/projekte/kamov_ka-52.htm

 

Tu stronka producenta tej mechaniki. Cena też fajna :D

 

ale na rc Groups testowana jest inna wersja dorosłego coaxiala

 

o tu: http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=2049337

 

jak się pojawi to kupie chyba:D

 

Mechanikę ka-50 znam już na pamięć gdyby ktoś miał możliwości wykonania elementów alu można by spróbować coś pokombinować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.